Monitorimi i zgjedhjeve, Audrey Glover takim me Ramën në selinë e PS

25 Maj 2023, 09:11Politika TEMA

Monitorimi i zgjedhjeve, Audrey Glover takim me Ramën në selinë e

Shefja Misionit të Vëzhguesve të ODIHR, Audrey Glover pritet që ditën e sotme të takojë kryeministrin Edi Rama. Takimi do të zhvillohet në orën 9:00 në selinë e PS.

Nuk dihet se për çfarë do të diskutohet konkretisht, por pritet që në fokus të bisedës të jenë zgjedhjet e 14 majit, ku PS mori 53 bashki, ndërsa koalicioni “Bashkë Fitojmë” mori 7 bashki.

Kryesuesja e vëzhguesve të OSBE ODIHR, Audrey Glover gjatë një konference për mediat pas procesit të zgjedhjeve të 14 majit bëri publike disa prej problematikave të konstatuara nga vëzhguesit.

Ajo tha se presionet ndaj qytetarëve dhe pretendimet për blerje votash janë një shqetësim për vendin.

20 Komente

 1. u
  urim

  po ata dhe duke ble dhe mezi o moren 7 bashki

  1. V
   Vranakonti

   Ku i pa blerjen e votave zonja Glover,apo ja tregoi Sali Berisha. Blerje,shitje dhe vjedhje votas nuk pati. Eshte rast i veçant qe zhgjedhjet e 14 Majii ishin shume te qeta,pa incidente,te drejta dhe te ndesheme. Fitorja e PS-te ne 53 bashki ishte nje fitore e madhe dhe e paster. Askush nuk duhet te degjoi genjeshtrat,shpifjet dhe trillimet e Sali Berishes se ato nuk jane aspak te verteta,pasi Berisha e ka patur zakon kontestimin e zgjedhjeve. Ai quan te drejta vetem kure i vjedhe dhe i jep fitoren Partise demokratike.Saliu tha se Edi Rama shperndau 750 mij zarfa me leke. A e neson njeri kete. A mund te blihet e gjithe shqiperia?. Kurre. Keto jane marrezit e Saliut non grata.

  2. y
   ylli

   qytetaret botuan per ate qe e meriton

   1. t
    tosi

    shume mire keto zgjedhje kan qen me te lirat qytetaret votuan ate qe donin

    1. t
     tosi

     monitorimi ne zgjedhje ka qen i barabart dhe nyk ka patur asnje lloj manipulimi

     1. i
      ilir

      keto zgjedhje ishin mese te qeta dhe qytetaret bene zgjedhjen e tyre per drejtuesit e bashkive

      1. E
       Era

       Keto zgjedhje ishin nje nga zgjedhjet me te rregullta dhe me te qeta.Nuk kishte as blerje votash

       1. G
        Goni

        Shqiptaret nuk jane vene ne presion per voten e tyre por kane zgjedhur me vullnet te lire po ju mendjen te mashtroni e keni

        1. N
         Nela

         Nuk e pranojne dot humbjen dhe shpikin tani qe jane bere mashtrime ne procesin e votimit

         1. K
          Klea

          Qytetaret kane bere zgjedhjen e duhur ne 14 maj sepse vetem partia socialiste mund ta coje kete vend perpara

          1. K
           Klaus

           Qytetaret kane mbeshtetur gjithmone partine me te mire ne vend dhe e kane treguar kete me votat e 14 majit ku te gjithe kane zgjedhur me deshire dhe pa i ushtruar njeri presion

           1. L
            Luka

            Partia socialiste dhe Rama fituan mbindshem dhe e gjithe populli votoj nuk pati asnje penges gjat votimeve nje shembull per tu marr????

            1. I
             Ina

             Fitorja e partise socialiste ishte e padiskutueshme dhe njerzit bene zgjedhjen e duhur ne 14 maj

             1. R
              Roni

              Procesi u votimeve ishte per tu mar shembull partia socialiste fitoi sepse e meriton me punen e palodhur qe ka bere per Shqiperin dhe popullin e saj si asnjeher me par

              1. J
               Jona

               Qytetaret kane qene te lire ne zgjdhjen e tyre dhe votuan partine qe punon dhe investon per Shqiperine

               1. I
                Ines

                Nje nga zgjedhjet me te qeta qe jane bere ndonjehere

                1. I
                 Ines

                 Nje nga zgjedhjet me te qeta qe jane bere ndonjehere

                 1. I
                  Ines

                  Nje nga zgjedhjet me te qeta qe jane bere ndonjehere

                  1. A
                   Altin

                   Zgjedhje te lira dhe te qeta

                   1. B
                    Bravo

                    Komente fantastike! Nje bravo e madhe laluceve patronazhista!

                    Lini një Përgjigje