“Corriere della Sera”: Përqafimi i përzemërt dhe i pazakontë i Ramës për Melonin

1 Qershor 2023, 22:25Politika TEMA

“Corriere della Sera”: Përqafimi i përzemërt dhe i

Përqafimi që kryeministri Edi Rama i bëri homologes së tij italiane Giorgia Meloni këtë të enjte në samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) i cili bëri bashkë 45 liderë të mbledhur në kryeqytetin Kishinjau të Moldavisë ka bërë xhiron e mediave jo vetëm shqiptare, por edhe italiane.

“Corriere della Sera” e citon si “përshëndetja e përzemërt (dhe flagrante) e kryeministrit shqiptar Rama drejtuar Melonit”

Një nga gazetat më të mëdha italiane shkruan se kryeministri shqiptar e përshëndeti kryeministren italiane në një mënyrë të pazakontë ndaj video është postuar në rrjetet sociale.

9 Komente

 1. A
  Alba

  Ai per pak desh e qiu

  1. K
   KM.Rama di te rrembejn Vemendje gjithmon

   Albaaaaaaaaaaaaa !!!! Te lutem nashi . C'ja kto fjale ! _______ Natyrishte qe per Stilin Kulturen Italiane , per maredhenjet e VIP Politikane ne Publik ,ka nji tjeter sjellje me Damat dhe kjo e KM tone Rama duket te ket dal paksa Jashte atoj Formati Diplomatik ,kjo vjen edhe nga Permasat e Te Gjatit ( qarte ) vs asaj te z.Meloni . Pra , mendoj se kemi te bejme me nji Keqkuptim Optik te Fotos Rama _Meloni (pra Puthjes) e cila na jep iden e nji Puthje joashtu si i takon nji Rangu te tille Politikanesh . Nuk duhet te harrojme qe KM jone eshte nji tip mjaft i thjeshte e Troc ne gjithcka dhe qe t'a ket pas ate intension qe ju vivni ne dukje ne Fjaline tuaj fund te komentit ,mua me duket Utopi . Pastaj ,eshte Ballkanas dhe direkt .

  2. b
   britanica

   plateale nuk perkthehet i pazakonte

    1. G
     Gigi

     Perkethim i gabuar

     1. G
      Gjigandi

      I madhe je gjigandi Rama nga trupi nga mendja nga sjelljet vetem per puthje kemi nevoje , konflikti eshte per vendet primitive si krahina e kosoves .

      1. A
       Asd

       Rama vuan per reflektore dhe pará.

       1. H
        Hec aty, vetem Per-para

        Gjikandi eshte akoma nen efektin dehes te tallavase "Ta hengsha zemren...."

        1. p
         përkthyesi italishtes në Milano

         Për të gjithë shqiptarët; që vetëm dinë të shajnë apo të përdorin krahasime të tilla edhe pse të ndyta a banal, por fundja janë figurative të "bukura" si kjo; -Berlusconi ka Q... në By... Saliun sa herë e ka takuar... -. Por në fakt Berlusconi është tallur në mënyrë spektakolare me Sali Berishën sa herë janë takuar (koha kur ishin të dy Kryeministra në vendet e tyre respektive). Italianët e fushës së Mediave dhe Politikës këtë fakt, talljet e Berlusconit me Sali Berishën deri aty dhe për gallatë pyetje "femrash", nuk e kanë harruar dhe sot në 2023. Unë kam qenë 2 herë në Konferencat e Shtypit midis të dyve në Itali, pasi më ka lidhur puna si Përkthyes që nga 1991 për një Media VIP në Milano, dhe përsëri shumë koleg e të njohur në Itali më pyesin se, - a e ka kuptuar ndonjëherë Berisha juaj se Berlusconi 99% të bisedës me të e ka në linjë tallje -. Le pastaj italishtja e Sali Berishës është akoma shumë gajasëse dhe nuk harrohet lehtë për shumë e shumë kohë. Por dhe frëngjishten dhe anglishten e ka absolutisht copë copë, gajasëse dhe malokshe.

         Lini një Përgjigje