Çollaku për tensionet në veri të Kosovës: Shqipëria duhet të reagojë për kërcënimin e paqes në Ballkan

30 Maj 2023, 14:16Politika TEMA

Çollaku për tensionet në veri të Kosovës:

Deputeti i PD, Kreshnik Çollaku ka reaguar për tensionet në veri të Kosovës.

Përmes një reagimi në Facebook, Çollaku shkruan se Shqipëria duhet të reagojë për kërcënimin e paqes në Ballkan.

“Me ushtrinë serbe të rreshtuar në kufi, dhe me lajmet se mercenarët rus të Wagner po futen në Kosovë, Shqipëria nuk mund të heshtë, Shqipëria duhet zyrtarisht të denoncojë kudo këtë kërcënim të Paqes dhe Sigurisë në Ballkan.

Shqipëria nuk mund ta lërë vetëm Kosovën”, tha Çollaku.

3 Komente

 1. B
  Berish Saliu

  Na çat trapin me keta gomer Kosovar ,kur u thoshte Rama dicka ky Kurti e Osmana pse flet per Kosoven eshte shtet sovran ,po tani cfare muti do ti Çollaku dhe ata koqevare qe per cdo prononcim te Rames e quajne tradhetar ,hani mutin tuaj tani mos e zini Shqiperine ne goje ,se ju plehera kur ju hapem shtepite. nuk na i ditet .

  1. L
   Lugu gjat

   Qepeni gojen ndyresire. Se nga injoranca dhe ligesia juaj mardhenjet Shqiperi Kosove jane ne kete pike. Te drejtosh nje shtet duhet te jesh bure shteti, dhe jo kopile rugesh si bastardi i Tropojes dhe mamluku i vetfundosjes. Serbine aty e kini bjeruni te shohim sa ju vlen lekura. Fare e keqe vec shqiptare dini te vrisni

   1. ?
    ????????????????????????

    shqiperia ha mut shtet fallco pa lidhje

    Lini një Përgjigje