Dash Shehi: Berishës i kam kërkuar që të largohet nga politika

24 Maj 2023, 16:40Politika TEMA

Dash Shehi: Berishës i kam kërkuar që të largohet nga

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, komentoi zgjedhjet lokale, ndërsa zbuloi se çfarë i ka  kërkuar ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se Berishës i ka kërkuar që të largohet nga politika, ndërsa ka pasur një thirrje për opozitën.

Sipas tij, tashmë është koha që të ketë një platformë që të merret seriozisht me politik.

“Unë ia kam thënë që para dy vitesh. Unë pjesën tjetër të opozitës që të bëjmë një projekt të qartë politik, një platformë politike. Jemi të lodhur nga kjo situatë. 

Duhet të ketë një platformë që të merret seriozisht me politik. Njerëzit që kanë  bërë marrëveshjen e 2008 nuk kanë më as mundësi as vlerë për të bërë ndryshim.

Shehi përfundoi duke thënë se duhet të ndryshohet kodi zgjedhor, pasi sipas tij nuk po i jepet mundësia të rinjve që të bëjnë garë dhe të krijohet një parti e re.

"Duhet ndryshojnë këtë kod zgjedhor që nuk i jep mundësi rinisë së Shqipërisë që të bëj garë, të prodojë forca të reja. Që nga 2005 nuk ka më parti të reja”- tha ai.

12 Komente

 1. R
  Rrnofte LEXHENDA ! dhe zagaret Dash Shehu

  Ju dhisni para PERBINDESHIT. kur Ia the sa kishe pure !?

  1. R
   Rraki koçimare grosh me pilaf orizi

   100 % dakorde qe non grata komunisti Berrisha te largohet po ti cfare bene ne politike je kryetyr i nje partie fantazme pa elektorat dhe plot 32 vjet si deputet i votuar nga PD. Sa me shpejte te ikni ju aq me mire per ajrin e politikes Shqiptare

   1. B
    Besi

    Po patjeter te largohet Berisha me 40% vota dhe te rrish ti me 40% raki

    1. S
     Shoferi olldashit

     Te iki se esht i vjeter. Veç Dashi mos levizi se rakia e mban te ri gjithmon. Hajvan

     1. G
      GjonBalta

      Për çfarë forcash të reja flet or zoteri... Lexoj komentet dhe 87% e tyre, me vetedije apo pa, janë me mendesi enveriste... Thjesht krahaso shtypin sot me atë të viteve 1930, per nga problematika, shqetesimi kombetar dhe shoqeror, por dhe stili... Internacionalizmin proletar e ka zevendesuar globalizmi i finances se madhe të....

      1. A
       Agim

       More fare kungulli....Po ku le vend ti e ata si ti per t' u lene vend te rinjve.! Ke 30 viet qe caktohesh députét si bedel nga PD - ja ,pa asnje aresye e merite , me nje LZHK qe nuk ndihet e s'ka asnje votues, si kopje identike e portretit tend mjeran..Qroju nga jeta politike Uzurbator !

       1. P
        Prec Ulaj

        Dash Shehi eshte nga ata burra qe i ka thene publikisht te dorehiqet. Ti tani merru me ate qe ka thene Dashi, jo me Dashin. Po te iki Sali Berisha, edhe vete Dash ie di qe eshte i ikur. Mbajeni shenjestren atje ku duhet, tek Sali Berisha, te tjeret jane kot. Nqse nuk keni nje njeri te sakte ne PD, kerkoni Arlind Qorrin, Adriatik Llapaj, ata treguan sukses. Edhe Belind Kellici nuk eshte zgjedhje e keqe per momentin, te pakten te largoj te vjetrit, Flamur Noken, Tritan Shehun, Bashen, e me rradhe Ministrat e Saliut. Jane hajdute, kane vjedhur shume, vetem nje njeri i paster i largon nga PD..

       2. T
        Tironsi i Vjetër

        Po ti ore vorbaxhi, Dash Shehi, kur ke ndërmend të largohesh nga politika? Ti je kanceri i Kuvendit, i kalove 33 vjet në kolltukun e deputetit, pa të thënë njeri "puna e mbarë". Ti je një kafshë prehistorike.

        1. E
         EMIGRANTI

         Parte dhene mend me faqore e qofte perpara je shume ilodhur.Na thuaj 2 gjera si terapia rakije:Sa te rinj ke dhe afruar ne particken tende dhe e dyta pse ti nuk largohesh ,por don ta provosh edhe ne 2025(po qe se te affron ndonje kocke opozicka)

         1. a
          ardi

          Po ti vete pse kapesh me thonj e dhembe pas kolltukut.Ke mbi 30 vjet qe ha e pi qyl.

          1. M
           MEMEDHETARI

           Te kujtohet,ishe i pire ate dite apo ishe esell?...

           1. O
            Olti Hipopotam Curri

            Po shume mire ke bere qe ja ke kerkuar po aman vetem vetes tende mos ja kerko.

            Lini një Përgjigje