Çim Peka sulmon Blendi Fevziun: O idiot, çfarë i ke këto budallëqe që nxjerr nga goja?

25 Maj 2023, 10:59Politika TEMA

Çim Peka sulmon Blendi Fevziun: O idiot, çfarë i ke këto

Çim Peka, ka vendosur të sulmojë këdo që kritikon Sali Berishën pas humbjes poshtëruese të 14 majit.

Këtë herë radhën e ka pasur Blendi Fevziu, i cili deklaroi se Sali Berisha duhet të tërhiqet nga drejtimi i partisë dhe të caktohet thjesht kryetar nderi.

Peka shkruan se Fevziu këto deklarata i bën për të tërhequr vëmëndje, pasi është xheloz për famën e Luizit.

“Mos ja merrni per keq Fevzos, e ka me Luizin!

 Ka dy vjet qe i eshte qep Fevzo PD ti gjej nje 40-vjecare per kryetare. Sa filloj ta kuptoj qe nuk po e merrnin seriozisht dhe as lajm nuk po behej, e la kete ide dhe ju kthye logjikes politike se lidershipin e vendos vota dhe ne demokraci vendos vetem vota. Por edhe me kete nuk u be lajm.

Pastaj vjen tronditja.

Nje djal nga periferia e Shkodres me emrin Luiz, u be shqiptari me i famshem. Kjo ishte shume, sidomos per nje gazetar qe beson se keto 30 vjet zhvillimet politiko-socialo-kulturore ne Shqiperi e Kosove jane vendosur prej tij.

Si mundej qe dikush tjeter te ishte me i famshem se Fevzo?

Kjo vertet edhe per ne qe njohim kontributin e Fevzos, eshte teper.

Dhe Fevzo vendos ti kthehet serish idiotlleqeve me lidere 40 vjecare te vendosur ne tavolinat e Rogner.

Jam i sigurte qe nuk e ben per ti sherbyer alibise se Rames se zgjedhjet ishin te lira, por qe problemi ishte Berisha.

Nuk e ka per kete. E ka thjesht me Luizin. Eshte i gatshem te nxjerr nga goja cdo budallallek, mjafton te merremi me te. Dhe une, po jap kontributin e pare ne ndihme te Fevzos. Po shkruaj 5 rrjeshta per te e jo per Luizin e Becit”, shkruan Peka.

27 Komente

 1. S
  Sula

  Keta te Saliut jane ne hall te madh dhe po na çorodisin fare: nuk po gjejme dot se kush i bie te jete partizani dhe kush gjermani !

  1. D
   Demokrati vjetër

   Nuk faj ky hasjani i marrë që mbron Salën . Po iku ai nga skena politike, Qimi ngel pa punë e pa bukë . Kush e afron në redaksi këtë pis që lahet një herë në muaj . Nuk ka faj është shumë i zënë me hallet e non gratës . Vetëm disa budallenj si puna e këtij i kanë ngelur Salës . Thonë që i paguan mirë. Po Fevzo kaçurrelit mirë bën që i bie dhe ka të drejtë . Saliu e bëri me prona , të vjedhura me mashtrim e pislliqe nga më të poshtërat dhe tani i kthen kurrizin se nuk ka më interes . I pafshi hairin Salës , po nuk besoj se tani i kanë rënë kredencialet dhe nuk ka më mundësi si më parë . I dëgjoni dhe kënaquni me pordhët e tij .

   1. P
    Prec Ulaj

    Cim Peka ka vrare nje vajze qe e mbante ne makine. Sali Berisha e shpetoi nga burgu. Cim Peka i detyrohet me jete Saliut. Ka hall te madh Cimi, ....

   2. G
    Goni

    Po ikni or opinionista legena. Rrini gjithe diten neper kafe e restorante, beni si te rendesishem ne kete vend, me demek ju jeni tutoret dhe gurute e politikaneve, fitoni lek pa mundim majtas e djathtas dhe na cani trapin. Kellira. Me shume respekt kam per zanatin e nje prostitute se per zanatin tuaj

    1. X
     Xhelozi kush eshte me afer komandantit te PPSH

     Kur dy idiot ( mediatik ) kacafyten bota e qytetruar qesh haaa kjo eshte media visive

     1. s
      sokol

      SAli ,Qim memecit malokut i erdhi goja,por nuk i ka hikur era e bagetise qe kundermon.

      1. B
       Banor i Tiranes

       Kam desh me shkrujt dhe un kur ky palaco gazetar tha qe snjohim ujin dhe shampon Ketij mire e the si ka ik akoma era e bagetive se me ato ka pas shoqeri

      2. "
       "BOHOTINA"

       Te te rroje lesht e mjekres se shpifur se per te tjerat...

       1. D
        Dardan

        Shpellarin Peka nuk po e mbajne me nervat, ka filluar te shaje me fjalorin e bagetive qe ruante ne femini.

        1. s
         shkrimtari

         Na hengesh karin o Cim Picka,ti je me loqe se Fevziu.Perfundimisht jeni kokrra e bythqireve qe lani topet e Sali kerrmes,Ptu kalbesira mediatike

         1. © KËNDVËSHTRIM TJETËR ©

          Kobure e Berishës Qim P*ç*k*a !…

          1. G
           Gota

           O çimo, blej nje kreher morrash per mjekren

           1. T
            Tironsi i Vjetër

            Eshtë sukses social dhe humor kur përplasen të marrët me njëri-tjetrin. Çimi dhe Fevzo, janë shumë të ngjashëm nga personaliteti, të dy janë të marrë.

            1. N
             Noci

             Po keta e dijne se po u largua Sala asnjeri nga keta nuk i afron kush me .Saliu e di se po u largua PD merr hov sidomos neqoftese kryetari i ri lejon debatin ne PD fillojne e afrohen te gjithe edhe ajo pjesë e inteligjences qe rri jashte prandaj ai nuk largohet se nuk i behet vone per pushtetin qe nuk i intereson se nuk ka as moshen .

             1. F
              Fatmir Lohja

              Nuk ka mundesi qe puplicistika sot te kete shkuar ne kete nivel mjeran!?Nese eshte e vertete se kete shkrim e ka shkruar nje gazetare profesionist ,as ne mijevjecarin e katert nuk do te kemi vend ne Europe si dinjitoze!

              1. a
               anti25646554censure

               Mos ja vini re Qimit. Atij i ka mbaruar shampoja. Nuk blen dot tjeter se nuk i mban mend emrin e shampos qe mbaroi. Ka frike se mos perdor kreherin e Fevzos per mjekren, prandaj e shan Fevzon. Dhe mire bene.

               1. T
                T

                Jo jo jo ska mundesi niveli i cim pekes te hyj ne debat me kte kurven e klanit .bota po vdes .

                1. N
                 Nga fshati titit

                 Sa i zgjuar eshte ky moracaku i hasit nuk ka mundesi ti afrohen femrat vec ndonje per lek se ka i jep zeni.

                 1. I
                  Iliria

                  O Cim hiqe ate qesen e domateve nga zhepi i kostumit...hahahah

                  1. I
                   Iliria

                   Shikoni ndonje emision me kafshe c fare shikoni e lexoni keta analfabete ordinere

                   1. I
                    Iliri

                    Po ku i gjejnë këto gazetarë injoranta , pastaj shiko çfar fytyre ka , mir e ke dhe unë shikoj eksplorer dhe emisione me kafshë se te paktën janë më humane se politikanët

                    1. I
                     Iliri

                     Po ku i gjejnë këto gazetarë injoranta , pastaj shiko çfar fytyre ka , mir e ke dhe unë shikoj eksplorer dhe emisione me kafshë se te paktën janë më humane se politikanët

                    2. R
                     Rolandshehu40@ gmail.com

                     Sa te kete gomerë te ketij soji , rama do plaket ne pushtet...rrofshin gomeret e sojit te qim pekes

                     1. O
                      Opinionist i nivelit te larte

                      Artikullshkruesi per mendimin tim eshte shume rrote kari,duket qarte tendenzioziteti i tij.

                      1. T
                       Trimi

                       O milet shifeni mir ket kermen, mos është gjo kopia kadirovit ky Çeçeni.

                       1. A
                        Arjan Cani fshatar i pagdhendur.

                        Qim shpellari megjithese eshte analfabet dhe me intelekt mjaft te ulet, i duket vetja me i zgjuar nga fisi i cjapeve.

                        1. B
                         Bilushi

                         Shan i dhjeri të përmjerin!

                         Lini një Përgjigje

                         Blog Tema