Pas humbjes së thellë në zgjedhje “Rithemelimi” ndryshon sloganin

2 Qershor 2023, 12:42Politika TEMA

Pas humbjes së thellë në zgjedhje “Rithemelimi”

Sali Berisha ka vijuar akuzat se procesi zgjedhor i 14 majit ka qenë i manipuluar, e nisur nga kjo “Rithemelimi” ka vendosur që të ndryshojë edhe sloganin që do i shoqërojë për muajt në vijim, deri në përfundim të analizës të procesit zgjedhor që kanë nisur të bëjnë.

“Pa zgjedhje të lira, nuk ka zgjidhje”, është slogani i ri i “Rithemelimit”.

Pas përfundimit të zgjedhjeve, ku koalicioni “Bashkë Fitojmë” mori vetëm 7 Bashki, Sali Berisha ka deklaruar se do të hetojë qendër për qendër për të vërtetuar se 14 maji ishte një “farsë elektorale”.

Se sa do të zgjasë kjo analizë nuk dihet, e ndërsa në përfundim të saj, Sali Berisha ka bërë me dije se do të votëbesohet, ashtu siç e kërkon statuti i Partisë Demokratike të ndryshuar në dhjetor prej tij.

 

 

29 Komente

 1. M
  Mara emigrante ne Itali

  Po si ka mundesi hajduti theret kapeni hajdutin ,malok esapi njerez te pa gdhendur ,a ke goje ti more tradhetar te flasesh turp per mediat qe meren me keta kriminele

  1. S
   SALEHU

   AVASH AVASH KA KOHE DERI NE ZGJEDHJET E 2029

   1. d
    demokrati i vertete

    Ha, ha, ha! Na gajaset, po ky ka qen slogani i "Çadres" i vitit 2017, apo e harruat? Me sa duket Saliket ose nuk kane më municion, ose u eshte lagur baruti.

    1. D
     Dakord

     Hahahahahahaha

    2. s
     saljani i grides

     Sllogani i saliut duhet te jete, Argita tu rruaj bolet te gjithe shqipetareve

     1. M
      Mal Cori

      Atehere, rrini aty deri ne 2050....

      1. X
       X

       Pse nuk i bere para zgjedhjeve te mos manipuloheshin prandaj largohu

       1. H
        Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

        Pse të iki Saliu? Ai ka nje tufe rrumpallash që e duan. Saliu nuk është se nuk po ikën. Saliun po e mbajne. Po mos t'i shkojnë budallenjte nga mbrapa, ai i ikur është. Prandaj mos u merrni me Saliun por me tufen e idiotëve qe shkojnë si gjytyryma mbas nje plaku matuf.

       2. d
        demokrati

        Se sa do te zgjase kjo analize nuk dihet ,pastaj do te votbesohem! Nuk ka nevoje se kjo analize do te zgjase deri ne zgjedhjet e 2025-ses dhe do ti humbase dhe ato si ngahera dhe pastaj ,do te votbesohet per zgjedhjet e 2023-shit dhe pas dy vjetesh ne 2027-ten do te beje sikur do te largohet gjithmon nese eshte gjalle !!!!!!! KJO ESHTE STRATEGJIA E NONGRATES SE ATIJ NUK I RRUHET AS PER SHQIPRI AS PER PD POR VEC PER SHTEPI.

        1. G
         Grand

         Ah, njeriu I lig, 4 fish nongrata! Paske qene I pameshirshem! Leri ore demokratet te clirohen dh te ndertojne nje te ardhme pa ty! Mjafte eshte mjafte! Koha jote e stergjatur ka mbaruar. Ne njerzit e thjeshte dhe te zakonshem qe mezi mbajme kete pizicion, te justifiojme dhe mbrojme per aqe sa ke bere! Cliro djalin dhe vajzen sepse ne thashethememet ne lokale quhen krimonel te pameshirshem! Gjithsesi jam shqiptar I zakonshem dhe dua cdo shqiptar. Vleresoj ne kete sens perpjekjet e tua per demokraci dhe politike, por votoj kunder teje.

         1. B
          Barbarosa

          Mor krimineli Non Grata ,sllogani jot duhet te jete . ( mbas te çendurit ,ju budallenjë )

          1. E
           Ethen Lalaj-MallaKASTRIOTI

           S.Berisha TMERR I KOMBIT nuk e lëshon copën e PD për mbrojtjen e vetes edhe,sikur 1 antar i PD të ngelet i gjallë.Ndonse nuk ka PARTI,LOGO E VULË. Pasojat e Sb i vuan Shqipëria dhe Kosova në 33 vite: -Për Shqipërinë dihen 101 krimet e tij.Për Kosovën: 1.Sb nuk ka kën dakort për Kosovën Shtet.. 2.Sb UÇK e ka cilësuar bandë.. 3.Sb ka kën kundër RAMBUJES.. 4.Sb votoi pro raportit të Dik Marty në KIE 2011.. 5.Sb ka kën kundër I.Rugovës dhe është kundër Rexhep Qoses..! 7.Sb futi Albin Kurtin kundër Edi Ramës për ta rrëzuar në 2021 duke krijuar në Shqipëri paturpësisht L/VV dhe kandidoi për deputet 3 persona në Tiranë,Lezhe dhe Gjirokastër.. 8.Sb po e shtyn A.Kurtin në aventura kundër SHBA BE për veriun e Kosovës.. 9.Sb është pro Vuçiç e Putin me vepra ndërsa i kritikon me llafe.si agjent i UDB e i shumfisht 67,70 80..!

           1. M
            Muti Plak leshon ala Avull medieve shqipkare !

            ala gjall Rropsia ! Kur do Arrestohet krekurva e shpells uo Llalla 3

            1. M
             Muzaka i Ri

             Pa ide te reja,pa programe te reja me te mira se kundrshtari, pa njerez te rinje ne mentalitet pllisni sa te doni, nuk keni per te ardhur ne pushtet. Populli nga e keqja, kur ska alternative do ulet mbi bajge, se sa mbi mut.

             1. r
              robi

              Kryetar i komisionit te votimit ne kuvendin e vucidolit per perbindeshin e vucidolit eshte kryeperbindeshi i Shqiperise Sali Lusha qe do vije me diagac ne Shqup kurse antare jane Strazua me patllake , neonazisti Aleksander Biberaj dhe komandanti i naziskineve te Mamurrasit Muli horri.

              1. D
               Deri më 2030-ën mbaron proçesi .

               I ka rënë lapsit doktori , janë reth 2000 qëndra votimi në të gjithë vendin , 1 ditë 1 qënder duhen 2000 ditë per verifikim , pa të shtuna , të djela e ditët e pushimit , për nja 5 vjet mbaron verifikimi , pastaj fillojnë analizat dhe si të mbarojnë analizat per ndonje vit , do bëhet votbesimi i kryetarit .

               1. A
                Adi

                Ju lutem me thoni si quhet partia e sali berishes..?

                1. R
                 Roftë 26 maji 96 !

                 “Pa zgjedhje si më 26 maj 1996 , s’ka zgjdhje” slogani i ri i BF IM !

                 1. A
                  Abdurahim Ashiku

                  Një datë që nuk duhet harruar. Ditari i një gazetari, i larguar nga Shqipëria pas 26 majit ’96 E premte, 24 maj 1996 Një grup njerëzish me Azem Hajdarin në krye kanë goditur për vdekje Muharrem Kolën (kryetar i Partisë Socialiste të rrethit të Bulqizës) dhe e kanë hedhur në një përrua në Ostren. E kanë gjetur fshatarët dhe e kanë dërguar në shtëpi nga ora 12.30 e natës. Në orën 2 ka ardhur policia të hyjë në shtëpi. Në orën 7 e kanë marrë me forcë dhe e kanë futur në burg. Ferit Dukën, kryetar i konfederatës së minatorëve, e kanë rrahur barbarisht në mes të Bulqizës. E diele, 26 maj 1996 Votova i dyti pas Abas Kacës. Votova për Partinë Socialiste kundër diktaturës berishiane, për demokracinë, për popullin, për të ardhmen e fëmijëve, për buzëqeshjen e njerëzve, për gjithçka të mirë e të bukur që hap demokracia e vërtetë. Qendra e votimit nr. 3 pa çati, e shkatërruar. Terror masiv. Në Bllice votime hapur. B. Krrashi arrestohet. M. K. me trimat ka bllokuar hyrjen e Q.V 3. Një trim i tij më kërcënon e më shan. Në Brezhdan terror. PD-ja në sulm për votë terrori. Terrorit, Partia Socialiste dhe partitë e tjera i përgjigjen me bojkotim zgjedhjesh 4 orë para hapjes së kutive të votimit. Opozita nuk pranon diktaturën e PD-së. E hënë, 27 maj 1996 Ditë e egër, eufori e egërsuar, atavike. Partia Socialiste po grumbullon faktet e dhunës me shpejtësi breshke. Xhelil Cibaku e Kadri Rapi kanë shkuar në Tiranë. Mësohet se 6 parti opozitare nuk pranojnë votimet. PR nuk i pranon në disa zona. Pasdite, nën krisma revolesh e automatikësh, PD feston fitoren në sheshin “Nazmi Rushiti”. S. H. paska ardhur i shqetësuar tek e mbesa, bashkëshortja ime Natasha. Tek pinte kafe me një soj rrugaçësh njeri paska qesh me mua dhe më paska kërcënuar duke thirre “gazetari…”. Nuk ia kam borxh këto lloj shqetësimesh në familje, Natasha ishte alarmuar. E martë, 28 maj 1996 Sot është paralajmëruar demonstrata masive e opozitës në sheshin “Skënderbej”. Policia ka paralajmëruar dhunë. Dhunë dhe gjak në sheshin “Skënderbej”. PD-ja e maskon. BBC- e zbulon. Edhe të huajt. Ditë shiu e ngarkuar me tensione të forta. Një kafe shoqëruar me konjak me disa shokë të vjetër. Në mbrëmje një kafe me Xhavit Kalecin, 76 vjeç, i freskët, vazhdimisht në këmbë. I kanë arrestuar djalin. E kanë torturuar dhe e nxorën edhe në televizor. Partia Socialiste me veprimin e saj shpëtoi popullin nga gjakderdhja. Ato plumba në ajër në mitingun e djeshëm (dhe qindra e mijëra të tjerë) ishin përgatitur për të shpuar mish njeriu. Ndoshta edhe unë do e kisha me siguri një plumb në kokë. E mërkurë, 29 maj 1996 Shtypi i sotëm pasqyron me shkrime e fotografi dhunën e egër në sheshin “Skënderbej”. Mësova se sulmuesi me gurë ndaj meje në ditën e 26 majit është jurist në gjykatë, G. K. nga Dohoshishti. E enjte, 30 maj 1996 Lajmi i hapur se Muharrem Kola ka vdekur nuk është i vërtetë. Është vrarë djali i Maksut Kullollit, i biri i Dashe Stojkut, 24 vjeç, Eduard Kullolli, eurosocialist. Është varrosur në Petrelë. E premte, 31 maj 1996 N. D. nga Pollozhani, më del përpara klubit nën shtëpinë e Sul Hoxhës dhe më kërcënon se po pashë nga klubi do të të thyejmë kokën. Tha se ai është klubi “26 maji”. Në tavolinë qeshnin me të madhe një grup ”hitler jugenësh”… Fola me Vladimir Demën. Muharrem Kola ende nuk është kthyer në shtëpi. E shoqja qenka në Tiranë. E shtunë 1qershor 1996 N. D. i Pollozhanit bën një veprim tjetër publik. U rrëmben shitësve gazetat “Zëri i popullit” dhe ”Koha Jonë” dhe nën vëzhgimin qesëndisës të policëve i djeg publikisht. Këtë njeri që nuk ka asgjë të përbashkët me huliganizmin, dikush e nxit, e shtyn në krim. Muharrem Kola, kryetar i Partisë Socialiste të Bulqizës, ka lënë qelitë e burgut dhe është kthyer në shtëpi. E mora në telefon Shupenzën por nuk doli njeri. Mbase është në Strikcan. E martë, 4 qershor 1996 Xh. C. doli nga “zgafella”. Për sot PS nuk mendon të bëjë gjë në orën 18.00. Baza pret udhëheqësit. Liderët janë në gjumë, në tërheqje drejt zgafellave. Bulevardi i Peshkopisë është i pushtuar nga policia. Makina të shumta policore me “uniforma kafe”, policë me shkopinj gome, civilë me “gunga metalike” në duar, policë me shkopinj gome, SHIK-as, SHUK-as, militantë të PD-së. Peshkopia përjeton dhunë të egër psikologjike. Televizioni shqiptar e cilëson Peshkopinë si “qytet me kulturë” sepse nuk dolën në demonstratë! E mërkurë 5 qershor 1996 Ditë e ngarkuar me tensione nervore. E shqetësuar, e lodhshme, vetmi. Partia Socialiste në Dibër në kufirin e shuarjes. Krerët janë zhdukur, janë futur “nën dhe”, heshtin…. Dy policë kanë vënë bast me një SHIK-as nëse do ta hiqte apo jo portretin e Fatos Nanos tek dera e zyrave të Partisë Socialiste. O Zot! Deri ku arrin poshtërsia e këtyre? “Zëri i Popullit” boton shkrimin mbi kërcënimin tim… E premte 7 qershor 1996 Në Tiranë tek gazeta “Zëri i Popullit”, punonjës i së cilës jam. Turrë shkrimesh mbi tavolinën e Albertit. Edhe redaktorëve të “Zëri të popullit” u ka hy frika në palcë. Ne shkruajmë ata dridhen… Në gazetën “Dita Informacion” në faqen 6 nën titullin “Kërcënohet gazetari i “Zërit të popullit” pasi flitet për Luan Shmilin thuhet: “Ndërsa në Peshkopi, për të disatën herë rresht, korrespondenti i “Zërit” është kërcënuar madje edhe rrahur. Atij i është ndaluar të futet edhe në një ndër kafenetë e këtij qyteti, vetëm se është korrespondent i “Zërit”. Madje në sytë e tij janë djegur një numër gazetash “Zëri i popullit”. Nënshkrimi është O.Bog. (Bogdani). Një ditë më parë është arrestuar Bektash Zeneli. Është liruar pas pesë orësh. E enjte, 18 korrik 1996 Përgatitje për ikje, për kthesë të fortë në jetë. Kur përgatisja plaçkat, Natasha me kujdesin që të prekë gjithçka me dorë iu përgjigj me ikje në ballkon nën një dush lotësh, reagimit tim nervor. E ndjej se ajo vuan më shumë nga të gjithë. Sa më dhemb kjo ikje. Ikje e detyruar, e dhunshme… E premte 19 korrik 1996 Në orën tre të mëngjesit u nisa për në Tiranë. Ika natën… 21 korrik 1996 Në orën gjashtë të mëngjesit së bashku me Indritin, djalin 14 vjeç lamë Tiranën. Në mbrëmje lamë Kakavinë dhe morëm tatëpjetave të rrugës drejt Athinës. Na priste djali, Altini. Na priste një tjetër jetë. E vështirë por e sigurt për jetën. Në Shqipëri lamë shpirtin e familjes, Natashën dhe Erblina Abdurahim Ashiku. Athinë 26 maj 2020

                  1. @
                   @

                   E tmershme i eshte ngjitur Shqiperis si muti pas kepuces. Po ik o qor lere vendin të mar frym.

                   1. G
                    Gopisti i fundit

                    Te plases ne vend, jo se te kane vjedhur, se nuk ben vaki qe te vjedhesh mbi 60 mije vota ne Tirane, kete vetem nje shpifarak si ti dhe debilet qe te besojne verberishte ty, mund ta imagjinojne, POR , mban mend ti i ligu dhe hajduti sali ,kur dhunove zgjedhjet aq mizorishte e aqe turpesishte , sa kutite e votimit qe ishin vjedhur me pak ose quheshin kutite me te ndereshme kishin dale me 105 e 110 perqind , dhe te vjedhurit ne vend e nderkombetaret qe i monitoruan te thoshin: hap dosjet , ti me ate ngerdhjen tende prej njeriu hajdut e te lig , as i hapa e as i numurove, qoft edhe nje te vetme , por i dogje, duke mbuluar hajdutllrkun dhe poshtersine tende ne ato zgjedhje. Pra une do thosha : asnje kuti te mos hapet, te plasi ne vend njeriu me i zi i ketij vendi.

                    1. ÇEKIÇI

                     E tmerrshme më u leju dhendrri i Milices më mbajtë moral si fashist si kriminel si vrases si hajn si ish sekretar i PPSH si ish komunist dhe ish sigurimc qe ka qu më burgje dhe në interrnime shoket e vet Marrija dhe faqja e zezë e ka emrin Sali Ram Viçidolli

                     1. S
                      Sali Lusha

                      Jo logo te nderroje Sali qen Berisha po kushedi c’fare te beje lavazho e puderosje prap se prapi era mut i vjen qe tre km larg . Nuk mbulohet muti me shurre vecse era e keqe do ti shtohet .

                      1. M
                       Maloja

                       Po si nuk u ngop se ngreni mut ky njeri?! Po si nuk u lodh se shpifuri dhe kercenuar ky njeri!? Po keshtu do t'i shkoje jeta, i ngordhur, por i pa kallur.

                       1. S
                        Skela

                        Kush flet per zgjedhje te lira ky moter dhe cupe qiri nga Luli kur punonin ne kosove bashke prandaj dhe luli nuk ndihet se e ka mara haken

                        1. L
                         Lenci

                         Lulzim Basha i erdhi hakut ketij maloku vucidoli. Mbasi i shkerdheu Argiten ,e prejashtoi dhe nga PD

                         1. L
                          Lenci

                          Lulzim Basha i erdhi hakut ketij maloku vucidoli. Mbasi i shkerdheu Argiten ,e prejashtoi dhe nga PD

                          1. U
                           Ushtari.

                           Gje a gjeze."Kush vjen si pordha neper breke".kush e gjen fiton cekun 1 kafe apo 1 miljon.

                           1. d
                            demo

                            Ja,ku erdhi Dita e Bekuar,,TE VIDHET HAJDUTI. Kane vjedhur Hajdutin! O Hajduter !Kane vjedhur Hajdutin! Kane vjedhur Sali Berishen. Kane vjedhur Mul Noken. Kane vjedhur Arben Ristanin. Kane vjedhur Edi Paloqen. Kane vjedhur Fari pacen

                            Lini një Përgjigje