"Rroftë Sali Berisha"- Artan Fuga: Opozita pa të merrte fund, nuk i merrte dot ato vota. Por tani duhet të largohet

24 Maj 2023, 18:43Politika TEMA

"Rroftë Sali Berisha"- Artan Fuga: Opozita pa të merrte

Artan Fuga është shprehur se opozita pa Sali Berishën nuk i merrte dot ato vota që mori në 14 maj, por sipas tij, do të përfundonte si PD zyrtare e drejtuar nga Alibeaj.

Komentet Fuga i bëri gjatë një interviste në Panorama TV, ku “preku” disa nga problemet me të cilat u përball PD në zgjedhjet e 14 majit.

Ai shtoi se ka ardhur koha për një lidership të ri të opozitës dhe sipas tij, Berisha duhet ta kuptojë këtë gjë.

“Demokracia është luftë e përditshme e qytetarit për interesat e veta. Qytetarët po të duan të mos e bëjnë betejën e tyre dhe do të shikojnë që pagat e tyre do të vijnë në rënie dhe pagat e qeveritarëve në rritje.

Le të marrin xhaketën dhe të largohen në Europë. Unë kam rreth 1 vit e gjysmë që kam thënë se çdo shpresë që këto dy pjesë të PD-së, është iluzion shpresa për t’u bashkuar. Nuk do të bashkohen. Në zgjedhje ndarja u bë më e madhe. Shpresa për t’u bashkuar është e kotë.

Kjo partia që është partia e vërtetë opozitare dhe demokratike, unë di një gjë që pa Sali Berishën nuk i merrte dot ato vota, do të përfundonte si kjo pjesa tjetër. Problemi është që aktualisht Berisha nuk besoj se ka kaluar traumën që i ndodhi me Bashën, që mbështeti një lider në mënyrë shumë të fortë dhe përdunduan ashtu siç janë tani. 

Problemi që u përball PD është se Berisha u shpall “non grata”, është i konsumuar në pushtet, edhe ai bën një zgjedhje që e ka mbyllur PD-në.

Që t’i kërkosh Berishës nga brenda PD-së që duhet një i ri, unë nuk di se kush duhet t’ja kërkojë. Edhe opozita ka monopolizuar opozitën. PS vërtetë ka pushtetin, por PD ka luajtur me monopolizimin e opozitës”, u shpreh Fuga.

18 Komente

 1. B
  Buda

  Ne vitin 2008 , nje rapsod kosovar kendoi me lahute: Cfare po ndigjojme o e mjera Shqypni? Sec u shkri, sec u shpartallu nji Akademi. Kush e shkriu Shkencen dhe Akademine? Profesor akademik Artan Fuga me Saline...

  1. H
   Hall Esmaja me bole

   Dhe tani e ka marrë kërriçi i R. Alisë Këno Gjinushi.Hajdut qe me kursimet e rrogës bëri pallatin në bllok. A mortja, mortja..

  2. F
   Fuga familje degjeneruar kriminale

   Rrofte shoku Enver akoma me rrofte vazhdone ky popull idiot .

   1. X
    Xoni

    Mund te merrte me pak vota...por do pershpejtonte ringritjen e opozite. Berisha vetem sa I zgjat agonine vetes dhe PD-se qe I shkon prapa.

    1. B
     Bozhigradi

     Kur Berisha vendosi te rifutej fuqishem ne politike afersisht para nje viti, une postova kete koment: Berisha qe te shkoje ne krye te PD se bashkuar duhet: te haje nje pjate me vemje te gjalla druri (nga trungu i kalbur i PD); te kaloje oqeanin Atlantik me not; te fluturoje pa avion nga Tirana ne Bruksel. Do i beje dot valle? C'fare sben vaki, thone... Ne po themi: Ti vazhdo dhe ishallah. Po i bere, mashallah. Vecse, po ja doli mbane, eshte supernjeri. Komenti i tanishem: Ky super-njeri mbase nuk vjen dot ( por si dihet) ne krye te qeverise. Por eshte i vetmi person qe ka vene Edi Ramen ne binare, dhe e mban ne binare. Dhe e perseris, ai eshte nje aset per te gjithe. Per socialistet, dhe per demokratet. Sepse eshte frika nga Berisha qe e ben Edi Ramen dhe poziten me njerezore, dhe te mos shesin p..rdhe si shiste me pare. Edi Rama do rrise rrogat per te gjithe, fale presionit dhe frikes nga Sali Berisha.

     1. T
      Tani

      Ky Pederasti Fuga , eshte cuni i Veres kushurire Enver Hoxha , mik i Saliut si komunist dhe Enverist i fundit...

      1. T
       Tani

       Ky Pederasti Fuga , eshte cuni i Veres kushurire Enver Hoxha , mik i Saliut si komunist dhe Enverist i fundit...

       1. T
        Tani

        Ky Pederasti Fuga , eshte cuni i Veres kushurire Enver Hoxha , mik i Saliut si komunist dhe Enverist i fundit...

        1. T
         Tani

         Ky Pederasti Fuga , eshte cuni i Veres kushurire Enver Hoxha , mik i Saliut si komunist dhe Enverist i fundit...

         1. T
          Tani

          Ky Pederasti Fuga , eshte cuni i Veres kushurire Enver Hoxha , mik i Saliut si komunist dhe Enverist i fundit...

          1. T
           Tani

           Ky Pederasti Fuga , eshte cuni i Veres kushurire Enver Hoxha , mik i Saliut si komunist dhe Enverist i fundit...

           1. T
            Tani

            Ky Pederasti Fuga , eshte cuni i Veres kushurire Enver Hoxha , mik i Saliut si komunist dhe Enverist i fundit...

            1. S
             Skraparliu

             Eshte e vertete qe e ke thene para nje viti kur hengre peshke me liken ne vilen e tij ne lalez ku ta pordhi mendjen te genju po ti si koqe kandari qe je bere tani mendon se do te beje likja deputet por mos haro titi mori 300 vota ti do marresh 200 o profesor i madh qe mundohesh te na japesh mende ty nuk te duan njerzit tuaj lere koleget tuaj qe sbehet llafe qe na henkesh trapin e sumes.

             1. P
              Pano

              Te ka ngelur sahati Profesor

              1. U
               Ushtari.

               O Tano ke filluar te behesh shume bajat me duket se nuk e degjon veten kur flet.Mire qe nuk e degjon por te pakten shikoje ne darke ato qe thua neper studjo.Jam i bindur se do thuash me kane ndryshuar fjalet nuk kam thene keshtu.Hajde profesor hajde.Mjer ai qe mer mendjen tende.Prof mos e neperkembe mbiemrin Fuga.

               1. k
                k

                Servilizmi,spiunët vullnetarë dhe bashkëpunëtorët e të plotfuqishmit të lagjes,janë fenomen shoqëror tipik dhe vetëm shqiptar.Duhen shekuj per ta eleminuar.Ky nuk bën perjashtim.

                1. M
                 Muzaka i Ri

                 Nuk vdes PD dhe opozita se "vdes" Saliu o profe peshe e lehte, iken nga kjo bote burra shqiptar me te medhenj se Saliu, dhe ja ku jemi. Ka burra dhe gra e djathta edhe me te mire se ai, por nuk jan te hurit dhe litarit, ky popoll do sherr, nuk do udheheqes, ashtu kenaqet.

                 1. E
                  Esma Jaupi Dardhe Korce. ( Mesuese Historie

                  Kur te vije ne skene nje staf me djem e vajza te shkolluar, me ide dhe strategji bashkohore, Atehere do besoj te ndryshimi. Tani per Tani jam I kenaqur me Ramen, cka e tregoi vet populli qe e votoj ne mbare Shqiperine. Tani urgjentisht te rrise pencionet dhe invalidet e shkrete, si dhe te mbaj rinine me rroga qe mo's braktisin vendin. Rrofte Shqiperia e Bukur...

                  Lini një Përgjigje