Lefter Maliqi: Rama ka shumë frikë nga unë dhe Ilir Meta, do kemi zgjedhje të parakohshme dhe do fitojmë

29 Korrik 2022, 18:03Politika TEMA

Lefter Maliqi: Rama ka shumë frikë nga unë dhe Ilir Meta, do kemi

Lefter Maliqi ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike, dhe me rikthimin e Ilir Metës në krye të LSI-së, ose e quajtur ndryshe si Partia e Lirisë.

Maliqi u shpreh se rikthimi i Metës në politikën aktive është pritur me entuziazëm nga mbështetësit e forcës politike që ai përfaqëson.

Sa i takon akuzave për Metën si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, Maliqi tha se ato janë shpikje.

Sipas Maliqit shumë shpejt vendi do të shkojë drejt zgjedhjeve.

“Faktikisht të gjithë e dinë që unë në zgjedhjet e fundit jam rreshtuar me LSI, e cila së fundi ka bërë një sërë ndryshimesh. Unë jam pjesë e Komitetit drejtues deri në shtator, vij nga qarku i Beratit, ku gjej rastin që të them se e kanë mirëpritur rikthimin e Metës, dhe presin mobilizimin e strukturave.

Lidhur me tymnajën e fundit, unë jam pjesë e politikës që prej 18 vitesh, Edi Rama i frikësohet 2 marsit dhe 7 korrikut, edhe ministrja e rendit është femër këtu, ish bashkëshortja e Edi Ramës”, tha Maliqi.

E gjithë opozita është bashkë, ne e dimë se çfarë elektorati është në gjendje që të mbledhë zoti Ilir Meta. Dje u mblodh një pjesë e madhe e administratës që kishin urdhër që të dilnin në shesh. Nga Berati është nisur me autobusa administrata.

Ndryshimi do të bëhet, zgjedhjet janë afër, mua më thonë socialistët në pushtetin lokal që kanë nisur me porosi organizimin e brendshëm’, u shpreh Maliqi.

51 Komente

 1. V
  Vlora

  O Tema, pse tallni trapin me kete delirant

  1. M
   Marko

   Ky eshte koqekandari

  2. S
   Shokët e Lefterit

   Këtij Lefter Rrotës i del shumë fjala. Është si NOSTRADAMUSI.

   1. E
    Eda

    Cfrike te kesh nga meta mashtruesi me i madh qe ky vend ka par

    1. O
     Olsi

     Per ilir meta Apo metaj po flet???????? ca Frike mund ti kesh ketij hajduti mashtruesi

     1. p
      perfect

      nuk diskutohet qe do shkoje ne zgjedhje, dhe ambasada e amerikes me shokun Kim ne krye do e hedhi budallain e surrelit ne plehra edhe do lidhet me Liken, amerika ket pun ben, hidh njerin kap tjettrin, kush ti premtoj me shume

      1. A
       Anja

       po ca frike te kete ai nga dy kriminele

       1. I
        Indri

        aman ca deklaratash idiote ben edhe ky

        1. @
         @

         Shikoj foton dhe mahnitem nga bukuria e rraces tone Shqiptare. Kur jane kaq te bukur kta dy fshataret imagjino se c'behet ne qytet.

         1. @
          @

          Shikoj foton dhe mahnitem nga bukuria e rraces tone Shqiptare. Kur jane kaq te bukur kta dy fshataret imagjino se c'behet ne qytet.

          1. E
           Enejd

           Ik o leftero se frike shume nga ju do kete ai

           1. O
            Ornela

            na lini me keto deklaratat tuaja injorante aman

            1. A
             Altini

             Po kari po ????????????????

             1. O
              Olti

              Hahaha sa vetbesim qe keni ju te mbaruar . Rames ti vini anash ju

              1. I
               Igli

               Rama nuk ka frike nga deshtaket

               1. P
                Poshnjaku

                Hahaha.O Leto o rrot hajdari,po u plake e su poqe ,ke ngel po kokloqe,E kush e rruan manellin per tu o idiot

                1. P
                 Poshnjaku

                 Hahaha.O Leto o rrot hajdari,po u plake e su poqe ,ke ngel po kokloqe,E kush e rruan manellin per tu o idiot

                 1. ?
                  ????????????????????????

                  ik o fisderr ik

                  1. L
                   Lenci bira

                   Maloqe ke ngel pa gavete, as nuk te qin saliu, as like spijuni as ps tani kushe nga keta te ka ngel pa i bere gojore, je qesharak dhe naiv mor bole

                   1. E
                    Erisa

                    Ca frike me pas Rama nga ju mor kriminela si skeni turp

                    1. S
                     Sonila

                     Po shko re ca frike ju ka Rama ju po merruni me naj pun jo veq me llafe

                     1. l
                      ledio

                      HAHAHAH po ku eton ky budallai cfare thot kaq shume fantazi si kisha deguar kurre me pare as ne ato qe thoshte luli

                      1. L
                       Lefi do fitoje uraaaaa

                       Lefi ka te drejte do fitoje po do fitoje te gjatin e Rames .....Sa budallenje ka Shqiperia

                       1. A
                        Alban

                        ca thot ky zari metes se spo marr vesh fare ne endrra i pa keto ky ne endra

                        1. f
                         flutura

                         o zot po si mor flet kaq ne ajer aman e ec fli gjum at pun bj

                         1. g
                          gani

                          hahahah sa qesha, gjynof mvje per ty qe ke bo te tilla shkrime,,,,rama ecen me te drejten, jo si ju

                          1. A
                           Ana

                           Pse duhet te kete frike rama nga keta dy kriminela. Skane cte bejne me

                           1. A
                            Albusa

                            K e madhe e shtypit ,- k e vogël ta shtypi ????

                            1. E
                             Era

                             Lat nam. Rama ska pse te kete frika nga keta te sy qe do perfundojne shume shpejt aty ku e meritojne

                             1. m
                              mandi

                              ju duhet tkeni frik nga drejtesia me sakt jo ai qe eshte me teper transparent ec duhet

                              1. K
                               Kaka

                               Keni vite qe thoni kshu dhe dita dites vec vertetohet qe jeni mashtrusa

                               1. S
                                Ska mashtrime

                                Ore se kuptoj filozofin e ktyre. Ne vend qe te mbrojne veten te tregojne qe sjan kriminela shkojn sulmojne nje njeri qe punon mderkohe qe per vete jan zhytur der ne fyt me krime

                                1. H
                                 Hasan Spahiu.

                                 O Leto,ti dhe likja i rruani Trapin Edit,lart e Poshte,Poshte e lart.Deri tani keni lehur ju ,qente e Saliut dhe te likes,Edi nuk Ka folur asnje fjale.Dhe , Jo se Ka frike nga Ju,por Ka mend me shume se ju.

                                 1. E
                                  Eri

                                  Hahahahah ti do fitosh syt tuj

                                  1. S
                                   Sea

                                   Ahhaahhahaahh ik o turpi m i madh i shqiperise

                                   1. Roberto

                                    O Lefter Lefteri ku ne pith te s'emes ishe futur kaq kohe o koqja e.majte e Agushit. Te hodhe dhe ty ne valle ai zagar????? Te gjithe ju meritoni litarin se burgu do jete lule per ju.

                                    1. k
                                     kosta

                                     Po pse i jepni ze ketij kari????!!!!!

                                     1. h
                                      hë për hë...

                                      Kur ben politike dhe ky fshatari i Lapalasë....Bir selmani i nenes ke te qash me pare....Ketij zabiti i bleu shtepi ne tirane Behari para se te merte plumbin. Bejani llogarine ketij mashtruesi e gjobevenesi qe nuk kullot veçse ne berat por edhe ne tirane e durres dhe gjetke. Numurojani banesat. Nuk ka lene patrti pa vizituar dhe te gjitheve u jep besen por u a kthen qe ne rastin me te pare. Nuhat lekun... Ke bere ndonje para keto ditet e fundit o lefi? Tung

                                      1. e
                                       edi; maloqo, dil neser anej nga KM mbo gojoren

                                       maloqe , hec neser naej nga dera e pasme e KM t'me morresh ne goje dhe knoqesh , por me par mos harro Protezat jashte -se je histeriku modh ti kam nigji dhe ne thiothje e siper ja ka pas kafshu skenderbegas nji shoku te dhomes . Nuk e shpeton dot mo ilir metaj - as dhjalli vet . Sado t'ja ferkosh ti ,ai ka morr FUND .

                                       1. x
                                        xx

                                        Ky Maliqi eshte si Karroca e DYLIT qe e shkatrruar bente aq zhurme.Ky e fillon fjaline per policin dhe e mbaron ashtu kot me kacamicin.Po u cfaq prap ky dhe duan te na e tregojne si risi e ;;Lirise'',me mire mos ta hapim kompjuterin te degjojme lajme.ESHTE NJERIU ME I SHPLARE QE ME KANE ZENE SYTE.

                                        1. x
                                         xx

                                         Ky Maliqi eshte si Karroca e DYLIT qe e shkatrruar bente aq zhurme.Ky e fillon fjaline per policin dhe e mbaron ashtu kot me kacamicin.Po u cfaq prap ky dhe duan te na e tregojne si risi e ;;Lirise'',me mire mos ta hapim kompjuterin te degjojme lajme.ESHTE NJERIU ME I SHPLARE QE ME KANE ZENE SYTE.

                                         1. x
                                          xx

                                          Ky Maliqi eshte si Karroca e DYLIT qe e shkatrruar bente aq zhurme.Ky e fillon fjaline per policin dhe e mbaron ashtu kot me kacamicin.Po u cfaq prap ky dhe duan te na e tregojne si risi e ;;Lirise'',me mire mos ta hapim kompjuterin te degjojme lajme.ESHTE NJERIU ME I SHPLARE QE ME KANE ZENE SYTE.

                                          1. A
                                           Adrian

                                           ky katunari Maliqi me ben te qesh Eshte komplet rrot kari.....

                                           1. U
                                            Unë

                                            Deri dje thoshe se ka frike nga ky i ngordhuri. Tani paska frike Meten...! Rama prandaj rri ne pushtet derisa te pshurreni ju ne pantallona se ka ne politike budallenj si ti e Ilir hajduti.

                                            1. M
                                             Mario

                                             Nuk e kuptoj si mund te dalin e te flasin keto fjale pa lidhje qe as vet si besojne.

                                             1. A
                                              Andi

                                              Kush esht ky zagari??

                                              1. K
                                               Klodi

                                               Rama e ka vertetuar qe eshte zgjedhja e duhur per Shqiperine, ju nuk keni vend fare ne politiken shqiptare.

                                               1. T
                                                Tani

                                                Nqs ju fitoni binden eshte nga rrogozhina????????

                                                1. M
                                                 Mos kerko kot...

                                                 Po dhe Lefteri te njetin status me Ilirin ka ,ja di ha kallin Ilirit -Lefteri ndoshta ska qene spiun i Sigurimt se ka qene i vogel por ishte Spiuni i " Kujdestarit " kur ishte ne Akademine e Rendit -e di mire ai cdo te thote te jesh SPIUN- keshtu qe ik Leftero mos u merr me keto gjera - te njohim mire ty -duhet nje hetim i mire i pasurise tende sic permedi dikush me lart nga komentuesit.

                                                 1. N
                                                  Niku

                                                  Ajde politike e thelle! Ku kemi arritur!

                                                  1. B
                                                   Berberi i Rreshenit

                                                   Maliqke, para se te hapesh bythesh se sa i zoti je dhe sa trim je, bej nje vizite nga burgu qe te takosh Gim Pepen. He te keqen xhani.

                                                   Lini një Përgjigje