Lefter Maliqi në delir: Mendonin se u plak, po Berishën e riktheu Zoti

5 Dhjetor 2022, 20:48Politika TEMA

Lefter Maliqi në delir: Mendonin se u plak, po Berishën e riktheu Zoti

Kandidati i opozitës në Bashkinë e Kuçovës, Lefter Maliqi, tha se ish-kryeministri Sali Berisha ka një energji të paparë dhe se me rikthimin e tij në krye të PD i ka bërë të gjithë optimist. Ndër të tjera, Maliqi tha se Berishën e riktheu Zoti, për ta çuar Partinë Demokratike drejt fitores.

Sa i përket mungesës së vulës, sipas tij nuk është gjëja më e rëndësishme por është përkrahja nga njerëzit.

“Ç’më duhet vula? E rëndësishme është të vijnë njerëzit. Gjykata nuk është parti. As në organizimin e brendshëm të PD nuk ndikon. Këta (grupi i Alibeaj) mund të dëmtojnë 3 a 4 bashki por nuk do të na ndikojë në rezultat.

Ne do të mundohemi të gjejmë gjuhën e përbashkët. Bashkimin e Alibeaj e pengon Rama, blerja, shitet shqiptari dhe ky është gabim i madh. Këta mendonin se Sali Berisha u plak, Berisha na ka bërë optimist dhe ne , shikoni Bashën i dridhen këmbët. Berisha ka një energji të paparë, atë e riktheu Zoti për ta çuar PD në fitore”, tha ai në një intervistë për “Ora News”.

15 Komente

 1. U
  USA

  O LEFTER MUTI , O TE QIFTE KINA NANEN , O FELLIUQESIRE , O TY TE VRAFTE ZOTI , KUR ZE ZOTIN NE GOJE TI HALE , PO TI NUK KE ZOT E MUHAMET , MORE LEGEN BURRE , U SHOFSH ME GJITHE RRACEN QE KE ,PTUUUUUUUUUU FELLIQESIRE USA

  1. b
   bajate

   Foltorja e Sali Berishes ka vendosur qe ketej e tutje do jap medalje me titull "Lefter Maliqi" cilido qe do futet ne breket e Saliut. Prisni se do degjoni akoma.

  2. T
   Turi qe ta vur..

   Maliq lefteri topet do maresh.

    1. k
     kosta

     Debil, kaq besoj mjafton per kete pagan injorant dhe fshatar

     1. L
      Lab

      Gomarlleku dhe hipokrisia e Lefterit nuk ka limit

      1. K
       Km

       Bythelepiresi tipik lefqen maliqi.

       1. S
        Sa shume budallenj ka ky vend

        ky eshte komplet k....

        1. D
         Denisa

         Po, Sali Berishen e riktheu Zoti Vladimir Putin ne skenen e teatrin politik komik te Shqiperise. Po ti Lefter Maliqi do te marresh leshte ne votimet e majit 2023 ne Kucove.

         1. c
          ce

          O Lefter hunderr maliq kokexhufka qe ke nderruar 5 parti ne 5 vjet si Shemsua nga Dibra mos u pref kot se dhe zoti me zbrit ne toke nuk te ben ty kryetar bashkie ne Kucove se populli i Kucoves te njeh dhembe e dhembpalle o hunderr i neveritur, i biri i babait te teqese se Kulmakut. Ti vetem per bari delesh ne stanin e Kulmakut mund te punosh pas 14 majit ose security ne haremin erotiko naziskin te Jales per te trajnuar cupelinat 16 vjecare qe i bejne fresk spiunit Agush askush kokeducja kur del ne konferenca bajate si i forti i lagjes tek Cim pordha qenefi tv.

          1. K
           King D

           Hajde dru me pre... don dru oxhaku saliut erdhi dimri.. ben ftohte... .

           1. k
            k

            E ktheu zoti dhe i ka prerë biletë vajtje-ardhje.

            1. A
             Aleksander

             Ky eshte kar komplet, Bashk me salen.

             1. L
              Llukan

              Lefteri eshte koqe gomari , Populli Kucoves e ka intuiten se ke do zgjedh

              1. D
               Demokrati

               Lefter Maliqi nje vegel e SaliBerishes, nje dhunues, arrigant, injorant.....i lig ne shpirt....njerez si ai e Salu berisha jane nje rrezik per demokracine be Shqiperi e me gjere.Jane oersona konservatore, te dhunshen qe Europa i ka fshire nga lista me kohe....persina qe nuk dine nocionet europiane per bashkepunim, emancipim, diskutim te ndersjellte.....jane njerez qe shpifin dhe perdorin dhunen verbale dhe fizike

               Lini një Përgjigje