Gazetari përplaset me Agron Gjekmarkajn: Boll u more me bejte dhe poezi dashurie në Kuvend, por tregojini vendin Berishës

12 Shtator 2023, 09:40Politika TEMA
Gazetari përplaset me Agron Gjekmarkajn: Boll u more me bejte dhe poezi

Gazetari Mentor Kikia dhe deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj u përplasën në një debat për Berishën e Bardhin përballë Bashës.

Kikia iu drejtua deputetit duke i sugjeruar të mos vrasë më mendjen për të shkruar bejte dhe poezi dashurie, por të bëjë detyrën e nën kryetarit të parlamentit.

“A është normale që një deputet, edhe më shumë akoma, edhe pse ju thoni që nuk ka pikën e rëndësisë, edhe post i nënkryetarit të parlamentit, pra një deputet në këto kushte kur një duzinë njerëzish, përfshi edhe ne që japim opinionet tona qoftë nëpër studio, qoftë nëpërmjet shkrimeve përpiqemi të japim një kontribut se si dhe çfarë mund të bëhet në kampin e opozitës, jo për të shpëtuar Partinë Demokratike se nuk është fundi i shoqërisë nëse ikën Partia Demokratike, madje do të ishte mirë të ikte dhe të hapte terrenin për një qasje tjetër, por për të krijuar opozitën, aq shumë të nevojshme për një shoqëri demokratike, pra në këto kushte ju e humbisni kohën duke shkruar bejte, ndërkohë që mund të uleshit dhe ta lodhnit mendjen dhe ta harxhonit kohën duke shkruar një platformë dhe t’iu thotë kolegëve ‘ore zotërinj a do bëhemi ca njerëz bashkë e t’i themi Sali Berishës, ti zotëri nuk ulesh dot në karrigen e kryeministrit se nuk të lënë dhe mos na zër rrugën ne të tjerëve’. Tani bejte dhe poezi dashurie shkruante dikur Lasgush Poradeci sepse nuk donte të binte ndesh me diktaturën. Unë nuk besoj që je në këto kushte,” – u shpreh Kikia.

23 Komente

 1. g
  gjekmarkagjoni humorist pffff

  mos e ngacmo shume gjekmutin se i vjen era e na mbyt,dhe ai fillon e an per grda plaken qe i pelqejne te rinjt

  1. B
   Bureto

   Gjithsesi, Kikia beri mire qe ia perplasi në fytyre ketij qesharaku, atë çka njerezit e tjere, qe nuk e bejne dot se nuk kane ate mundesi ta bejne, se po ta kishin do benin me shume, do ta peshtynin kete arrivist, hipokrit i pashembullt dhe parazit, mu në surratin e tij të makiazhuar.

  2. P
   Poseidon

   Po ky eshte l'epidemia i pare i boleve te SALEHKERMEKARAXHICIT ......DHE KY JA TREGON VENDIN NE KRYE TE PD.....

   1. N
    Nojzi

    Gjekmuti eshte bythe e breke me Tom Doshin i cili e paguan per bejtet sipas nevojtores

   2. M
    Muzaka i Ri

    Po pse mor zoti mendjedhenes ,pse u lutesh ketyre qe u zuri bytha kallo ne karriket e pushtetit, pse shkruan dhe do te ringjallesh keta. Pse nuk shkruan dhe te nxitesh nje rryme te re, nje gje qe ngjizet nga e para?, te shpresojme te nje filize e re, nuk u kam pare te diskutoni dhe te kurajoni ate djalin e ri Adriatik Lapaj, asnje, mendjedhenes pozitar apo opozitar qofshi, turp per ju qe jeni varur pas xhupave te rreckosur,dhe shpresoni,do zoti nuk griset ,duron edhe ca qe te mos gremiset bashke me ju.

    1. E
     Elmira

     Kur u bo ene,b...a këtij kokra malokut..të shajë me bejte në,,formë humori kryeministrin,,ooo none...o none..futja vehtes,e mos të egzistosh..markaqeni..biri qenit..është si është,,RAMA,,ky se arrin kurë..që në farrë dhe në fis RAMËN..intelektual..patriota..rilindas..atdhetarë..që në krijimin e,,ILIRISË..kokrra shpellarit...ironizon..BABO..BABO..malok shpellari..jo po tate..tate..transi .faqekuqi.si ka ik.ngjyra malokut akoma..

     1. b
      bimi

      sa per ngjyren o Elp.. pidha me mire si gjekmarkaj i kuq bjond se sa si ju jevgjit e jugut... ja shikoje kikirikine... (duhet ta keni patriot meqe po i "del zot") a nuk duket tamom jevg?

     2. D
      Dardani i Ri

      Gjekmarrja është njëri nga shpellarët e kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha. Ky është origjinal shpellar, i pandreqshëm, i pamjekueshëm, i pasherueshëm.

      1. g
       gjeli

       PD te shpallet parti terroriste

       1. V
        Vranakonti

        Cfare fhua zoti Kikia, Agronit i shkon shurra bisk nga frika qe ka nga Saliu.

        1. q
         qenefistan

         Or Ki-ki-aaa,gjekmarkat ketij tartabiqit te ushqyer pak i e ke thene,por me Lasgushin e madherishem,perse e ke kruajtur. Dhe e ke ekspozuar veten si nje injorant,gdhe dhe vandal pa kufi,kur thua qe Lasgushi,shkruante bejte dhe poezi se nuk donte te binte ndesh me diktaturen. Se pari,mor i gjore,Lasgushi i u pergjigj diktatures,me heshtjen fisnike,duke mos krijuar asgje,se dyti,te vendosesh,krahas emrit Lasgush emrin bejte,eshte shume e shume me keq,sikur krahas emrit gazetar te vendoseh emrin e kikiut.

         1. B
          Bureto

          Bravo @qenefistan! Pergjigje serioze dhe e duhura per gjithollogun Kikia. Lasgushi, nuk u tremb nga diktatura, por nuk deshi ta ndyje veten duke u konformuar me realizmin socialist, ndaj u mbyll ne Poradecin e tij te dashur dhe nuk shkroi më poezi sa qe gjalle, se ishte poet Ai dhe jo bejtexhi, siç mëton Kikia. Edhe njehere kur shkroi një me dy rrjeshta dhe kur dikush nga miqte e tij per ta ngacmuar i tha, ..edhe ti?! Poeti iu pergjegj: "Po ç'të benja bre, mut deshnë mut u dhashë!". Ky ishte Lasgushi yne i madh, ku bashke me të madhin tjeter Kuteli, sot te dy buze Liqerit te tyre te dashur lartesohen madheshtorë me shtatoret e tyre balleperballe. E kush tjeter do t'i meritonte me shume se ata?

          1. h
           hiç

           oqenefistan, po Lasgushin çfare e quan ti te madherishem se merrej me kurveri me nje qen ne xhep?! A, u pjerdheshi me gjithe mendje; i madherishem, legjendari, historiku, i madhi, profesori, akademiku qe mbaroi te larten pastaj te mesmen e me radhe. Nivel shume i dobet i gjykimit te sotem te njerzeve te pa zdrugsdapur me rukanin e dijes dhe kujteses!

          2. S
           Shpenka pe Korçe

           Mendimet e Kikise kete radhe jane racionale dhe te sakta . Ky n/ kryetari kuvendit eshte aut ne çdo shkrim qe poston . Me sa duket nuk di se ku te kapet . Nuk ka faj , eshte imunizuar me situaten dhe nuk e gjjen dot fillin .

           1. J
            Jimi

            O Kike cfare thua? Po pse ti mendon qe ky lloj syfeti, ky lloj bejtexhiu, qe cdo ore e minute na "gajas" me bejtet e tija te famshme, ka te krahasuar me poetin me te famshem shqiptar te lirikave !? Luaj vendit !!!!!

            1. a
             astrit

             Kikia te kerkoje ndjese qe e krahasoi kete politikan koti me te madhin Lasgush Poradeci

             1. I
              I Peremer

              Epin e Ghilgameshit njeh Xhekmarku, dhe asgje tjeter..

              1. L
               Lei

               Kak njeri e mut tjetri... Kete rradhe ka pak te drejte Kakia pasi ky prof i pordhes e i fendes me ato bejtet qe nuk i lexon askush se perton la koqen e namit. Ne vend te artikuloje nevojat me elementare qe kane njerezit ky boton ca paçavura pa piken e vleres.

               1. M
                METI

                S’KAM Ç’THEM. I KANE THËNË TË GJITHA.

                1. K
                 Ky pjerdh me lart se bytha.

                 Ky Gjekmarkaj sikur s’ka asnji lloj pergjegjesie. Bën ca tallava dhe merr rrogën. Zëmra i qan per Berishën , jargavitet mooo. Si nuk me ngjiti njiherë ky njeri .

                 1. A
                  Ana

                  Nga ky zoteri qe ben poezi dashurie qe te hap barkun me budallalliqe nga ky prisni ju ???! Ai eshte si gjeli ne maj te plehut . I mori benefitet nga Lulezim Basha aq ju desh dhe tani vjelle vrere dhe tallet por harron se tregon fytyrenne tij te poshter dhe felliqesire , tregon futyren e ndyre dhe te palare . Ky eshte nga ata zagare qe te lepijne bythen kur ta kane nevojen , ky eshte nje kokeboshe , nje kokepalare . Njeri i pabese, burrace , i paburre . Flasin maloket per bese, qesharake me te pabese dhe me te poshter nuk behen . ( te na falin njerezit e mire dhe te ndershem por qe ju perfaqesojne jane me te poshterit qe ju nxijne edhe juve. Cfare i ka bere Lulezimi ketij felliqesire?? Ti mund te mos jesh dakort Me Z. Basha por fol si njeri , sill argumentst e tua dhe jep mendimet e tua . Spo aq ia kishe nevojen Lulezim Bashes ti . Fare e keqe. Neveri .., Rrugeve jeni dhe rrugeve do te ngeleni o te poshter . Populli ju njef mire . Sakrifikoni opoziten per Sali kriminelin , mashtruesin, genjeshtarin , hajdutin me te madh , kelysh komunisti . Pse nuk ia thoni troc Sali qenit largohu nga PD dhe organizohuni dhe beni opozite te forte sic ju takonn per kete popull o frikacak te ndyre. . Se jeni sahan lepires , bythe lepires sidomos ky gjeli i plehut i krekosur me xhel koke e bythe me poezi dashurie .. ha ha haaa Por kur thote Babolja …. Babolja tallet dite e nate me poezite tende o i marre ., Ne pushtet do jete Rama sa te jesh ti dhe gjithe zagaret si ty . Ju vrafte zoti per kete qe i beni ketij populli.

                  1. I
                   Indinjata

                   Kikia kujton se qyteterimi behet me kafshe te zbritura nga malet!Jo or Kiki mos na bej me dhi,po nuk u transormua fytyra jote ne radhe te pare e masandaj e derrit te eger Gjekmarkaj,nuk mund te kete zhvillimi demokratik ne kete vend!Ndaj ndoshta femijet tuaj ,me ta mund te prefereosh diçka.Lere gurunin orthi te blaçije gjithe diten se e mbani mend kur erdhi per here te pare ne Tirane dhe si eshte sot!

                   1. S
                    Shqiptari

                    Qenka nje politikan,bufon dhe kokorroç qe nuk mban asnje pergjegjesi politike ne formacionin e tij opozitar,por dhe si nje nga funksionatet me te tendesishem te opozites ne Parlament.Ne keto momente te veshtira qe po kalon opozita shiptare,ky birbua rreket te beje “humor” me disa pamflete idiote krejt pa ndonje vlere.Shitet si demokrt i pavarur,si pro amerikan,por shkon dhe futet ne krevat me non graten amerikane . Hajde besoji dhe shko prapa ketij qesharaku qe jargavitet duke u shitur si demokrat i paster dhe nga ana tjeter shkedhehet me komunisto enveristin non grata dhe Nevojtoren e tij ku eshte futur per tu mbrojtur nga SHBA.Turp!

                    Lini një Përgjigje