Rama flet për ndërtimet pa leje: Më gjeni një biznesmen të thotë që më ka dhënë një qindarkë, unë s'jam polic

27 Shtator 2022, 19:49Politika TEMA

Rama flet për ndërtimet pa leje: Më gjeni një biznesmen

Kryeministri Edi Rama deklaroi se akuzat ndaj tij për lejimin e ndërtimeve pa leje nuk janë të vërteta, pasi ka qenë vullneti i tij dhe i qeverisë për rënien e ndërtimeve pa leje në territorin e Republikës së Shqipërisë gjatë këtyre 9-viteve.

Rama tha se nuk ka asnjë biznesmen në Shqipëri që t’i kërkoj atij një qindarkë që i ka marrë për favorizime në ndërtim.

“Mua personalisht nuk ka biznesmen dhe ndërtues në Shqipëri që thotë se 1 qindarkë e punës së tij është në xhepat mi”, tha Rama.

Kryeministri fajin për ndërtimin e kateve pa leje ia faturoi sistemit të drejtësisë dhe atyre prokurorëve dhe gjyqtarëve që ai i cilësoi si llumi i drejtësisë.

“Nëse janë 26 kate dhe janë bërë 14 pa leje. Bëjnë 40 kate. Tani shtë natë dhe syri nuk sheh natën. Ditën numëroi dhe do shikosh që nuk janë 40 kate.

Unë nuk jam as inspektori i ndërtimit as shefi i policisë dhe mbi të gjitha nëse sot ne jemi 1 me 10 në raportin me ndërtimet pa leje është si pasojë e vullnetit, tim, e vullneti të kësaj qeverie dhe  Bashkisë së Tiranë.

Problematika e ndërtimeve pa leje burimin e ka në llumin e drejtësisë”, tha Rama

51 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  LEGEN

  1. E
   Edi Salillari

   Ma gjej dhe ti nje qeveri te dyte ne bote qe nje biznesmeni qe nderton ne menyre te paligjshme i tregon prangat nje dite dhe nje jave me pas i jep tender 8 milione euro! Ma gjej o pallosh qesharak nje institucion te dyte ne bote qe i thote publikut se keshtjella e ndertuar para 200 vjetesh nuk eshte bere mire se kane perdorur gelqere jocilesore dhe duhet ta “rregulloje” privati me 4.5 milione euro!!! Apo prape do thuash qe s’je polic o Edi Salillari?!

   1. P
    Perimetroxa

    Më gjej një të gjeta dy barakat e Glasgow-ut pyt sa merr Seimeni ...ta masin perimetrin e kokës me filomen në πr° çdo katër orë ( pyt sa është lera e pisë ) 3.14 me orë lokale x 2 qind vite vlerë e degraduar . Sa s'do ti dua unë garancë pluf të shtuar pluf e plaç nuk zë llaçka e dell kllufkë e 4.5 ml s'dalin e në do qerpiç shko në Saharanë ekuatoriale i krahlirë .

   2. B
    Bcd

    Gjigandit t'i rruash ato qe i varen, katnaro. Korrupsionin e ke te klubi partizanit.

    1. K
     Kalec Dega

     Legeni Rama, nderhyri menjehere kur spaguante dot dritat shqiptari , ky fut hundet atu ku dhe derri ska provuar, por jo ne punet e policise, lol

    2. O
     Oh sa kom qesh

     Legen. Ore pallavesh, ore i droguar, oligarket e ndertimit e me rradhe zarfat me miliona jo me nga nje qi-ndarke ja kane dhene Monit, pastaj Moni e di ku i ka cu,..... tek Jakomon Edi.

     1. s
      sapa

      Dakort ske marre leke po pse ndertohen para hundes tende?se ti pretendon se ke shtet?po e leme drejtesine po policia qe varet nga shteti?

      1. s
       sapa

       Dakort ske marre leke po pse ndertohen para hundes tende?se ti pretendon se ke shtet?po e leme drejtesine po policia qe varet nga shteti?

       1. S
        Sam

        Ashtu te lumte gjikand. Ti nuk je lypsar qe te marresh qindarka. Ti vazhdo sic di vetem ti te marresh perqindje qe perkthehen ne miliona o gjikand. Se mos harroj, leri keta legenat biznesleshe le te flasin per ty. Ti mos u merr me ata. I sistemon Gaz Demi ata sipas perkatesise gjeografike… siper bulevardit ne Tufine. Poshte bulevardit ne Sharre.

        1. P
         Populli

         Ska nevoje. Shiko ministret e tua si ju shkelqen turiri nga lazeri dhe botoxi. Shiko belinden qe fle me ate mafiozin nr 1. Shiko shitjen e prones shteterore me 1 euro. Plazhet qe po i fal sikur ti kesh te kristaqit. Pa merak se nje dite do te te kthehen te tera. Aty ku do shkosh do pikturosh tere diten e tere naten

         1. K
          Kopukli

          Goxha merr frymë thellë

         2. E
          Eh mer daj

          Kur kurvat zihen me njera tjetren thone: He me thuaj nje emer me cilin jam qire?! He pra thuaj, po ske cfare te thuash ndaj nuk flet… Hahaha e bejne qe nese tjetra thote emrin, te futet ne sherr me kurvarin qe ka qi kurven qe po ben sherrin Keshtu edhe kjo puna e Edit ( eshte i ndershem).

          1. E
           Eni

           Si keni durim dhe e degjoni...ky tablet cdo minute e kenaq egot e veta...dhe Hitleri per te miren e Gjermanise u nis...por gabimet e ktij vijne nga ego e shfrenuar e nxitimi ejstrem...

           1. T
            Taulant

            Mos e krahaso me Hitlerin kete kermen se Gjermanet per Hitlerin jepnin jeten.

           2. T
            Taulant

            Bastard por ti legalizove gjoben e ndertimeve 20% ne Tirane e me pas u kopjua ne gjithe Shqiperin.

            1. a
             asd

             Rama me qindarkat e oligarkeve me kujton Berishen kur thote me gjeni nje krim te vetem dhe do shkoj te denohem vete. Ha ha ha.

             1. M
              MAJAKOVSKI

              O Ed kjo qe thua eshte kot. Une nuk besoj jo ketu ne Shqiperi por kudo ne bote te kete kryeminister qe ne nje forme apo tjeter te mos kete marre %e tij. Ai biznesmeni nuk vjen tek ty ne shtepi apo zyre dhe ti derdhi parate duke ju thene kjo eshte pjesa. Ai e gjen rrugen si i bjen tek ty. Sa me shume thoni kete aq me mos besues beheni. Te felliqur te gjithe jeni . Une perseri do vlersoja ate nga ju qe ben dicka per kete popull e vend.

              1. M
               MAJAKOVSKI

               O Ed kjo qe thua eshte kot. Une nuk besoj jo ketu ne Shqiperi por kudo ne bote te kete kryeminister qe ne nje forme apo tjeter te mos kete marre %e tij. Ai biznesmeni nuk vjen tek ty ne shtepi apo zyre dhe ti derdhi parate duke ju thene kjo eshte pjesa. Ai e gjen rrugen si i bjen tek ty. Sa me shume thoni kete aq me mos besues beheni. Te felliqur te gjithe jeni . Une perseri do vlersoja ate nga ju qe ben dicka per kete popull e vend.

               1. c
                coni

                po ik mor legen...polic s je, firmat i hedh dhe s di perse...po pse je ti o funderine...per ato baxhellat dhe per te bredhur si hor poshte e perpjete ?

                1. E
                 Emiljano

                 Dava plehrash qe kane 32 vjet me po te njejtin refren.ju vrafte zoti juve se po te jete per popullin se rruni trapin

                 1. K
                  Kanina e ismailit

                  Ky eshte udheheqesi i kusareve, qe Shqiperine e kane kthyer ne prone private...Perreth tije ka vetem kriminele dhe kusare me taka...!Ooo deshtak i pa reciklueshem..Shkuleni me rrenje kete kancerogjene o Shqiptare, se po ju pi gjakun perdite duke kthyer cdo gje per taborrin tije ...

                  1. K
                   Kanina e ismailit

                   Ky eshte udheheqesi i kusareve, qe Shqiperine e kane kthyer ne prone private...Perreth tije ka vetem kriminele dhe kusare me taka...!Ooo deshtak i pa reciklueshem..Shkuleni me rrenje kete kancerogjene o Shqiptare, se po ju pi gjakun perdite duke kthyer cdo gje per taborrin tije ...

                   1. T
                    Toto Rina

                    Polic nuk je por policin e ke tenden o pleh. Na thauaj nje rast qe policia e ka proceduar policia dhe ja ka mbyll letrat drejtesia…? Je kokrra e mashtrusit

                    1. A
                     Adelina Greca ( poshte belgut)

                     Carapuli thote qe minimumi te ka kaluar 100 mln euro. Belgu qe palloj une me dhjetra here ka bere transaksione per offshore ne favorin tend. Degjon Vini? Na thave krahun tek agjensia. Te gjitha kalojne nga Ledia tani.

                     1. T
                      Tomi

                      S’jam polic thote deficenti azmatik, po je pergjesi i policeve o hu. Hajde dru me pre.

                      1. R
                       Red

                       Kam ardhur nga Anglia per te votuar ty se besoja mor legen... harram votat qe te dham. Je llum si te tjeret. Ptu

                       1. L
                        Llonia

                        Jo ty jo po kamarierit te chikagos.... dhe gojorja meri e di mire po prap ta ben gojoren megjithese te vjen ere

                        1. a
                         alphade

                         Salistet primitive:vrases,hajna, mafioze ne sulm kunder KM, sikur shqiptaret te mos u njihnin cfare Monstrash jeni ! Shporruni HORRA ……!!!!

                         1. E
                          Eta

                          E paske dashnorin e mamit ramen... Hajde tolerant hajde,zhdukuni I thot kujt mendon ndryshe... A mjere to...

                          1. E
                           ERMIRA

                           IDIOT, BYTHE LEPIRES, KOMUNIST QE MENDON SE PO FOLE KUNDER LIDERIT JE ARMIK. INJORANT QE MJER TOKA QE TE MBAN O SERVIL. SHKO JEPI ROBT E SHPIS BEN AHMETAJT SE RAMA ESHTE SHTERP DON VETEM TE SHIKOJ. RRACE MAJMUNESH TE ZBRITUR NGA MALET.

                          2. R
                           Rama është i ndershëm

                           http://arberianews.net/2022/01/11/400-mije-euro-rryshfet-per-projektin-brezovica-oligarku-i-rames-gentian-sula-ngec-ne-rrjeten-e-drejtesise-kosovare/

                           1. M
                            Mandi

                            Njera nga 5 kullat tek Sheratoni perball Air Albania eshte pa leje. Ndersa ato 4 kullat e tjera, katet e fundit i kane pa leje. Ndertues jane Samir Mane dhe Shefqet Kastrati.

                            1. S
                             Sekuox

                             Do prishet dhe akademia e artve për një projekt perlë , lum kush e përlan planin .

                             1. V
                              Vito i Orneles se Varuzhanit

                              Dhe Met Hasa

                             2. M
                              Mandi

                              Njera nga 5 kullat tek Sheratoni perball Air Albania eshte pa leje. Ndersa ato 4 kullat e tjera, katet e fundit i kane pa leje. Ndertues jane Samir Mane dhe Shefqet Kastrati.

                              1. A
                               Ani

                               E dime qe nuk ndyhesh per vogelsira... ti futesh per porte per grataciela...

                               1. p
                                perto

                                Po i kthehemi kohes se Enverit ku thuhej se Enveri nuk i di cfare i punojne popullit keta qe drejtojne se ta dinte Ai... do ju a ndreqte qejfin. Hahahaha. Edhe ky keshtu ka perfunduar qe nuk di gje. Dhe ku pale ne nje vend si Shqiperia qe edhe sa lek ka ne xhep komshiu kur del e dime.

                                1. T
                                 T

                                 Dhe Putini thote,te dal nje oligark te thote qe Ka lidhje me te....

                                 1. G
                                  Gazepi

                                  I kane marre tjeret per ty e ti ban si si ndershem. Llum

                                  1. U
                                   Universi shprsa ime

                                   Ky gënjen përdit e harron gënjeshtren e djeshme. Po 20 % që e more mbar zotrote nga 2001 e deri sot. Të pafsha me xhaket me zinxhira , e atyre 2debilave ë tu Mos u zënt fara. U shofshi si fis

                                   1. R
                                    Rraufi

                                    Dine Fratari, e ka thene pubikisht se ne cdo leje ndertimi te ka paguar.

                                    1. E
                                     ERIONA

                                     KRYEMINISTER INJORANT, PO KUSH ESHTE AI QE NDAN LEKE ME TY DHE DUHET TE THOTE QE PO I KAM DHENE? PO KAQ IDIOT E DIN KETE POPULL O VEMJE E NDYRE QE TE DHAM VOTEN PER TE BERE DREJTESI DHE FUTE NE QEVERI HAJDUT DHE MASHTRUES, KURVARE DHE RRUGACE DHE VODHE ME SHUME SE SA EDHE VETE KISHE MENDUAR. PO VDEKJA TE MARRTE TY BASHK ME FEMIJET E TU DHE ME ATE QE DO QUHET VEJUSHA E ZEZE O KRIMINEL. TI ME OLIGARKET NDANE PASURIN DHE I DREJTON SE KU TE INVESTOJN. PO ISH ZEVENDES KRYEMINISTRI ISHTE NE BORDEROT E KASTRATIT O LEGEN. VDEKJA TE MARRTE NJE ORE E ME PARE.

                                     1. E
                                      ENDRI

                                      DIKUR 99.99% TE KOMENTEVE TEK TEMA KY HAJDARI I KISHTE NE FAVOR. TANI O IDIOT SHIKO SE I KE TE GJITHE KUNDER O VEMJE E RILINDJES, O MASHTRUES ORDINER. O HAJDUTI ME I MADH QE DO TE TURPEROHESH KUR DITA TE VIJE, AQ KEQ DO TE TURPEROHESH SAQE DO TE NGELET EPITAFI HAJDUTI I PANGOPUR.

                                      1. A
                                       Alfred

                                       Nuk jam polic, nuk jam inspektor - ky eshte avazi bajat I ketij njeriu, I cili, po behen 9 vite e nuk e tha qe nuk e tha nje fjali si kryeminister! Por, polici e inspektori nuk jane pushtete te pavarura, mor I lig e derdimen njeri! Jane vartesit e vartesve te tu! Eshte justifikuar kryetar qeverie ne bote, ndonjehere ne kete menyre, si ky, I paburri yne?!....

                                       1. A
                                        Alfred

                                        Nuk kane pse t'i japin ty paret ne dore apo ne xhep. Sepse ti u thua "jepjani Monit, se ai ka nji tufe kalamoj"!!!!....

                                        1. e
                                         eDRAMA, Il Re degli Ignoranti

                                         Ke marre dhe ti eksperience nga Qazim Mulletja o Ram-Petlla, ke dhe ti ato Man Kukaleshet e tu qe nuk lejne qindarke tu shkoje pa marre nga xhepat e biznesmeneve. Ndryshe, me frymen e shenjte e ngrite zotrote ate Keshtjelle ne Surrel kur ke deklaruar vetem...3000 Euro pasuri!

                                         1. L
                                          Llaf Dibre

                                          Nese faraonet e Egjyptit Ramses i l,ll apo i trete, do te quheshin Rama 1.2 apo 3, keshtu do shpreheshin edhe per piramidale e Egjyptit...

                                          1. L
                                           Llaf Dibre

                                           Nese faraonet e Egjyptit Ramses i l,ll apo i trete, do te quheshin Rama 1.2 apo 3, keshtu do shpreheshin edhe per piramidale e Egjyptit...

                                           1. E
                                            Edi

                                            Ha..ha.."...nuk jam polic...''???? Inteligjenca e kufizuar e nje kryeministri. Prandaj eshte Shqiperia kjo qe eshte sot, vendi i rrumpalles, vendi me i varfer e me i korruptua ne Europe. Mjafon nje person te mbikqyr ambjentin (ndertimet e aktivitete pa leje, demitime te ambjentit....) ne cdo rreth te vendit.

                                            1. K
                                             Këshilltari Presidentit BEGAJ

                                             Paguan gjithë ata gazetar dhe televizione për ti bërë reklam PS-së, dhe Enveri nuk dilte aq shpesh në tvsh sa del Berisha, Meta dhe Rama.

                                             1. l
                                              lea

                                              Kur dikush perfton 20% nga "biznesment" e Ramushkes, cprisnui ju, te veproje policia- mire e ka Edroga.lol

                                              Lini një Përgjigje