A do kthehet në krye të PD? Basha: Unë jam dorëhequr, por do kemi kohë se s’ka nisur asnjë fushatë

24 Maj 2023, 17:59Politika TEMA

A do kthehet në krye të PD? Basha: Unë jam dorëhequr, por do

Pas disa kohësh krejtësisht i shkëputur nga politika aktive, ndonëse për Partinë Demokratike nuk kanë qenë ditët më të mira, Lulzim Basha është rikthyer në takimet politike. 

Kësaj here është fokusuar te të rinjtë, sipas së cilit i bojkotuan këto zgjedhje për shkak të mungesës së alternativës.

Mirëpo, tashmë që po diskutohet nëse do të rikandidojë për kryetar të PD, Lulzim Basha zgjedh që të mos japë një përgjigje.

Një prej të rinjve e cilësoi si ende kryetar i PD-së, po Basha u kujdes të theksonte se nuk është më i tillë.

“Unë kam dhënë dorëheqjen, t’i lëmë formalitetet. Nuk ka nisur akoma ndonjë fushatë, pra këtu të flasim sa më të relaksuar, ju falënderoj për çdo mbështetje, dua që diskutimi të jetë i relaksuar për rininë, do kemi kohë dhe për të tjerat”, tha Basha.

Ai pati kritika për mënyrën e të bërit politikë, ku tha se ka kohë që nuk mendon për problemet e qytetarëve.

4 Komente

 1. A
  Agron

  Tani po qe kthehet Luli do fitojme leshin me mire Saliu ky nuk di cthote pa le te dije se c ben

  1. K
   Kush i financon kte Fushate ktij Shkerdhate ?

   Ky Zagare Serbie dhe qe Firmosi Grekut dhurimin e detit ,etj etj ky pretendon te drejtoje perseri PD- ? Kush qendron pas ktij salehu te vogel ? Apo Greku dhe Serbi si me pare . Po perbalkjen me Drejtesine e beri ky Kriminel e Tradhjetare i Kombit Shqiptare si ne Kosove e Shqiperi ? Cfar jane kta qe e rrethojne kte njerez me Kafka Boshe qe nuk kan Tru kokes e sdijn se ku jetojne ,per cfar jetojne dhe se kush eshte ky Karagjoze i peshtire ? Nesr ky Kriminel nqs vjken ne pushtet mundet te vrasi disa nga kto qe sot i bejne shoqeri derdellistjeve te ktij Kllouni surratbythe te njohur per mashtrimet bajate qe ben , e mendojne kto

   1. L
    Labeati

    Tani e hengri pozita

    1. T
     ToniE

     Po u kthye prape Ky mbaroi kjo pune do filloje luften dhe fitoria eshte e sigurte para Lulush brava

     Lini një Përgjigje