Perla e Çim Pekës: Basha nuk ka marrë para nga rusët, por nga Rama, i cili i mori nga rusët dhe ia dha Bashës, i cili i çoi në SHBA

15 Shtator 2022, 18:03Politika TEMA

Perla e Çim Pekës: Basha nuk ka marrë para nga rusët, por

Çim Peka thotë se Lulzim Basha nuk ka marrë financime nga rusët, por ka marrë nga kryeminsitri Edi Rama dhe i ka dërguar në SHBA për lobim me biznesmenë që kanë lidhje me rusët.

"Jo, Lulzim Basha nuk ka marre financime ruse!

Basha ka marre financime nga Rama dhe i ka derguar ne SHBA per lobim me biznesmen qe kane lidhje me ruse. Me kete eshte shantazhuar nga 2017 prej Rames, Lu e Kim.

Po, Edi Rama sponsorizon lideret pro rus ne Ballkan. Shikoni qendrimet dhe afrimitetin e tij me Vucic.

Pyetje:

Vucic i Rames apo biznesmeni transportues i Bashes eshte me afer Putin?

Ps: Ka vetem nje parti sllave dhe pro ruse ne kete vend. 

Ajo eshte ish Partia Komuniste, me vone Partia e Punes, sot Partia Socialiste. Kaq", shkruan gazetari i mirënjohur.

56 Komente

 1. I
  I Qimi Pekes apo Peka i Qim

  Haaaaa debil i lindur me keta Rama talle bythen

  1. k
   k

   Nga shpellari injorant nuk prisnim enciklopedinë universale.

   1. M
    Me ndergjegjen e paster, si Jovan Bregu

    Të me falni komentuesit per fjalet, por kur kur njerezit shajnë "rrotë kari", me duket se kane parasysh kete kllufin e Pekajve. Ky edhe kur të shan, nuk nxehesh dot me këtë klluf, sepse sa i shikon fytyren, dhitesh gazit. Ha ha ha ha ha ha.

   2. D
    Diamond

    Maxhum apo magjupi(peka) ça ka qene sipas ketij gjydyrymit???

    1. A
     Armind Zen Sala

     Filozofi i PD-së, frymëzuesi LSI-së, drejtuesi politik i PL-së, KARLOQ

     1. A
      Anisa

      TE RENT TELEBINGO SE ME LOT PZ ????????????????????????????????????????????????????

     2. l
      lexuesi

      gazetari i mirënjohur? Po cfare shkruani more aman, ky koke gdheja eshte i mirenjihur si koke lope e dru me pre, jo si gazetar!

      1. l
       l

       Ky mënxyra nuk di të flasë shqip akoma. No koment.

      2. ?
       ????????????????????????

       pu sa i shemtuar

       1. ?
        ????????????????????????

        ik o dhi ik beeeeee

        1. l
         lushi

         Mos e ke fjalen per Maxhunin ore Qim Peka apo jo!

         1. h
          haaaaaaaaaa haaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaa

          po ku Muti nga cola vrym doli bre !

          1. K
           Kristi

           Do te fitoj ndenje lek cimi e mban mir me lulin dhe berishen

           1. A
            Ana

            A mor zoteri se marr vesh se sa keq ke fjetur mbreme po kto endra me sy hapur duhet te ndalojne

            1. L
             Leka

             Turp te vij dhe ty merr leket te media e saliut prandaj

             1. f
              fariu i vogël

              Më hajvan idiot, lere që nuk kam dëgjuar në ndonjë prrallë por nuk kam lexuar as në ndonjë libër për ata që janë defiçentë nga truri ose që u peshon truri sa truri Shimpazësë. Është pak me i thënë KAQOL.

              1. Y
               Yyyyyypppppp Xhixhi

               Estrada e Fierit: Partizani ishte veshur si partizan qe ne ta merrnim per gjerman e ta linim te kalonte. Moj kasolle ku na mblodhe.

               1. s
                shqip

                Komenti me fantastik. Bravooooo. Kam qeshur me te madhe

              2. D
               Doktorri profesor salehu

               Ne fakt leket i ka marre nga Qimi. Rama qiu Qimin dhe i dha leket per Bashen. Ne fakt leket i dhane ruset te qinin Qimin dhe Giten, por qine vetem Qimin.

               1. r
                robi

                Cfare merreni me kete pseudogazetar servil, delirant ne ekstaze, shpifes ordiner qe sheh endrra me sy hapur se perbindeshi i vicidolit mund te vije ne pushtet me pordhesta rrugore. I njohur ne popull gjeresisht si Cim Pordha qysh kur beri pordhe live gjate bisedes ne studio.njeri i urryer masivisht ne publik.

                1. !
                 !!!

                 Jeni kapur me presh ne bythe or kryeka*i i medias! Megjithese ju sa me thelle t'ju futet, aq me te ndershem e krenar deklaroheni! E keni nga provoja e Tritanit. Po kur ben edhe ky si i sofistikuar, te vjene te dhje***!

                 1. s
                  shqip

                  Ky ose eshte kar, ose ben si i tille.

                  1. G
                   Groshe Bishtaja

                   Jarosllav Hashek, autori i “SHVEJKUT”, do ta kishte zili kardebilin, Qim Qim Pëjka……

                   1. C
                    Cimka

                    Fole ti o zar i sali berishes

                    1. G
                     Ganiu

                     E mor cim peka mor cim peka je per te ardhur gjynaf je se ske per tu bo najhere rob

                     1. L
                      Likja

                      Kush te tha te thuash keshtu sala apo ilir floriri se me ato han e pin ti

                      1. Gena

                       O cim peka o injorant. Po le kokrren e nami k idjot njeri

                       1. M
                        Mona 123

                        Si i bohet qe ti o cim peka flet vec gjona pa lidhje ca mw tbo ty. Ik i mor fundrrina ikni na lini rehat

                        1. A
                         Ani

                         O qiiim peka o tu tdalshin mendt si nuk nxorre i llaf tvertet e tsakt nga ajo hale hoje qe ke

                         1. A
                          Alban

                          Ja ke qr tani i ke vene vulen zgjuarsise o pim ceka

                          1. L
                           Luan

                           Pse a ishte rama kryetari i PD se aty ne leter thoshte eshte nisur per partine demokratike ne shqiperi?

                           1. L
                            Leo

                            Pim ceka me i zgjuti shqiperise poll-i me i ri

                            1. V
                             Vera

                             Njeri ineveritshem Turp

                             1. B
                              Bardha

                              Idioti i Hasi

                              1. Çunat e Pazarit të Vjetër/të Ri, që ju thyejnë vër

                               Nëse ka akoma dhe 20 apo 30% ndër shqiptarët e Shqipërisë që besojnë tek Partia e këtij maloku vrasës (ka vrarë me autoveturë, një femër -dashnore- në rrugën Elbasan-Tiranë, kur në Pushtet ishte PD dhe Kryeministër kryevrasësi i Shqipërisë Sali Ram Berisha, dhe për këtë Prokuroria dhe Gjykatat e Tiranës së asaj kohe, pak para 2013, e mbylli ngjarjen makabre duke dënuar me burg një tjetër njeri), e meritojnë të quhen TRUSHPËLARË dhe të rrinë akoma dhe shumë vite në Opozitë. Të japi mend maloku Qime Peka prej Kuksi, familje filo Komuniste deri në 1991 dhe disa dhe në Sigurimin e Shtetit (e di pjesa me e madhe e Kuksit dhe Hasit kush është familja Peka), që lëpi bythën me M... çdo minutë, orë, ditë, javë e it të familjes Sali Berisha, është vërtetë e tmerrshme dhe prag fundi për Shqipërinë. Le pastaj që ky Monstër e Pervers, Qyrranjos e Pisanjos që pastron paratë e pista të krimit të Shkëlzen Sali Berishës me TV Syri, Televizioni i trushpëlarëve dhe provinciale që kurrë sdo bëhen Qytetarë ndër breza e breza, arrin e përgojon e shpif dhe për dy ambasadorët e fundit Amerikan; Lu e Kim. Imagjinoni ku ka arritur trushpëlarja e malokërisë Shqiptare, nga super krimineli i Shqipërisë post Komuniste Sali Berisha dhe ortaku i tij Ilir Meta. Por; PRISNI, PRISNI SE SKENI PARË GJË AKOMA, o trushpëlarë të llojit Qime Peka kudo jeni. Edi Ramës i hani M... edhe për shumë vite të tjera, sepse Ai është pro Perëndimor e pro Amerikan, ndërsa Ju Berishista e Metista jeni filo Rusë e filo Iranian.

                               1. Çunat e Pazarit të Vjetër/të Ri, që ju thyejnë vër

                                Nëse ka akoma dhe 20 apo 30% ndër shqiptarët e Shqipërisë që besojnë tek Partia e këtij maloku vrasës (ka vrarë me autoveturë, një femër -dashnore- në rrugën Elbasan-Tiranë, kur në Pushtet ishte PD dhe Kryeministër kryevrasësi i Shqipërisë Sali Ram Berisha, dhe për këtë Prokuroria dhe Gjykatat e Tiranës së asaj kohe, pak para 2013, e mbylli ngjarjen makabre duke dënuar me burg një tjetër njeri), e meritojnë të quhen TRUSHPËLARË dhe të rrinë akoma dhe shumë vite në Opozitë. Të japi mend maloku Qime Peka prej Kuksi, familje filo Komuniste deri në 1991 dhe disa dhe në Sigurimin e Shtetit (e di pjesa me e madhe e Kuksit dhe Hasit kush është familja Peka), që lëpi bythën me M... çdo minutë, orë, ditë, javë e it të familjes Sali Berisha, është vërtetë e tmerrshme dhe prag fundi për Shqipërinë. Le pastaj që ky Monstër e Pervers, Qyrranjos e Pisanjos që pastron paratë e pista të krimit të Shkëlzen Sali Berishës me TV Syri, Televizioni i trushpëlarëve dhe provinciale që kurrë sdo bëhen Qytetarë ndër breza e breza, arrin e përgojon e shpif dhe për dy ambasadorët e fundit Amerikan; Lu e Kim. Imagjinoni ku ka arritur trushpëlarja e malokërisë Shqiptare, nga super krimineli i Shqipërisë post Komuniste Sali Berisha dhe ortaku i tij Ilir Meta. Por; PRISNI, PRISNI SE SKENI PARË GJË AKOMA, o trushpëlarë të llojit Qime Peka kudo jeni. Edi Ramës i hani M... edhe për shumë vite të tjera, sepse Ai është pro Perëndimor e pro Amerikan, ndërsa Ju Berishista e Metista jeni filo Rusë e filo Iranian.

                                1. L
                                 Lida

                                 Budalla funksional

                                 1. N
                                  Nokja

                                  Katundaret e Vicidoli kane lindur per udheheqsa bravo cimo merr Ditani, Avenirin Maxhunin Shab Tapin Qukapikun Bislim udherrefyesi , Njazi Demokratovrasesin, Tanxhudin Memem keshilltarin e Doktorrit ne kohe kovidi, Xhevdet Spiun Mehmetin e shume Spiuna Sigurimi udh. SI Spaskeni fare cipe e turp shpellare hesapi...Suksese Cudim Pekes mjker Cjapit me . .

                                  1. F
                                   FERI Xhindi

                                   E di ku ndodhet?

                                   1. A
                                    Arben

                                    Cim pyka je plotsisht gomar me zile kur je bere gazetar ti mos ngelt njeri ne kembe.

                                    1. T
                                     Tony

                                     Ky duket tamam si koke pidh.

                                     1. A
                                      Abdullah Palloshi

                                      Po Ramës rublat kush ja ja dha pse se thotë Qim mjekërmuti ? A nuk ja dërgoi Berishës Viçiçi nipçja e Sllobodankës(Lirisë) ? Thuaje të vërtetë o Sum Qim Peka.

                                      1. P
                                       Peka for president(me pare duhet te kaloj nga San

                                       Paskan qene dore e trete.Ruset-Rama-Basha.Rama pa futur gje ne xhep nuk e ka bere.I bie te kene 1 milion dollare.SPAK cfare pret.Peka e vendos ne tave dhe u thote piqeni.1 guzhinjer nuk mund te caktonin.

                                       1. P
                                        Pickaxhiu

                                        Mire qe kemi ca si ky loqja dhe Nard Ndoka qe na mbajne me qyfyre

                                        1. H
                                         Haku

                                         Un shpresoj qe me zgjuarsin qe ke te behesh deputet te fitosh e tja shkerdhesh nenen ketij vendi, ashtu sic bene eproret e tu. E ku ka me bukur qe njerez si ty, te vendosin per fatet e Shqiperise. Madje duhet te meresh si etalon i injorances, idiotllekut dhe bythlepirjes. E keni shkerdhyer gazetarine, te lumte ty e ahokeve te tu. Kjo gazetari me kto gazetare na shkon si komb. Me pak stervitje mund tja dilni te shikoni endrra edhe ne shi jo vetem ne diell. Te till artikuj e shkrimesh do na ndihmojn te dhjesim rehat edhe gjat dimrit. Sa krenare ndjehen sot profesoret e tu qe te kan shpjeguar me aq pasion lendet e gazetarise. Ti meriton te gjithe falenderimin per kete rrenim dhe qelbsinllek qe ka mbuluar gazetarine shqiptare. Ti je nje yll ne ngjitje ne kete gazetari spurdhjake qe sot gelon me ze te larte. Ti je shpetimi i mendjeve injorante, qehtesimi i shpirterave te tyre katran, ti uji qe ujit cdo zemerzi dhe drita e te verberve. Ti je gezim per mendje ndryshkurit dhe atyre qe u ka ngel ora ne vitet 90. Ti je njesh, je patriot qe cnuk ben ta nxish vendin tend, si e si te maresh nje perkedhelje nga eproret e tu. Ti mund te hash mire por nxjerr vetem fekale nga goja, ti lexon shume por vjell injoranc, ti ben gjithcka, te shet te vret te pret te mashtron e shum e shum gjera te tjera qe veahet e eproreve te kenaqen te qeshin, qe zenrat e tyre te qehtesohen, qe te shpresojnbe te luten qe ato qe thua te jene te verteta.... e gjithe kjo qe te maresh nje perkedhelje prej tyre... eh sa pune e veshtire esht kjo, po jo cdo kush e kupton. Ti je drita qe erreson cdo mendje. Vet absurdi... v.k

                                         1. L
                                          Loku

                                          Ky është idjot çmerreni me të.

                                          1. F
                                           Financuesi rus i Rames

                                           I lezeçem,Cimi! Edhe malok,edhe bole,por edhe idiot noterik.Nje super koqe kanari.Filozof trap!

                                           1. J
                                            Jari

                                            Në makinë me këtë Mostër ka qënë Vajza e ish Ambasadorit tonë në Itali " Lleshi " e cila humbi jetën dhe ky Çimi birbilon akoma në TV e Xenit të Non Gradës, lum e det kjo punë, Qimi pret Liken e Salën për të ardhur në pushtet.

                                            1. A
                                             Arian

                                             Po ju të Temës si mund t'a quani ,gazetari i mirënjohur,?????...?

                                             1. P
                                              Peka i Qim

                                              Kush mut na i nxjerr kto fytyra te qelbura ne ekran ,,,,ktij çar ti shash me pare ,,ky idhulli i njerzve me bisht....

                                              1. Q
                                               Qim varikaristi

                                               Ooo tqifsha ropt o fisqire qe ben si intelektual.

                                               1. M
                                                Maxhuni i pekajve.

                                                Ja dhe qim pyka , me uturak në dorë në shërbim të salehut ,o qim e di ç'ke hidhe uturakun dhe hap gojën se dhe salehu e ka më mirë për të dhjerë e përmjerrë,se ai pshurr dhe shpesh se është me prostat ,hallall o qimi i pykave vazhdo ha dhe vetëm ha , se për ato çka shkruan as të ka njeri në refene dhe as të dëgjon njeri,përveç klanit të marrë e të roitur me emrin Sali.

                                                1. B
                                                 Beni

                                                 Shpella pylli !

                                                 1. A
                                                  Aleksander

                                                  Ky eshte INJORANTE . Ska asnje vlere.

                                                  1. A
                                                   Anisa

                                                   Ky vinte ke emin duraku se kishte nje femij ne ate koh aty ne shkoll hapej bythesh si pederast e bonte pordh ky shpellar idjot i lind medet ku ka ngel vendi yn ne dor te koqes se kandarit .

                                                   1. 1
                                                    123

                                                    pune shpellaresh Varjuni karet!

                                                    Lini një Përgjigje