Rama: Asgjë nuk mund t’i bëjë Serbia Kosovës, ushtria është shprehje e impotencës së saj

1 Qershor 2023, 22:09Politika TEMA

Rama: Asgjë nuk mund t’i bëjë Serbia Kosovës, ushtria

Kryeministri Edi Rama gjatë një lidhjeje me emisionin “Opinion” është shprehur se Serbia ka pushuar së qeni kërcënim për Kosovën që në vitin 1999. Duke ju referuar situatës aktuale të krijuar në veri, Rama tha: “Serbia ka pushuar së qeni kërcënim për Kosovën në vitin 1999. Asgjë nuk mund t’i bëjë Serbia Kosovës. Edhe ushtria që këndon “Kosova është e jona”, është pasqyrë edhe impotenca e plotë e Serbisë në Kosovë”.

3 Komente

 1. D
  Dardan

  Albin Kurti duhet te organizoje kapjen e gangstereve qe gjakosen ushtaret e NATO-s.

  1. T
   Tallava pa fund

   Kjo qenie i merre te gjitha format,boll te siguroje vazhdimesine ne karrigen e kryevezirit. Po perse ahere kur Serbia ka force ushtarake zero,Amerika dhe Europa ndihen krejt te shqetesuar or i paftyre?

   1. R
    Real

    Ne kete pike hajni i ripjelljes ka te drejte. Te gjitha veprimet e Vucicit me ushtrine jane per konsum te mbrendshem politik. Serbia e ka humb Kosoven perjete. Shqetesimet e nderkombetareve jane normale se ashtu e ka politika europiane kurva e motit e ka cilesuar i pavdekshmi At Gjergj Fishta.

    Lini një Përgjigje