Rama dhe Berisha bashkë kundër Bashës!

14 Shtator 2023, 16:43Politika Nga Namir Lapardhaja

Rama dhe Berisha bashkë kundër Bashës!

Edhe televizioni i Ramës akuzon Bashën se ka votuar Ramën, edhe televizioni i Berishës akuzon Bashën se ka bashkuar votat me Ramën.

Ose gënjen Rama, nëse do besonim Salinë për pronarët e rinj dhe ata që bëjnë lajmet tek Abc News-i; ose gënjem Saliu, nëse do t'i përmbahemi asaj që dihet se kush janë pronarët e vërtetë të syri.tv.

Ose gënjejnë të dy, sepse janë në marrëveshje me njëri-tjetrin.

Ky shembull është një ndër rastet e qarta për të kuptuar se kujt i intereson për të mbajtur këtë narrativë kundër në dispozicion Basha dhe se kush janë bashkëpunëtorët e vërtetë në këtë histori.

17 Komente

 1. M
  Molla Omari

  O Lapardhaja, edhe ti fillove rrjedhesh. Beson veret ne ate qe thua. Or merhum, nuk ka Rama asnje media, se do tu kishte nderruar fene nese po

  1. a
   arifi

   Luli duhet te deshmoje kunder sal gerdecit per 21 janarin,gerdecin dhe marreveshjen e detit.Ai ka qene di b@tha me breket me saliun dhe ja di te gjitha sekretar.Pra ,forca lul, deshmo kundra sales qe shqiptaret te fillojne te te besojne.

   1. S
    Salihi

    Pordhlaja e beri te ditur

    1. S
     Shkullaku gazekare katundi

     .... Basha thote : Berrisha e Rama bashke ndersa Berrisha thote : Rama e Basha bashke ,Rama nuk ka nevoje as per Berrishen e as per Bashen dhe kjo lloje kakofonie nuk funksionone . Ke ka votuar Basha e di vetem Basha

     1. X
      Xhezo Smokthina

      Berisha dhe Rama për pushtetin janë të gatshëm të tregohen më makiavel se vetë Makiaveli.Për t'a do të ishte armik i betuar kushdo që do të përpiqej t'i largonte nga pushteti, qoftë ky Putin, Trump, Biden, Macron, Xi, apo ku di unë.

      1. A
       Aron

       Filloi ky Lapardhaja. Edi nuk do te di as per njerin as per tjetrin, i le te vazhdojne te bejne karagjozat.

       1. P
        Pensionisti

        Kur ishim femije,dhe nuk kishim mese teluanim, nusnim lojen kuka-fshehtiKy shkrim nuk e di pse ma kujtoi lojen e femijerise!?

        1. A
         Anri

         Rama Berisha bashke,dihet

         1. F
          Fat man

          Lul tranvestitja qe ecen si kurve duhet te merret i pandehur per pushkatimin e 4 qytetareve dhe plagosjen e dhjetrave te tjere si bashke-autor me Sali kriminelin. Akuza per kete kelysh te Fazllicit qe dencoi me lista luftetaret e UCK tek Miloshevici eshte edhe per faljen e detit Greqise, dhe vjedhja e kombit ne rrugen e kombit kur ishte Minioster i Ifrastruktures etj etej.

          1. a
           anti anarkisti

           S. Berisha, L. Basha e I, Meta tërë jetën janë bashk si NON GRATA tjerë dhe nuk guxojnë të ndahen sepse kanë bashkë si pjell flliqët kanë shumë mëkate ndaj popullit dhe shtetit - Shqipërisë që e dogjën dhe plaçitën për mbi 30 vite.

           1. P
            Patriot

            Me keto diskutime me I ndershmi qenka Meta.

            1. K
             Korcari

             Laperdhaja! Qenke shakator i madh dhe nuk te paskemi njohur. Vetem ndonje femije kopshti e beson kete qe thua. Kushedi sa ka qeshur Elisa!!

             1. Z
              Zalo Zaloshnja

              Po Gamor i (pa)dobishem mbete tere jeten o Lapalaje...Basha eshte nje i vdekur qe nuk i ben fajde serumi i yt or Kaqol!

              1. E
               Ethem Lalaj-MallaKASTRIOTI

               VO: 1.Edi Rama të gjitha nrdjet i ka quajtur KAZAN,pa dallim.Në këto kushte nuk ka asnjë medje pro tij,Përveç gazetës DITA

               1. T
                Tironci

                Ethem Tra-Lalaja oj Gomarice madhore, shko or debil e meso te shkruash shqip "Edi Rama te gjitha NRDJET i ka quajtur..." dhe na ben te qeshim me teper kjo Gomarica madhore ish-Kapterr i kohes Dulles kur betohet se Ed Rama paska pro vetem gazeten Dita te Dane Thanos...

                1. P
                 Pedeisti i zhgenjyer

                 Eshte shumë e vertete qe Rama e mban ne politike Berishën, po te donte ta largonte nga parlamenti, miratonte ligjin qe asnjeri nuk duhet te jete deputet kur eshte non grata. Salës i jane vene ne dispozicion te gjithe media televizive e te shkruara. Cdo dite rreth orës 12:00 del ne konference shtypi dhe flet mbrockula si gjeli ne maje te plehut, bashke me Like floririn qe kujtohet ndonjë here te flasë. Po te jem Kuksian nuk i jap asnje vote foltores sepse ai eshte lidhe me partinë e Ilir Metes, e te votosh për te eshte gabim e shtrembërim i votes demokratike.

                 1. K
                  Klb

                  Yyyyp LAPORDHA yyyyp . Po e hengri kush mire , ti meshoi yyyyyp xhixhi .

                  Lini një Përgjigje