Basha tregon pse s’i përgjigjet akuzave të Berishës: Demokratë, boll thika njëri-tjetrit se na ka hyrë hasmi në shtëpi

24 Maj 2023, 18:11Politika TEMA

Basha tregon pse s’i përgjigjet akuzave të Berishës:

Lulzim Basha u vendos në shënjestër të akuzave nga “babai i tij shpirtëror”, Sali Berisha dhe këtyre akuzave, ai ka zgjedhur që të mos u kthejë përgjigje. 

Për këtë, Basha ka thënë se ka zgjedhur që të mos u kthehet jo sepse nuk ka pasur se çfarë të thotë, por ka pasur një asye më të fortë.

“Nuk kam heshtur se nuk kisha çfarë thoja, për sulmet, akuzat apo personin që përmende, kam zgjedhur që të hesht për plagët që shkaktonte çdo sulm të demokratët dhe çfarë do që thoja do i thellonte këto plagë sepse asnjë sulm nuk kanë buruar nga ai, por kanë qenë sulme që më janë bërë nga Edi Rama dhe kundërshtarët e tij”, u shpreh Basha, referuar akuzave që kanë ardhur nga Berisha, mes tyre edhe për çështjen e lobimit rus.

Ai tha se parimisht është dakord që t’u kthejë një përgjigje atyre që hedhin baltë mbi figurën e tjetrit, por thekson se në kushtet kur pala tjetër nuk rresht së bëri akuza, atëherë nuk ia vlen që t’u kundërpërgjigjet. 

Sipas tij, kjo do të sillte mungesë shprese kur politika merret me njëri-tjetrin dhe jo me hallet e qytetarët.

“Nëse ky mulli bluan vetëm këtë lloj helmi nga mëngjesi deri në darkë dhe ne do i përgjigjemi nga mëngjesi në darkë, kur do kemi kohë për t’u marrë me njerëzit?”, shtoi Basha.

Në këto kushte, Basha pati një mesazh për demokratët.

“Boll me thikën ndaj njëri tjetrit sepse na ka hyrë hasmi në shtëpi”, përfundoi ish kryedemokrati.

6 Komente

 1. D
  Denisa

  Hehehe! Pse nuk u pergjigjet sulmeve te Berishes? E thjeshte fare, Berisha ka dosjen e Lulit qe e con ne burg per jete!

  1. B
   Bardha

   Tani qenka na edhe filozof lulbrava

   1. P
    Pd-kadaver e pa varrosur

    Si mund te kundershtoje megafoni te zotin?Ky marionet eshte drejtuar tere kohen nga gjishtat e saliut dhe ka bere tere felliqesit qe nga korrupsion ne permasa deri duke e trajtuar pd si prone te tyre.Dhe meqe Amerika ja kerkoi ta shiste Saliun dhe duke qene se Amerika eshte me e forte se saliu,ky funderrine e shiti brenda nates ate. Dhe ky llum kerkon te kthehet perseri.Por dhe nje te drejte e ka,pasi po e kerkojne llumi i vjeter,pjelle e saliut,te gjithe maskarenj te ndyre dhe injorant.Duke qene pjelle e saliut, ata asnjehere nuk do te mund te krijojne parti,qe te kete sadopak profil demokratik,por falanga te hurit dhe litarit,per ta shperbere dhe me tej kete vend.

    1. I
     I heshturi.... ndaj beses se lidhur vazhdon

     Nje fjale e vjeter tiranase thote: "Heshtja eshte flori" Prandaj edhe axhenda e ketyre te dyve te heshtur kete kuptim ka.... Sepse si baba e bire qe ishin e vazhdojne te jene , saliu mbajti rrezerva ndaj bashes ndersa Basha ruajti me fanatizem Heshtjen, sepse eshte "FLORIRI NE MES TYRE " O POPULL.... MOS VAZHDONI TA HANI " SAPUNIN PER DJATHE" SEPSE C'DO GJE MBI KURRIZIN TUAJ RENDON......

     1. D
      Degelisi

      Gjuhe me kulture "Demokratike" thika dhe hasmi Ky Basha nuk ka iden se cfar eshte demokracia

      1. S
       Shqipkari

       Fjalor banal.....poshte nivelit të mediokrit...doli prapë ky pinok muti(fati i Ed kurves)...

       Lini një Përgjigje