Lulzim Basha: Ja pse u tërhoqa për gati një vit nga politika

24 Maj 2023, 18:20Politika TEMA

Lulzim Basha: Ja pse u tërhoqa për gati një vit nga politika

Gjatë bashkëbisedimit me të rinjtë Lulzim Basha shpjegoi dhe arsyet se përse u shkëput përkohësisht nga jeta aktive në politikë, duke u shprehur se donte t’i jepte një shans bashkimit të demokratëve.

Ish-kreu i PD deklaroi se nuk është nga ata njerëz që i braktis misionet dhe shtoi se demokratët duhet fokusohen më shumë te hallet e qytetarëve dhe jo te debatet e brendshme.

“Tërheqja para një viti u bë për të mos ushqyer përçarjen dhe për ti dhënë një shans bashkimit. Për fat të keq kjo nuk ndodhi, por nuk kam hequr dorë kurrë për t’i lënë njerëzit në mes të rrugës. Ndonëse për hir të vendimit që mora për të mos influencuar preferova të qëndroj jashtë nuk do të thotë se jam stakuar me vendin PD dhe të ardhmen.

Kjo tërheqje më shërbeu për të parë dhe të vetja për të parë se sa kohë i dedikuam luftës me njëri-tjetrin dhe sa kohë halleve të njerëzve. Raporti duhet përmbysur, duhet të shkojmë te hallet e njerëzve. Niveli i debatit publik ka rënë përtokë dhe kjo është e qëllimshme. 

Çfarë mund të debatosh me dikë që këndon tallava dhe ikën. Pyetja që shtrohet tani a do vazhdojmë të shohim teatër politik, apo do t’i kthejmë sytë nga 70% e qytetarëve që janë braktisur nga ky sistem”, u shpreh Basha.

30 Komente

 1. S
  Shoqi

  U terhoqe or vemje qe ti gjejsh geshtenjat gati o dib ran pa iman.ti kur i bere gropen atij qe te dha buk cmund te prese nje popull nga nje sharlatan i pa fytyre.spiun kalibri

  1. T
   Taulant

   ah more i shkrete, po luli thjesht ushtar eshte, ka bere ashtu sic i ka thene saliu. Nuk e ka tradhetuar baben e vet kriminelin sali, por ka zbatuar nje me nje porosite e tij. ja ke per ta pare, duro dhe pak, e te shikosh kur ta tredhi edhe ket skuth amerika!

  2. L
   Liria

   Lul nderro zanat, se ne Politike je i djegur nga dosjet qe ka per ty Saliu, e di vete ti...

   1. L
    Laura

    Luli - gomone shpetimi per Sali Berishen

    1. e
     emigranti

     cuditem ,,,p.sh ky njeri nuk po i them politikan shkon bisedon me te rinjt ,,,cuditem prap si te rinjt degjone mesime nga ky njeri ky ndihmoj per akuzat e dick martin , vrau 5 vete ,nuk e kuptoj dot ca mesimi duhet te marrin keto te rinj ose me thjesht si e degjojne ata kete .....!!! ky t e ishe ne eu tani ishte ne burg ose i deshtuar plotesisht hahahaha Tërheqja para një viti u bë për të mos ushqyer përçarjen dhe për ti dhënë një shans bashkimit. Për fat të keq kjo nuk ndodhi, por nuk kam hequr dorë kurrë për t’i lënë njerëzit në mes të rrugës. Ndonëse për hir të vendimit që mora për të mos influencuar preferova të qëndroj jashtë nuk do të thotë se jam stakuar me vendin PD dhe të ardhmen. TANI NA MELLENJEVE PO MENDON PER NJEREZIT O ZOT O ZOT GJUNAFT PER ATA TE RINJ QE E DEGJOJNE TE FUEN INTELIGJENCEN

     1. s
      spata

      Pse cuditesh i nderuar emigrant . Boll tu hedhesh pellumbave disa therime dhe ata mbulojne qiellin rreth teje .

     2. L
      Like

      O Lul babavrasesi qe as varrin e tet eti nuk ke rregulluar e ta ka mbuluar bari....nuk je per kte pune ti...as Berisha as ti...fare.

      1. K
       Koli

       Hi hi,ky te Dhjet duke qeshur.U rikthye Basha:Po ti aty ke qene Debil,te thane fillo tani,atyre qe i sherben.Ndoshta Greku,Ndoshta Amerika,por nje gje eshte e ditur:Shqiptaret mevshume duan ate Vemien Berisha,se ai te pakten eshte ne Buze te Varrit,se sa ty qe ne gjithe keta vite do mbahesh mend vetem,se i ngjan Enverit ne Rinine e tij,si Shkerdhat mashkull qe je.

       1. T
        Taulant

        hahahahah, po cfare amerike o derzi, po saliu i ka thene ne rifilloje prape, sic edhe i tha nje vit me pare me perjashto nga grupi, pasi kerkoi te behej faktor poolitik. E pa qe nuk ja doli dhe fut lulin prape. Por prit dhe pak se do jete amerika ajo qe do ta tredhi edhe lulin, ja do ta shikosh!

       2. F
        Fatmiri

        Per nje vit ka hape qitaoet,per te mesuar tabelen e shumezimit!?

        1. B
         BURGU

         O qem ik se nuk ka nevoje kush per ty. Kush je ti me cfare statusi mbledh te rinjte? Ti di vetem te vjedhesh e te vrasesh. Ke harruar? Mendon se terheqja te zbardh faqen prej krimineli. Jo mor jo. Ti ske asnje ide te re. Je i vetmi qe nuk mendon per hallet e popullit. Keshtu e keni ju flisni pa u bere pershtypje se cthoni. Si i pa tru sjeton pa politike, je i pazoti per per te jetuar ndryshe. Cfare karabushi, kalli bosh. Ti je shquar vetem per te keqia. Ky vend ska pare gje tjeter prej teje.

         1. X
          X

          Nuk i mjaftuan disa vjet humbje radhe po edhe si u dorehoq per ca kohe tani ta provoje edhe nje here , tamam si Dash rakija qe tha ta provoj edhe nje here se nuk ishte mjaft deti tani .

          1. D
           Dum babën

           z babale,do i madhi zot të vendosesh kryetar,se Berisha e qelbi dhe këtë radhë.Përpara për fitore si e di ti,se mbase fiton dhe katër vila të tjera.bënu të fala atyre që të dërguan

           1. T
            Tironsi i Vjetër

            Lul Basha është infantil, mund të them edhe debil. Për një të tillë, asnjë parti poliitike në botë nuk ka nevojë. Ky ishte një sherbëtor i zellshëm i kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, asgjë më shumë.

            1. D
             Degelisi

             Ku e gjete shifren 70 perqind?

             1. k
              kosta

              Ky eshte fallco ne çdo aspekt , ky dhe kur qesh eshte fallco

              1. D
               Drejtesia

               Aman kte qoftexhiun e serbise degjoni,i ka perrallat me keq se ai qe e futi ne politike! U largua qe te ngopej me gjume se as qe i dridhet nje qime bythe per gjoja 70% te popullit se ai gocat dhe gruan e ka te siguruar,per vehte shkon sa here i do trapi! U kthye prap ne politike se e pa qe aty eshte burimi dhe njohjet nderkombetare,kurse jasht saj eshte nje hic,as gruja vet nuk e do! Mbani shprese te lulushja ju o te pashprese! Shikoni more kostume te rinj qe nuk i njeh kush dhe kane merita te ndryshme ne jete dhe e kane koken plot!Lulin cojeni te laj gjynahet me Salen drejt burgut se i la femijet jetim me 21 janar duke i vrare ne bulevard,shiti detin,vodhi rrugen e kombit etj etj..sidomos tradhetoi kosovaret me shpikjen e shtepise verdhe!

               1. P
                Phoenix

                Gojet e liga thone se Luli eshte Homo. Ne gradet e larta te Masonerise, fjala " Rising Star" eshte fjale kod, per anetaret te cilet jane deledasher.

                1. B
                 Bilushi

                 Mendoni ju se ky u kthye me dëshirën e vet!? Po të kishte mundësi t'a shantazhonte Berisha këtë do t'a kishte bërë me kohë,se nuk ka rob Allahu në Shqipëri më pa din e iman sesa Berisha... Ky hyri në politikë përseri por duhet të bëjë zgjedhje për kryetar në PD,dhe ti bëjë të ndershme Nëse nuk i bën,atëhere vaftë edhe ky në pidh të s'ëmës si Saliu,Meta e së shpejti edhe Edi . Për mendimin tim ky si kryetar nuk duhet të jetë më,është djegur Pavarsisht se ndikoi apo jo Berisha ky është djegur - por në politikë le të jetë,nuk e ndalojmë dot.

                 1. H
                  Hajdutet me kollare

                  Ky vend pjell gjithmone kshu lloj deficentesh.Ky sdi me bo asnje gje pervec shures

                  1. B
                   Beni Limakes

                   Ik mor kar i shkrefet!

                   1. M
                    Maloja

                    Ja cfare thote kryedemokrati: " ... por nuk kam hequr dorë kurrë për t’i lënë njerëzit në mes të rrugës". Pra Luli do te vazhdoje t'i lere njerezit ne mes te rruges. Vazhdo Lul, vazhdo!

                    1. D
                     Dar Dani

                     Ishte, është dhe do të jetë KOSTUM BOSH! Nuk ka një shtat politikani. Nuk ka cilësi lideri. Është me km larg më të dobëtve kryeministra që ka pas Shqipëria. Plus që nuk ka simpatinë e votuesve. E - të mos harrojmë- ai ka vulën e tradhëtarit të UÇKsë. Nuk po flas për vjedhjen e Rrugës së Kombit, 21 janarin, Detin… Dhe më tej ka veprimin më antidemokratik: djegien e mandateve dhe moshyrjen në zgjedhje. Dmth: KARTË E DJEGUR!

                     1. H
                      Honolulu

                      Lul (në gjuhen hollandeze - kar), je dështak i pandreqshëm.

                      1. Z
                       Zani i Rogozhines

                       Miremengjes Lulezim!Si fjete? Kur do te shkosh te flesh se erdhi darka? Naten e mire dhe gjume te embel Lulezim!

                       1. a
                        a.a

                        si mund te shpresosh qe ky te behet lider? ky do e fundose fare Shqiperine.

                        1. E
                         Emisioni

                         Komentueset ashtu sic eshte populli ne jeten e perditshme......jane ne perghithesi rrot... Per te gjithe ata qe thone qe S u ka dosjet ketij.....edhe ky ka dosjet e veta, pa merak. Un ketij djali i jap rrespektin tim, se beri nje veprim historik, i vetmi veprim pozitiv ne 33 vjet *kaos kombetar. I uroj kthim te shpejt, te bashkoje opoziten e te qeroje kete qeverri te modeluar keq e me dashje nga piktori.

                         1. R
                          Ramalluku i Surrelit

                          Po ku jeshe o Lyl djali, se per ty fort me ka marre malli / Eja shpejt se te jap llafin si burre, ate ''Lyli fle gjume" nuk ta them me kurre /

                          1. S
                           Sula

                           Une mendonja qe, pavaresish pavleresimit te tij ne politike, merita e tij e madhe ishte vendimi per Sali Berishen qe nuk ariti ta bente askush para tij. Tani, mbi nje vit pas dorheqjes dhe terheqjes se tij nga politika aktive, mesuam qe ne PD, nuk paska anje syresh ti afrohet "kuklles te pa aftë" Basha. Keta te sotmit jane "ku theret qahmeti"... Bashen ta puthesh !

                           1. M
                            Meti prej verteti

                            Mirupafshim Luli vocerr . Kape car kape haji me shendet. Tani celin lule te reja o Luli... Hahahaha

                            Lini një Përgjigje