Përfundon rinumërimi i votave për kryebashkiakun e Rrogozhinës: Edison Memolla i PS mbetet fitues

5 Qershor 2023, 18:02Politika TEMA

Përfundon rinumërimi i votave për kryebashkiakun e

Rinumërimi i votave për kryebashkiakun e Rrogozhinës ka përfunduar. Diferenca mes kandidatëve është 23 vota nga 30 që ka qenë më herët, por rezultati nuk ka ndryshuar.

Edison Memolla nga Partia Socialiste është i zgjedhuri i qytetarëve të Rrogozhinës edhe pas rinumërimit.

Nga këto 23 vota, 2 janë ende në diskutim pasi nuk gjenden në kuti dhe është vendosur të kontrollohet në kutitë e këshillit bashkiak për të parë nëse do të jenë aty.

I gjithë procesi është ndjekur nga kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Shkëlqim Hoxha.

13 Komente

 1. A
  Aron

  Saliu nuk do ta pranoj perseri rezultatin. hahaha

  1. M
   Miku i Donald Lu

   ha, ha, ha, do thote: Shkelqimin, kandidatin tone fitues, e ka blere Rama dhe Velija me paret e korrupsionit, që ta pranoje rezultatin e rinumerimin!

  2. T
   Todi Berdica

   E ÇFARE RENDESI KANE 2 A 3 APO 20 VOTA. KJO TREGON QE JANE FUTUR DUART NE KUTITE E VOTAVE DHE KAQ MJAFTON PER TE CENUAR BESIMIN TEK NDERSHMERIA DHE LIRIA E VOTIMIT. BANDITET E RILINDJES KANE BO NOMIN. SHIHNI SKANDALIN ME DEKLARIMET E ATIJ KOMISIONERIT TE RINDJES NE KUÇOVE. NA URDHERUAN TE ZHDUKIM PROÇES VERBALET ORIGJINALE, THOTE AI TE DUKE DENONCUAR KRI.IN ELEKTORAL.

   1. B
    Berdica

    E ÇFARE RENDESI KANE 2 A 3 APO 20 VOTA. KJO TREGON QE JANE FUTUR DUART NE KUTITE E VOTAVE DHE KAQ MJAFTON PER TE CENUAR BESIMIN TEK NDERSHMERIA DHE LIRIA E VOTIMIT. BANDITET E RILINDJES KANE BO NOMIN. SHIHNI SKANDALIN ME DEKLARIMET E ATIJ KOMISIONERIT TE RINDJES NE KUÇOVE. NA URDHERUAN TE ZHDUKIM PROÇES VERBALET ORIGJINALE, THOTE AI TE DUKE DENONCUAR KRIMIN ELEKTORAL.

    1. L
     Lstif Dreqi.

     O "Todi dhe Berdica" o njeri i trashe. Rinumurimi nuk tregon se "jane futur duart" por trgon se jane NUMURUAR GABIM. Keshtu o Tod(p)i i Sahalese.

     1. a
      aleks

      hahah dreqi , me shkrive or dreq me kete todin pe korçe, do jete ndonje ballist nga ata te pulave.

     2. H
      Hekuran

      Nuk sihin bota te vledhura o derdimen mga Bërdica. Ishin vota qe KZAZ ku te gjith i kish paguar Çimi jot, i kishte deklaru te pavlefshme. I beri mder KAS dhe ja vleresoi te vlefshme. Dhe per pordhet e Çimit u hapen gjith kutit. Fitore ne tavoline donte ortaku i Zenit

     3. R
      Rrnofte LEXHENDA ! dhe ZAGARET

      Pergjigje e zgjuar. .. BF. ..e urryer.

      1. E
       Eni

       Po nese te burgosurit jane bindur te votojne Memollen me hir a pahir ata me letra e kane bere, cduhej rinumurimi...kta te PD jane fatkesisht te trashe...te fala ish drejtorit te lojrave te fatit .

       1. H
        Hekri

        Te burgosmit edhe kur Çimi ishte deejtor bastesh per pushtetin kan votu. Nuk esht argument Ska mdodh naiher qe dikush te ket kerku qe t burgosmit mos votojn Vetem ky çatrafillua qe beson se gjith gjerat blihen me lek diskuton moral vote. Çimi të mbyt për moral ne fakt. Me gru me 3 lalamoj. Me dashnore Me maikina e shpia dashnorea E mbyti morali Çimim

       2. T
        Tony

        Normal, KryeBashkiak me votat e te denuarve!! Se c'pune Kane te denuarit me Bashkine nje zot e merr vesh!

        1. S
         Stefan

         Epo Çim Hoxha drejtor milioner lojrash fati ka qen. Bixhoz e di kte pun. 9 votat nuk ishin numerim gabim. Ishin vota qe ishin vleresuar si te oavlefshme nga numeruesit ku Çimi kish njetzit e cet. KAS i rivleresoi si te vlefshme. Prap humbi drejtori bixhozit. Po prap do haj mut e do kontestoj

         1. A
          Amerikani

          Ne kohen e Saliut nuk u hapeshin kutite.Por rrihej opozita ne shesh per nje te drejte qe i takonte. Kurse tani kush ka dyshime se jane vjedhur votatt hapen pa problem.Pra ky eshte ndryshim i madh.

          Lini një Përgjigje