Pakoja e Madhe, Rama nxjerr shifrat: Lehtësojmë inflacionin e luftës

20 Janar 2023, 13:30Politika TEMA

Pakoja e Madhe, Rama nxjerr shifrat: Lehtësojmë inflacionin e

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama me në të një postimi në “Facebook” është shprehur se premtimi që ai kishte dhënë tashmë po ju shkon të gjithëve,

Nga ky premtim kanë përfituar dhe Forcat e Armatosura, përfshirë edhe Orkestrën e re Frymore të FA.

Nga Pakoja e Madhe u shpërblyen edhe të gjitha kategoritë e Forcave të Armatosura, përfshirë edhe Orkestrën e re Frymore të FA, një krijesë e rilindur pas dekadash, si pjesë e zhvillimit dhe modernizimit të vazhdueshëm të ushtrisë sonë????
????????1.000.000 qytetarë kanë përfituar nga Pakoja e Madhe, e cila ua ka bërë më të lehtë këtë dimër të vështirësuar për mbarë Europën nga inflacioni i luftës????/abcnews.al

Në njoftimin e tij ai tha se prej “Pakos së Madhe” do të përfitonin 1 milionë individë ku mes tyre përfshihen pensionistët, familjet në ndihmë ekonomike, nënat kryefamiljare, paraplegjikët, personat me aftësi të kufizuara, etj.

“Qeveria po mbyll Pakon e Madhe në mbështetje të 1 milionë individëve, për të lehtësuar ndjeshëm daljen e familjeve shqiptare nga ky dimër i ngarkuar, duke zeruar efektin e inflacionit të luftës mbi konsumin bazë për pensionistët, familjet në ndihmë ekonomike, posaçërisht nënat kryefamiljare në skemën e ndihmës ekonomike, paraplegjikët, tetraplegjikët, personat me aftësi të kufizuara, invalidët e punës, por edhe për punonjësit e shtetit – duke dhënë më shumë për ata që fitojnë më pak, por pa lënë askënd pa mbështetje. /abcnews.al/

10 Komente

 1. A
  Ani

  Dicka mes e nevojshme per situaten ne te cilen po jetojm

  1. E
   Eno

   Mbeshtetja qe junpo i jepni cdo kujt eshte vertet e madhe duke ja lehtesuar ndjeshem inflacionin qe kjo luft ka sjell

   1. T
    Teo

    Ju lumt keta persona e meritojn pasi jane gjithmone ne sherbim te popullit

    1. A
     Alda

     Nje ndihme e madhe per ne per te kaluar kete periudh te veshtir

     1. T
      Tesa

      Edhe pse ka qen nje peridh e veshtir ne asnje moment qeveria nuk na la pa na perkrahur

      1. I
       Isi

       Nje ndihm e madhe per ne nga ana e qeveris

       1. t
        titi

        bravo i qoft

        1. t
         tosi

         mbeshtetja eshte vertet e madhe

         1. G
          Gent

          I njejti njeri ka bere te gjithe komentet e meposhteme. Vetem nga cmimi i karburanteve qeveria ka fituar mbi 500 milione dollare, pa folur sa ka fituar nga rritja e cmimeve ushqimore. Pesionisteve ruse u jane dhene shume here me teper nga diktatori qe filloi luften. Dhe u jepen cdo muaj. Dhe sa pensioniste ka Rusia. Nuk po flas pet subvencionet qe japin vendet perendimore. Kurse ky dha 8000 mije leke! Do jape edhe ne prill ka thene. Maskarade e ndyre.

          1. g
           geri

           ju qifsha ropt ,patronazhiste moterqira ne komentet me siper....

           Lini një Përgjigje