“Jo bashkim me parti të majta”, Duka përplaset me Kullurin: Sa jam unë gjallë, ti dhe Basha s’vini në pushtet

28 Nëntor 2023, 09:18Politika TEMA

“Jo bashkim me parti të majta”, Duka përplaset me

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri debatoi me kreun e PAA, Agron Duka lidhur me propozimin e federatës së opozitës.

Në përgjigje të skepticizmit të Kullurit për pjesëmarrjen në këtë konfederatë të partive të majta, siç është partia e Ilir Metës, Duka u shpreh se Lulzim Basha i vetëm me 6-7 deputetë që ka në grup nuk vjen dot kurrë në pushtet.

“Ne themi të jetë një bashkim edhe me parti jashtëparlamentare, madje që mund të jenë edhe të majta që janë kundër kësaj qeverie”, tha Duka. 

“Nuk mund të jetë një bashkim me forca të majta”, u shpreh Kulluri.

“Ti mund të mos jesh dakord, por nuk keni asnjë mundësi absolutisht të vini në pushtet, po te jem gjallë unë.

Duhet të heqim dorë nga interesi personal dhe shohim interesin e përgjithshëm se kjo opozitë po lëngon dhe të bashkohemi të gjithë rreth 1 ideje.

Ne të dy me gjithë Lul Bashën dhe 6-7 kokrra që janë atje nuk shoh asnjë shans të vijmë në pushtet, po të bashkohemi po”, tha Duka.

13 Komente

 1. 0
  007

  Kulluri i Saliut hajduti i pronave te ushtrise kur ishte Sek. Pergj. Min. Mbrojtjes i caktuar nga Saliu , Minister Arben ( Alia ) Imami , njeri personal i Ramiz Alise ne P.D me Dhjetor 1990. Gjeeral Grek me 97 mbi tank kunder Saliut.....!

  1. U
   Ushtaraku

   Dhe pastaj shef i kabinetit te Saliut dhe pas pak minister i mbrojtjes . Nje koqe gomari dhe i frure me pompe .

  2. J
   Juli

   O zot,keto vazhdojne idiotizmat. Keto nuk kane as electorat,as parti,asgje,e thone do behemi bashke qe te vijme ne pushtet.Nuk kuptoj pse ftohen neper media,kur keto jane askushi ne politike.

   1. r
    robi

    sidomos tani qe keni dhe particken me 3 antare gjithsej te kryetarit te vetshpallur te FRD se te papunit Sali Shehu ju e keni te kapme pushtetin, pritni vitin 2057.

    1. N
     Noci

     Sa te jem une gjalle thote ish ministri i Nanos sikur te kishte nje elektorat te madh fare.Ta mori Rama edhe Shijakun tend se Durresin nuk e diskuton ,aty i ke ato pak njerez

     1. E
      Eni

      Keta jane baballaret e kombit, keta na japin shprese......

      1. V
       Velo

       Pulat e Dukes bej e veze, Duka vet Ben glase... As sa pulat nuk vlen....

       1. a
        askush nuk e ble dot te kaluaren e tij

        Kullurja kujton se njerezit jane te tere me SKLEROZE e nuk e mbajne mend si sahanlepires i qeverise Rama neper studio TV.

        1. A
         Aron

         Kulluri eshte nje bythqir, qe shkoi lepiu ate qe villte, vetem se i dha nje pozicion inferior per te llap ne emer te kesaj particke te shkrire. Me teper ka besueshmeri partia e Dukes, se e ketyre qe lepijne floket me xhel. Jane te njejtat fytyra, nuk di cfare te reje sjellin, kur jane provuar cfare kane bere kur kane pasur pushtet. Vetem duan te vijne te vjedhin dhe te shkaterrojne, se kush e qante qe te pakten te mirembanin ato qe gjenin te ndertuara. Kjo opozite nuk duhet sjell kurre ne pushtet, nqs duam Shqiperine.

         1. l
          lexues

          Vazhdoni mastrubohuni o katundaret Duka e Kulluri.Pushteti per ju eshte sa largesia e henes me token

          1. A
           Avni Rustemi.

           Eshte e dhimbeshme po vetem Partia qe do kete ne program abrogimin e Ligjit 7501 do te vije ne pushtet kur shqiptaret te kuptojne se ky eshte shteti i te drejtes. Kjo nuk i intereson Europes.

           1. k
            kete kisha tani per tani

            JU s'jeni politikane, por halabaker; u besojne ata njerez qe kane karakterin e atyre qe votuan edhe per Belerin dhe Shqiperia paska plot te tille. PD KA VDEKUR dhe do jete e tille sa eshte gjalle kryekrimineli Sali Sheqere Berisha. E shikove çfare beri sot ne Vlore? Ka ikur nga mendja fare e nuk e mbajne dot lidhur as Liria, Argita e sypeshkaqeni. Behuni ca te rinj , paraqisni programin se te djathtet nga ngele jetime dhe vendosni emrin e nje parti apo ta çoj une? Krijoni PARTINE KOMBTARE SHQIPTARE dhe shuajeni emrin pd se sa e degjojne njerezit u duket sikur lexojne poemen e Majakovskit dhe ata qe s'e kane lexuar kurre: Partia e Lenini, binjake qe historia,.....kur themi Lenini nenkuptojme partia, kur themi partia nenkuptojme Leninin. Po Leninit Sali Berisha i rruan bythen edhe ne kale te vdekur ta çojne. Formoni partine tuaj , muter se u presin te djathtet, i ka ardhe koha! Shqiperia ka nevoje shume per te gjithe.

            1. s
             shpiragu

             Eh more Gone.Sa shume posht ke rene mo burre,sa te ka share, ofenduar,saliu ty ,se paku rri dhe meru me pulat,lere politiken nuk eshte per ty . Je njeri persembari si person.TE MERESHs me keta politikan ,duhet te jesh si RRUGACET qe vine verdall ne parlament dhe vetem na turperojn para BOTES.NUK e kuptoj dote si ndiheni ,juve D SHEHU e shume te tjer kur, SHIKONI si kacaviren si MAJMUN deputetet neper dritare dhe kangjela,te parlamentit,neper dhe mbi tavolina ne salle,a thua se jane kafsh te zbritur nga shpellat dhe malet e shqiperis.INJORANCA me e madhe eshte kur veprojn dhe GRATE deputete.Ndjese paste Hazbiu i kelcyres do THOSHTE perse nuk i PERLAN MORTJA keta PISA se LANE NAME me sjelljet e pa denja qe perserisin ne cdo moment.NGA kjo situat do te Dalim kure te VOTOJME me lista te hapura.

             Lini një Përgjigje