Ibsen Elezi: Paralelizmat e Berishës që Rama manipuloi votat nuk vlejnë, janë justifikime! PD s’pati frymë kombëtare që të fitonte zgjedhjet

30 Maj 2023, 13:46Politika TEMA

Ibsen Elezi: Paralelizmat e Berishës që Rama manipuloi votat nuk

Ish-kandidati i Partisë Demokratike, Ibsen Elezi analizoi situatën në kampin blu, por edhe krahun e “Foltores” pas humbjes zhgënjyese më 14 maj.

Ai theksoi se paralelizmat e Berishës “se Edi Rama manipuloi votat” nuk kanë më kuptim pasi kjo retorikë nuk ngjet më as te mbështetësit e tij. Gjatë intervistës në ABC News, Elezi theksoi se të dalësh me të njëtat teza rreth alibisë së humbjes, janë të papranueshme. 

“Paralelizamat e Berishës që Rama manipuloi votat nuk vlejnë pasi këto analiza janë prezente që në kohën e Lulzim Bashës. Të dalësh me të njëjtat teza, këto tashmë janë justifikime..Vota nuk kuti është shumë e vështirë për t’u manipuluar”, tha Ibsen Elezi.

Ai nxori në pah një tjetër pikë të dobët të Partisë Demokratike, që ka të bëjë me mungesën e përvojës për të bërë analizë të thelluar të rezultatit zgjedhor.

“PD nuk ka një traditë të mirëfilltë të të bërit analizë, dhe këtë e di nga përvoja ime. Analiza, është një domosdoshmëri, si fitove ashtu dhe edhe kur humbet. Kjo është një e metë e PD jo vetëm tani, por edhe në të kaluarën. PD nuk pati frymë kombëtare, që të fitonte zgjedhjet”, theksoi Elezi.

3 Komente

 1. N
  Nje qytetare

  Dakort plotesisht. Merre situaten ne dore.

  1. E
   Elezi ka shume te drejte

   eshte pikerishte kjo qe ai deklaron .kta jan te lidhur me Armiqte Shekullor te Kombit Shqiptare ,si mundet te funkasjonon tani kjo bande AntiShqiptare si nji Parti Politike ne kte vend ? Eshte absurdi qe degjeneroj gjithcka ne shqiperi

   1. D
    Dashamir Belldunga

    O Ibsen,a punon ti o vlla?Lene mer Salen,Lulin e PD-en.Akoma se ke mor vesh qe keto jane te marum.Ty nuk te ben njeri kryetar,prandaj shih o vlla punet e tuja,se me keto ,nuk ke gjo ne vije.

    Lini një Përgjigje