Policia malazeze dhunoi këshilltarin e Ilir Metës, gazetari jep detajet për ngjarjen

20 Janar 2023, 11:28Politika TEMA

Policia malazeze dhunoi këshilltarin e Ilir Metës, gazetari jep

Një ngjarje e rëndë u raportua gjerësisht në media ne pikën e kalimit kufitar me Malin e Zi, në doganën e Muriqanit.

Një polic malazez ka dhunuar ish-këshilltarin e presidentit të Republikës, njëherazi ekspert i njohur i ekonomisë, Petraq Milo, sot anëtar i partisë se Metës.

Ndërkohë gazetari Bekim Çoba, tha se vetëm policia ka dhënë një njoftim zyrtar në lidhje me ngjarjen, por megjithatë nuk ka dhënë detaje se çfarë ka ndodhur konkretisht.

Ai shtoi ndër të tjera se ky nuk është rasti i parë që ndodh në këtë pikë kufitare.

“Reagime ka pasur nga disa subjekte politike, ndërsa përsa i përket autoriteteve zyrtare kam pasur vetëm një reagim të drejtorisë së policisë, e cila ka thënë se është njoftuar me incidentin dhe janë duke hetuar nëse ka pasur tejkalim të kompetencave nga zyrtarët  e tyre. Nuk dihet shumë mirë se çfarë ka ndodhur. 

Spekulimet janë se ndalimi i automjetit dhe nxjerrja e personit jashtë tij, ka qenë mosrespektimi i radhës në kalimin kufitar por dhe kjo mund të mos jetë e vërtetë. Nuk kemi asnjë reagim zyrtar.

Ky nuk është incidenti i vetëm që ndodh në këtë pikë kufitare. Bëhet fjalë se në Muriqan ka ndodhur një tjetër incident që ka ndodhur pas këtij incidenti. Nuk ka asnjë masë ndaj tij për këtë sjellje”- tha ai.

32 Komente

 1. p
  pse pikerisht jete vipin e saliut dhe ilirit

  Edi rama urdheroi policin se po vjen nje leshko i ilirit dhe dhunoje.

  1. S
   Semi

   Ik ore trap...

   1. B
    Behet fjale ...

    Nje trap qe shkruan fjali te tilla:"Bëhet fjalë se në Muriqan ka ndodhur një tjetër incident që ka ndodhur pas këtij incidenti" nuk eshte I besueshem".

    1. M
     Merja Like dhe njehere

     Keta jane mesuar me policet shqiptare qe ju kerkojne falje kur i kapin ne shkelje te ligjeve dhe e quajne veten te paprekshem por, ja qe ka Cecua bicak . Peco , puthu me Milon se jasht nuk do tja dij njeri se kush je ,te keshilloj qe mos te dalesh nga Shqiperia deri sa te heqesh vesin e paprekshmerise.

     1. X
      XY

      Mua me thane se Pecos i kishte shpetuar shurra. Reshkisnin a nuk reshkisnin makinat ne shurren e Pecos.

   2. M
    Milo duhet ta padiste Dhunen e Polliqit Malezis

    Nqs nuk i cojme gjerat aty u duhet por mjaftohemi me llafe mejhanesh "medie" atehere nuk do arrihet asgje dhe Kafshet Primitive slllave ,do e perserisin Sjelljen e tyre prej Kafshe me surrat Njeriu

    1. K
     Km

     Ja kemi mbrritur dites.Edi Rama komandon policine kufitare malazeze.Trap.Nuk keni si i vini emrin dhe akuzoni Edin. Ka patur nje shkak qe Ka ndodhur ky incident .Por tentativa per kalim jashte rradhet,nuk eshte shkak per terheqje zvarre nga makina.Deri ketu incidenti eshte i rende dhe pergjegjesi eshte pollici.Aq me teper qe nuk qenka rasti i pare.Une kam 10 vjet qe kaloj here pas here ne Murriqan.Sjellja e te dy paleve Ka qene korrekte.Sidomos nga policia kufitare shqiptare.Kalimi ne te dy krahet eshte intensiv.Por ne rastet konkrete Ka nje shkak.Duhet hetuar nga te dy palet.Incidenti eshte i rende.Edhe nje kriminel ne kerkim nuk mund te keqtrajtohet ne kete menyre.

     1. M
      Mbeshtetesi...nga prapa

      Terhiqet zvarre edhe prej koqesh bile kur ti e kundeshton dhe nuk pranon te dalesh nga makina,,,quhet kundershtom ndaj policise dhe mosbindje urdheri,,,kta faqe petullat qe Kan pasur ndonje post ne shtet,,mendojne se do hapeni bythesh dhe neper shtet fqinje,,,se Jan mesuar ti shajne e OFENDONTE POLICINE shqiptare se dikush deputet,dikush pryetar partie i katunit,dikush drejtor,,dhe degjojme fjalen e pare e di ti kush jam une,,apo e di cfar te bej un,,,,kta i kan mesuar edukaten se si te sillet heren tjeter kur te kaloj kufirin,,kaq shum e thjeshte,

      1. P
       Prroji i Thate

       Sakte.... Keta vazhdojne te hiqen si zyrtar te larte, kane vjedhur me thase, por ju duhet akoma pushteti para policit, nuk mund te sillen si qytetar te thjeshte. E mbani ment Arjan Canin qe i bente presion policeve , duke i thene jam Arjan Cani une, nuk jam popull i thjeshte. Kishte pire, duhej ti hiqej patenta, por nuk ju hoq se ishte Arjan Cani, qe te ben gjemen ne TV.

     2. F
      Fatmiri

      Lajmi eshte rrumpalle.Nuk ka polic ne bote,per vec ne Shqiperi,qe te ndal kot.

      1. o
       odin

       Artikull debilash. Gazetari jep shpjegim per ngjarjen se nuk di asgje. Nuk ka ndodhur kurre me pare...cfare?...nje ngjarje si kjo...cfare ndodhi?....nuk e dime ende çfarë ndodhi?...dime vetem se i ndodhi keshilltarit te Metes!?!?!

       1. t
        toni

        lot lot ,o mero ik vrit veten se sje per kete pune o mik .....

        1. S
         SAM

         Artikull idiot dhe titull hajvan. Jep detaje thote titulli dhe pastaj vazhdon shkrimi: ...por megjithatë nuk ka dhënë detaje se çfarë ka ndodhur konkretisht. mjere shqiptaret nga kush presin te informohen!

        2. N
         Niazi Kosovrasti Hajdut si Ti

         Ky Pasgomari se Paskali eshte i njohur dhe ky Milo eshte dinasti hajdute antare i bordit e Banken e Shqiperise ngaSaliu i Vicidolit , keshilltare ne Presidence tek Jari

         1. S
          Spiuni I.M ku ishte ? Ta kepuste ne mes

          Eshte Soros dhe Rama mbas ketij incidenti haaaa nuk ishte spiuni I.M aty ta kepuste ne mes me te fortin e malit te zi

          1. r
           robi

           Mire ja bene ketij Petraq skuthit, njeriut me te paafte qe ka zene vende me intriga dhe servilizem dhe qe nuk te sheh kurre ne sy se i mban poshte si spiun dhe nuk ja kemi degjuar emrin ne tv. Si ka bere kariere kjo vegel e spiunit Agysh askush kokeducja nje zot e di por eshte skuth shihet ne surrat sa negativ eshte , si gjithe militantet e leshelise.

           1. d
            drago

            Ne pikat kufitare shqipetare jane teper evidente mos mbajtaja e radhes sidomos nga mostra te fortesh dhe politikan gje qe nuk ndodh ne evrope por ky eshe rasti i nje prej tyre, nuk kam respekt per policine malazeze por ketij mire ja bene se jam deshmitar okular qe eshte nje shkeles i regullave, e keqia eshte qe keto regulla zbatohen ne menyre selektive nga te dya ane dhe kjo vlen per te gjithat pikat e kalimit. Shqipetaret jane mesuar te hyjne pa radhe ne cdo ambient, ja nje rast konkret ku tregon nivelin e ulet te kultures.... a keni pare qe ne nje autobus urban njerezit te hyjne te porta ku lexon hyrje, shum rrale te gjith hyjne ke lexon dalje, vetem ne Shqiperi dhe vendet e humbura kalimtaret futen ne semafor me te kuqe.... Eshte per te ardhur keq qe kemi kaq shume shpellare...

            1. T
             T

             Ore ja ben aq mire sa ska ati matufit se kam qen vet aty ate dit .doli si pidh i bukur nga fundi fare i pari .plus i bente dhe pordh policit malazes .mis flisni kot ja ka ber mir ktij kurves plak shkerdhat . Dhe rropt kush shan .

             1. A
              Alb

              Po ca problemi ka dru ne shqiperi,dru ne mal te zi,dru ne greqi plk qeveris shqiptare,a kan ne rregull pasurit e tyre keto jan konflikte pertej kompetencave ne mbrojm te drejtat e komuniteteve te tjera per shqiptaret mbijeto me i forti,te past beft mir o pedagog po ky eshte shteti juaj,sistemi qe ngritet per 40 vjet.

              1. S
               Sorry

               I lumte Dora malazezit, mutit te ish-mutit i duket vehtja si keshilltar i Joe Biden.

               1. T
                Taipi

                AJO shprehja te filmi me Ornela Mutti JA DHE POLICET TANE SI TE GJITHE POLICET E BOTES Ka thene 40vjet me pare

                1. T
                 Tropoja

                 Po shqipot keshtu jane mall pa zot,trajtohen si kope jo vetem ne Mal te Zi,Britani etj po keshtu trajtohen ne vendin e tyre e jo me jasht kufijve.Askush nga qeveria si moter e vuçiç nuk ngre zerin per te mbrojtur qytetaret e vet pavaresisht nese ky tipi eshte fajtor apo jo te trajtohet konform ligjes dhe jo ashtu si barbar.

                 1. T
                  Tropojan nga lushnja

                  Ky eshte tropojan nga lushnja po cftua o kerric i komunistit Berrisha ka rregulla rradhe ne kufi ....duhet te presesh

                 2. e
                  emigranti

                  Policet e Dritanit nuk jane si policet e Edit. Ka shtet atje. Milo eshte mesuar me Saliun qe mbante nje tabele policie te xhami dhe nuk e ndalonte njeri ...

                  1. E
                   Emigranti gomar

                   Cfare thua gomare deti pse kur perdore dhune ndaj individit ti e konsideron shteti se drejtes hhhaaaa cfare i beri interneti dynjase...

                  2. c
                   ce

                   Spurdhjaku i Likes eshte mesuar me i bo nderime por aty ne kufi jane te barabarte te gjithe o skuth i neveritur, apo kujtove se je ne zyrat e leshitlikes ku nuk e di cfare vlere ke ti se je nje klloun cirku pa vlere, nje njeri pa pike personaliteti, nje skuth e servil u neveritur.Nuk e di cfare vlere ka ky njeri qe u be dhe antar bordi ne BSH kur ai sdi te lidhe dy fjale, karizma zero, intelekti ne nivel mesatar , nuk e di cfare vlere ka ky servil i peshtire i leshelise.

                   1. P
                    Popi topi

                    Boll ore gazetare qe keni kaq dite qe merreni me kete vemje! Neqoftese zoteria eshte i sigurt se ka qene ne te drejten e tij, nuk ka shkelur asnje ligj te vendit fuqi je etj etj, ai ka te gjithe te drejten te mbrohet, te hapi pasi ndaj policit me emer e mbiemer, dhe ju na cate koken me kete. Ky zoteria dhe normalisht gjithe diten tregon qe ka qene keshilltar i presidentit. Atij ne Tirane i ecte kjo po dhe atje kujtoj se po ja Carmine shume genjeshtres se tij. Haha nuk i eci dhe hengri dru.

                    1. P
                     Poseidon

                     KY E KISHTE MAKINEN PLOT ME PARA TE ILIR PRESIDHJERIT QE DON TI LARGOJE NGA SHQIPERIA......

                     1. P
                      Poseidon

                      KY E KISHTE MAKINEN PLOT ME PARA TE ILIR PRESIDHJERIT QE DON TI LARGOJE NGA SHQIPERIA......

                      1. P
                       Pal Melyshi

                       Milo Plera hajdut sa leje Hidrocentralesh ke Shitur vemje spiun taman sic i donte Tropojani i Vicidolit keshillkaret....

                       1. L
                        Lleshi

                        Dava hajduti dikur e kisha magazinjer ne fruta perime dhe pa prit e pa kujtu u bo keshilltar I malokut. E kish pjek zanotin si magazinjer tu qeth e rru......

                        1. A
                         Albert

                         Genjeshtra kam kaluar 500 here aty dhe skam pas problem . Bile njehere kisha autorizim per makinen te noteruar ne shqip thiri kastile policin malazez qe dinte shqip ja perktheu e me tha .ti vete je ne rregull por ligji eshte qe ne cdo kufi noterimi te jete anglisht i perkthyer . Ne po te leme te kalosh . Po te donte sme lejonte dhe ishte me te drejte . Nuk besoj se eshte e verteta kjo qe na servir gazetari

                         Lini një Përgjigje