Kolegji i Kryetarëve të PD: Kandidatë për kryetar dhe këshilla në 61 bashkitë e vendit

25 Mars 2023, 18:03Politika TEMA

Kolegji i Kryetarëve të PD: Kandidatë për kryetar dhe

Përfundon mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të PD.

Mbi 90 % e tyre u shprehën të vendosur për të hyrë në zgjedhjet e 14 majit me kandidatët për kryetar të Bashkisë dhe këshilla bashkiakë në 61 bashki të vendit.

Që nga ora 11.00 deri në 16.00 kryetarët e degëve të PD kanë diskutuar situatën zgjedhore duke këmbëngulur në përfaqësimin dinjitoz të PD.

“Ky është një moment historik për PD dhe krejt politikën e vendit pasi pritet që kjo forcë politike të paraqitet në këto zgjedhje si një alternativë politike, ndryshe nga kasta e vjetër 32 vjeçare post komuniste e politikës shqiptare”, thanë ata.

Ky vendim pritet të zyrtarizohet nga kryesia e PD.

9 Komente

 1. 1
  1

  Vendimi me i drejte dhe i duhuri.Punoni nate e dite se 40 dite jane te ngriheni ne kembe

  1. Q
   Qytetari jo dixhidal

   Bravo ! Edhe pse jam i majte 24 karatsh , u thgem bravo. Edhe po humbet,perseri do dilni te fituar se do fitoni pavarsine se jeni parti serioze, jeni brezi i ri qe po drejtoni dhe ne mos sot neser ne zgjedhjet parlamen tare do te fitoni, sepse do tu luten ata te foltores,kur te shikojne se me Non graden jane te deshtuar. Beni fushate,pa ju trembur syri dhe pa u ligeshtuar nga epitetet e Nongrades dhe psallseve te tij si Flamuret, Tritanet, Edrit, Vokshit e sa bythelepires te tjere. Mos u terhiqni,mos u terhiqni ,se pas do te kini jo vetem demokratet,por edhe ata qe quhet zona gri. Paci vetem suksese! Shprreni dhe PL, grabitesen e pushtetit pa merita.!

   1. S
    Shefik Ormëni

    Ju lumtë! Të jeni të bindur që Berisha dhe Metaj do të jenë shumë më poshtë se ju në rezultat.

    1. ?
     ????

     Sh.mire tregojeni veten kush jeni dhe distancohuni nga psudodemokratet....me ne fund te kuptoje populli qe jeni alternative ndryshe nga te tjeret.

     1. Z
      Zekthi

      Vendim i drejte. Berisha i vendosi kandidatet si qyqia vezet ne folen e Monikes.

      1. K
       Kollovari plak.

       Koment brilant.

      2. U
       Ushtari.

       Hej nxitoni o cuna se vate vone.Se mis thoni pastaj fain e pati ora qe shkoj nje ore perpara

       1. R
        Real

        U lumte se e siguruat persheshin e radhes per Lulushin dhe Ali Bashen. Dhe mbi te gjitha siguruat ne zgjedhje fitoren e vendit te peste apo gjashte.

        1. B
         Bureto

         Nuk mendoj se do thoshja ndonjë më shumë apo më ndryshe, nga komentuesit më sipër, që i mbështes, ashtu siç mbështes pa rezerva dhe aktin e PD (ende të padeklaruar zyrtarisht). Por e mora tastjerën për t'iu "hakërryer" këtij më sipër me nikun @Raul. Po dua t'i "hakërrehem" sepse është e çuditshme që ka trushkulur e të verbër që të revoltojnë, kur ende mendojnë se duke mbështetur Salehun dhe Ilir mafiozin (edhe spiun), e ardhmja do jetë më ndryshe se e këtyre 32 vjetëve. Por ja që ca si puna e këtij, edhe pse të neverisin me dritshkurtësinë e tyre, prapë disi vlejnë, duhen për të dalluar kontrastin midis të mirës dhe të keqes. Gjithsesi kjo e dyta, çdo ditë e më shumë, po bjerret dhe do ta kuptojnë në 15 maj, se maja e veshit nuk shihet, paçka se Salehu po robtohet t'u mbushë mendjen se shihet!!! Mirë ai dhe Metaj, kanë hall të madh, po këta ku i çon mushka xhanëm?!...

         Lini një Përgjigje