Komisioni i TIMS, dështon plani i opozitës për të vijuar në mënyrë të njëanshme me ekspertët, mbledhja tjetër të hënën

12 Prill 2024, 21:48Politika TEMA
Komisioni i TIMS, dështon plani i opozitës për të vijuar

Komisioni për çështjen e të dhënave të TIMS do të vijojë mbledhjen ditën e hënë pasdite.

Plani i opozitës për të vijuar në mënyrë të njëanshme me kërkesat e ekspertëve për informacion dështoi.

Mazhoranca kërkoi që ekspertët të njiheshin fillimisht me objektin e veprimtarisë së komisionit dhe pastaj të vijonin me mbledhjen e informacionit për çështjet përkatëse.

Kryetari Ervin Salianji në disa raste ngriti dyshime mbi integritetin profesional të ekspertëve të propozuar nga mazhoranca dhe i fyejti.

Në fund komisioni vendosi të shtynte mbledhjen për javën tjetër.

3 Komente

 1. S
  Salijani i qimi në bithë.

  Ky kokëloqja.i Gridës që bënë si fortë të vrjë në burg e ta tregojë forcën me sapunin.

  1. d
   degradim

   Vetem te mos egzistosh fare dhe uluritese te shikosh qe Ervin Salinjani drejton nje komision te parlamentit shqiptar! S'ka ku te shkoje me.

   1. S
    Shkembi

    Keto qelbesira nuk mund e s’duhet lejuar te krijojne struttura parallele brenda shtetit

    Lini një Përgjigje