Perla e ditës, Berisha nga shtëpia: Garantoj NATO-n se do e mbështesim pa rezerva (qetësohet Uashingtoni e Brukseli)

4 Mars 2024, 12:22Politika TEMA
Perla e ditës, Berisha nga shtëpia: Garantoj NATO-n se do e

Sali Berisha shkruan se PD e Rithemelimit garanton NATO-n mbështetjen pa rezerva për bashkëpunimin me Aleancën dhe mbetet e vendosur në respektimin e detyrimeve politike dhe ushtarake të Shqipërisë ndaj saj.

"Sot u inaugurua në Kuçovë, pas rikonstruksionit të Aeroportit, baza ajrore e NATO-s në Shqipëri. Partia Demokratike, si forca politike e parë në Europën ish-komuniste që kërkoi anëtarësimin e vendit në NATO dhe që 15 vjet më parë me reforma të thella dhe të shumëanshme antarësoi Shqipërinë në NATO, përshëndet këtë ngjarje të rëndësishme për sigurinë e vendit dhe Aleancës së Atlantikut të Veriut.

Partia Demokratike garanton NATO-n se ajo sot dhe në të ardhmen mbështet pa rezerva bashkëpunimin me Aleancën e Atlantikut të Veriut dhe mbetet e vendosur në respektimin e të gjitha detyrimeve politike dhe ushtarake të Shqipërisë ndaj saj", shkruan ai.

NATO tani është më e qetë.

54 Komente

 1. A
  AX

  Hahahahahahahah

  1. k
   k

   Mos I tall I me një plak të sëmurë. Sikur të hysh në mendjen e tij të sëmurë, me siguri do jetë duke drejtuar parlamentin Evropian.

   1. S
    Saleh copa mutit

    Kush na ka qeverisur vaj medet o Saleh oiiii

    1. G
     Gazetar qe la nam

     O gazetar leshi! Si ta kuptojme kete shkrim, e ka thene Berisha kete deklarate apo Partia Demokratike , se Berisha me rithemelimin e foltores dhe Partia Demokratike jane dy gjera te ndryshme qe nuk i përkasin njera tjetres

     1. m
      mendimi

      Beri reforma te thella Saliu me Fatmirin: tre dite perpara pranimit ne NATO hodhi ne ere Gerdecin! Kuje, kuje o shqiptar !!

     2. P
      Patrioti

      Po ti e prishe kuçoven mor maskara kriminel agjende Greko- Serbe ti shkaterrove te gjithe ushtrin se te tha greku dhe serbi o i poshtere atu do ngordhesh si Pinoçeti me barrele do te çojne ne qeli o pushte

      1. L
       Lala i Lushnjes

       Ëndërron t'i jap urdhër avionëve të NATO-s të bombardojnë nga ura e Rrogozhinës e poshtë. Nuk di në se është dakort Fevzua me Murrizin, sepse Çerma është përkëtej urës.

       1. D
        Deep Purple

        O patrioti kete malokun eshte per ta djegur te gjalle.

       2. E
        ENTSOE

        Kllouni komunist nongrata, shkaperdhesi I ushtrise shqiptare qysh nga 93, urdheri qe ushtaret te vinin civil ne repart dhe atje te vishnin uniformen ushtarake!!! Pastaj 97-98 deri Tek Gerdeci 2008.Tani po kombinon me Kurtin qe te shkaterroje dhe Kosoven!!?

        1. S
         Shtrojera

         Shumë e saktë, të dy janë kunetërit e Bulatoviqëve dhe Sokoloviqëve dhe të dy u munduan të bënë të njëjtën gjë, të na shkëpusin lidhjet me SHBA, të vetmin dragua që e kanë frikë edhe Rusia edhe Serbia!

        2. S
         Shkembi

         Tani ja hodhi bythes NATU

         1. V
          Vicidoli

          Rrofte biri i Sheqere Karxhixhit

          1. J
           Jens Stoltenberg, padroni i NATO-s.

           Uuuuuff. Falemnderit falemnderit falemnderit, thenkiu so so maç. Na ke ba me pshurr në brek me heshtjen dhe dilemen tënde. Krejt organizata jonë e NATO-s, na kishte mberthyer frika nga heshtja jote. Sihariqin që ti po na jep, ku na garanton mbeshtetjen tënde dhe të 150 miljon Shqiptarve që ti i komandon me bilbil, ne NATO-ja e dobtë, sot ndihemi të pa-mposhtur dhe të fortë më shumë se kurrë. ps- Marshall, e qifsh nanen Shiqere, mos ndrro mendje, se në keto momente kritike per NATO-n, mos-mbeshtetja jote na merr në qaf. Kurse ne NATO-ja, për ketë garanci dhe mbeshtetje gjigande që po na jep, jemi të detyruar të të bëjmë një dhuratë : Meqense, Edvin CIA, ka vënë roje në shkallët e pallatit tënd, për të bllokuar daljen tënde në trotuar, ne NATO-ja Ruse, do vijmë në gjys të natës poshtë papafingos tënde, do shtrojmë një qilim në trotuar dhe ti do hidhesh nga dritarja. Ne NATO-ja do të të marrim, do perdorim metoden e kopilit të Shpresa kurvës, Arkimed shkerdhaten, që pë të kaluar të gjitha post-blloqet e milicisë së Ed gjigandit, do të fusim në një arkivol dhe do të të çojmë për të të fshehur ose tek mali me gropa, ose në Vain të Lezhës, ku do qendrosh 1 a 2 vjet, deri sa ta rrezojmë Edin e Kristaqit. Prap thenkiu bre klysh kurve.

           1. A
            Ah more zagar, ashtu te vuash, pizeveng plak

            Tani po, edhe ky duhet, na turperove mkre legen serb. Sa keq mund te rrjedhe nje si ky matufi i ballkonit!

            1. P
             Prostituta Kombetare sali

             Zotohem se nuk do shkaterroj me ushtrine, policine e gjykatat! Padyshim… du tju them ju… Edhe hekurudhat nuk do i prekim me! Thoni Jo mbjelljes se fiqve nga Erjon Velia!

             1. I
              Ilir Meta

              ha ha ha ha ha ha ha ha ,rrofsh Sele se thone qe e qeshura te ben mire per shendetin

              1. L
               Latif Dreqi

               Po mos te ishte Saliu, do hynte Shqiperia ne Nato, do e fuste Rama me brekushe, me Peleshin dhe Saje Qorrin. Ndofta dhe Bajromi si shef shtabi..

               1. Q
                Qytetari

                Ik ore bajge, idiot.

               2. D
                Dajaku

                Futeni kurven brenda se spushon llapaqeni deri sa Tjapi shpirt

                1. P
                 Pusho qen saliu

                 Kam një qen këtu përball pallatit që më çau trapin e leh gjithë kohën në ballkon,edhe Saliu na u bë si një qen që leh nat për natë për hajdutët e tij.Qentë zakonisht lehin për të ruajtur hajdutët kurse ky leh për hajdutët e tij

                 1. Y
                  Y

                  Cfare gomari eshte ky Saliu mer jahu,ata e kan shpall non grata ai e garanton,vallahi ka rrjedhur.

                  1. B
                   Byrektore SHQUP-i

                   Shikoni deri ku harrin hipokrizia e..... desha të thosha njeriu por arsyeja më korregjoi, e këasaj qënie sa të ndyrë aq edhe i pështirë.

                   1. L
                    Luani

                    Tani po , do ta heqin non graten dhe do të kërkojnë falje.., pastaj do të fusin në një gropë me mut , do te lënë vetem veshet jashtë ..!!!

                    1. S
                     STRUGA

                     Sali MUT-MUTI do garanton NATO-n! Hapu dhe të futemi, debili i dhjerë i jepka garancion Nato-s. O idiot pusho së lehuri si Qen langaraq, se u bëre gaz i botës, po kush të pjerdh më ty o HAJDUT i damkosur? A je në veti o Qen i zgjebosur-Idiot?

                     1. V
                      Vleshte ka thone njona

                      Shpetoi Nato! Po dridhet putinka! Ta theme une tye, ka fol ai burri we vret qytetar me duar ne xhepa, ne mes te bulevardit! Te bahet Ene i here, KM, pa shifni se si shkon Baza! Eshte nongrat anti amerikane!

                      1. V
                       Vicidoli.

                       I biri Sheqeres tha qe do vazhdoj te luftoj komunizmin edhe po dergon Zenin e Giten te ndihmojne Naton mundesisht qe shpenzimet e tyre ti administrojne keta sepse kane eksperience. Po deshet edhe Liria eshte gati me shoqaten qe tju ndihmioj.Kurse e gjithe lukunia e hajduteve qe vijne poshte ballkonit te vazhdojme punen.

                       1. P
                        Prostituta Kombetare sali

                        Padyshim…

                       2. I
                        Iliret

                        Po ti o kriminel bashke me Ilir Meten qe mbroni Fredi Bejlerin qe bashke punoni me greqin perta sulmuar Shqiperine mbas shpine hap gojen dhe flet TRADHTARE TE FEMIJET E TU DO TA PSOSHE TE GJITHA KRIMET QE I KE BERE KETIJ POPULLI RROFTE SHQIPERIA POSHTE E VDEKJE TRADHTARVE????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

                        1. P
                         Prostituta Kombetare sali

                         Padyshim… du tju them ju… Rrofte Shqiperia, Rrofte populli shqiptar, rrofte fredi bejleri Padyshim…

                         1. D
                          Deep Purple

                          Jam shume i lumtur qe marr pjese ne hidherimin tuaj.Vetem me kete un e mbyllja ne psiqistri mete kurven.

                          1. a
                           anti25642654censurë

                           doktorr pa ripremtuar atë premtimin e parë të 1991shit,që do bëje ngrije lejen e lindjes nga 3 muajt e komunizmit,në 1 vit para dhe një vit pas lindjes,unë nuk të besoj!!

                           1. A
                            Agimi.

                            O Saliiii...o vulehumbur. Thoini atij te cmenduri...se vetem nje I cmendur bertet nga dritarja...I thoni se Kadafi ka vdekur...ai Kadafi miku jot o Sali qe ti e kishe idhull... po mos u merzit se do takoheni shume shpejt...vetem se ti je me fat o Sali dereziu, nuk te terheq njeri zvare... por do hiqesh zvare vete dhe nuk do te te preke njeri ne dore...A nuk po e kupton kete... thoini more ju qe rrini poshte dritares dhe talleni e beni sehir nje te marre...thoini dy fjale mos u tallni se eshte plak dhe nuk di cben.

                            1. G
                             Gimi

                             Hiqeni nga ekranet dhe media kete matuf,kete kufome qe qelb dynjane sa here flet.Jepni vetem vetem 50 fakiret qe rine nen ballkonin e shtepise tij qe presin ndonje cope pushteti dheqe jane me kufoma se babai shpirteror

                             1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                              Parlamenti të vendos orën e fillimit të punimeve, në orën e fillimit të protestës tek rrugica e të marrëve!

                              1. K
                               Kaqoler

                               Gjithe lukunia e Aktivisteve qeka mobilizuar kunder doktorit por lukuqenia harrojne se ishte Berisha qe e futi ne NATO Shqiperine kur Eksponentet e PPSH , sot PS e quanin NATA .

                               1. V
                                Vrojtuesi

                                O Koqepalat! Nuk e futi Sala , Shqiperine ne NATO por kuvendi me fotat e socialisteve nese nuk merte votat e PS nuk hanim ne NATO . Sa per Berishen, nese Ai do te ishte ne ate kohe ne opozite Në nuk do te hynim ne NATO se PD nuk do te jepte voten

                                1. K
                                 Kaqoler

                                 Kuvendi ishte me shumice demokrate o loqe, dhe duheshin bere ca gjera para se te hynte vendi ne NATO. Kur u beme anetare te aleances Eksponente te PPSH, atehere PS, sot ridhjerja ,ironizonin duke thene se çperfitime do kishte populli nga hyrja ne NATA.

                                2. D
                                 Dardan

                                 Biri dhe dhenderri i Serbise, kryekrimineli dhe kryehajduti Sali Sheqere Vuk Karaxhich Berisha u detyrua ta fuse Shqiperine ne NATO me porosi nga Beogradi per te spiunuar planet e NATO-s kunder Rusise. A ju kujtohen lajmet e dhena per rjedhje te informacioneve te fshehta te NATO-s drejt Beogradit dhe Moskes nepermjet Shqiperise?! Natyrisht, Saliu e di se NATO nuk e beson me, por deklaratat i duhen per te embelsuar trushpelaret qe i rrine poshte ballkonit te pallatit, perpara se te transferohet ne burgun e Recit.

                                 1. K
                                  Kaqoler

                                  Ik mer trap , shko vizitohu td psikiatri e leri komentet, hajvan !

                                3. a
                                 adi

                                 Qe nga izolimi i keti huligani Shqiperia e mori te mbaren lutem qe edhe ai grusht njerzishb qe nuk kan arsye te braktisin simbolin e anarkis!

                                 1. V
                                  Vala

                                  Nuk te beson njeri Po qe se nuk firmosinedhe pasuesit Zeni ne Argiten, ne jete deklarate.

                                  1. U
                                   USA

                                   Ky malok eshte komplet rrot kari Kujton se me brockullat qe flet Amerika do i heqi non graten ketij dhe familjes tije .Ketij vertet i eshte mbushur mendja se futi Shqiperine ne NATO cfare plere qe eshte ku malok i piset

                                   1. R
                                    Ro Berti

                                    Hahaha.....do te pajtohet me amerikanet ! Trim mbi trimat Gjergj ..Sali Berisha ..e uli Steken! Po behet pule e ngordhur !

                                    1. S
                                     Slabinja

                                     I vetmi kusht per lirim te Sali krimit dhe heqjen e nongrades eshte : Duhet me pa tjeter t’ja marre ne goje EDI RAMES dhe e dyta duhet qe t’ja haje kaken po ate te mengjezit , gjithmone flitet per Ramen . Ndersa dhjertorja duhet per nje jave rresht ata me besniket te hane te jevgjve te Tiranes kuptohet rangu Flamut , Luani , Boci , Cimi , Thithlopa se per pah harrova Bylyku e ca koka te zgjedhur me besniket ndryshe nuk ka heqje te sanksioneve bile me hapjen e Kucoves mund te shtohen nongradat .mos harroni Faron bashke me djalin Klevicin hajt shenet .

                                     1. T
                                      Tetova

                                      Huuuuuuuhhh Hiiiiiiiooiooo Gjynah

                                      1. N
                                       Nongrata Gerdeci

                                       Sa e mori vesh Blinken qe Sala ka dhene perkrahjen per fillimin e Bazes se Kucoves nga NATO, i rrodhen 2 pika lot dhe ashtu sic ishte shkoi vrap te Xho Biden dhe sa u fut ne zyre, lotet i rridhnin, buza i dridhej nga emocioni sa qe Biden u habit dhe i tha " Me thuaj cfar ka ndodhur?" Blinken fshiu lotet, mori fryme thelle dhe tha:" Sihariq i madh. Sapo me mori ne telefon Luciano Boci dhe me tha qe sapo u be inaugurimi i Bazes se Kucoves, Lexhenda (se keshtu e quajne keta te Foltores Berishen), ka pershendetur funksionimin e Bazes dhe garantoi NATON se ai i jep gjith perkrahjen e tij". Biden po e veshtronte edhe ai me lot ne sy dhe i tha Blinkenit " a je i sigurte per kete se ky eshte nje sihariq mbareboteror, e thot nje njeri qe sipas zedhenses se tij ne protesten e fundit ka patur 150.000 perkrahes. Keshtu thote zedhenesja, pa ne e dime qe Lexhenda eshte modest pa aty mund te kene qene sipas agjensive te huaja rreth 3 milion protestues. prandaj duhet verifikuar ky lajm." Dakord i tha Blinken po marr ne telefon djalin e Fahri Balliut dhe ju njoftoj". Merre tha Biden dhe nese konfirmohet, atehere ti propozojme Kongresit Amerikan qe Berishen ta shpallim qytetar nderi te SHBA dhe tani e tutje daten 4 Mars ta shpallim Feste Kombetare. Mos harro Blinken, beni nje program te mire dhe propozoi Berishes qe te vije per nje vizite zyrtare ne SHBA, te vije bashke me familjen dhe te gjith ata qe shkojne ta nderojne cdo nate poshte ballkonit. Te marre Fevzon, Rakipin, Bejto Malajn, Cim Peken, Bushatin, Abilekajn, Shkullakun. Ah se harrova, te marre Gjekmarkajn. Nul Moken, Gazmenda Bardhin, Agim Neshon dhe Grida Dumen. Ftoni dhe Robert Papen dhe ciftin Kryemadhi". Fatmir Mediut mos i beni ftese se ai eshte i yni dhe mund te ofendohet. Ate do e marr ne telefon une dhe do u lutem ne se e ka axhenden e lire te na nderoje. Po pres. Si urdheron i tha Blinken dhe u largua.

                                       1. X
                                        Xeni , Saliu, Sllobodanka , Argita ...Non Grata

                                        Mbasi fitoje gjyqin ne Paris mbasi Blinken i kerkoje falje tani non grata Berrisha,komunisti fundit po mendon ta fali departament Amerikane Ky ka qene i semure por tani qe e kane mbyllur ne wc ka mbaruar fare ....

                                        1. M
                                         Mos

                                         ...Natoja te ka qejf shume ty...si spijn udb,kgb,...serbomalazez....coje nafte serbit...rrace muti...bastard!

                                         1. V
                                          VICIDOLI

                                          Ky qe na dashka te mbeshtese NATO_n dua tu bej me dije se , pse u shperngul MM nga qendra e Tiranes ne ish Akademine e Shtabit te Pergjithshem ? NATO kish te dhena se nga Tirana kish rrjedhje te sekreteve te saj......Per te shmangur kete fenomen u be transferimi menjehere sa fitoi PS -ja zgjedhjet ......

                                          1. Z
                                           Zuzari

                                           Për besë or taj unë jam rrot kari. Ka dit qe lexoj broçkullat e këtij kari

                                           1. R
                                            Real Padredha

                                            PO TE MOS ISHTE DAKORD PRONARI I RREKEVE TE UJRAVE TE ZAZA, OJO NUK DO REALIZOHEJ SIPAS JUVE? KEMI SHUM RESPEKT PER PERSONELIN E TEMES PER SAKTESIRA NE LAJME DHE PA-ANESI POLITIKE, POR NGA NJE HERE BEHENI QESHARAK. KONKRETISHT: "UASHINGTONI E NATO QETESOHEN E MBUSHEN ME FRYME SE BERISHA APROVON BAZEN NE KUCOVE". KESHTU E TREGONI SALIUN SUPERFUQI KUR JU E DINI MIRE SE AI ESHTE TAMAM SI ATO AMFIBET QE NDRYSHOJNE NGJYREN SIPAS AMBJETIT KU NDODHEN.

                                            1. N
                                             Noci

                                             Pas reformave te thella thote ky rrushi vendi u pranua ne NATO.Reformen e pare dhe kryesore e bëri ne 97 ,ku shkaterroi italishte ushtrine dhe armatimin,duke e lene vendin ne dore te Zotit.Ushtrine e ngriti Nano se per kete nuk ngrihej me.

                                             Lini një Përgjigje