Rama jep lajmin: Shqiptarët, pa viza drejt Emirateve të Bashkuara nga 20 Prilli

20 Mars 2023, 17:18Politika TEMA

Rama jep lajmin: Shqiptarët, pa viza drejt Emirateve të Bashkuara nga

Nga datat 20 prill do të hiqen vizat me Emiratet e Bashkuara Arabe. Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama përmes një postimi në faqen e vet në Facebook.

“Edhe Emiratet e Bashkuara Arabe pa viza nga 20 prilli”, ka shkruar kryeministri.

Në janar të këtij viti kryeministri njoftoi se edhe Kina do të hapet pa viza për shqiptarët. Dy muaj më parë zv.ministrja e Jashtme, Megi Fino dhe ambasadori kinez në Tiranë, Zhou Ding firmosën marrëveshje për heqjen e vizave.

29 Komente

 1. ¿?

  Ja edhe nje pordhe tjeter rilindjote qe duhet te na mbushe mendjen sa i suksesshem eshte piktori i deshtuar me brekushe dhe atlete.

  1. P
   Papa Viza

   Sigurisht eshte shume mire dhe e favorsheme heqja e vizave per trafikantet e droges ose kriminelet jam shume skeptik cfare i duhen vizat shqiptareve ne Arabine Saudite ?

   1. I
    Ishi i ZaKarovës

    Se ç' na u-gëzua xhani, Se ç'na preu Ramazani, Se ç' na piu Italjani, Rroftë pra Salep-Sulltani!

    1. A
     Ana

     Nje tjeter mundesi e shtuar per vendin tone.

     1. A
      Arben

      Ky qenka me te vertete Idiot i Madh! Nuk u plasi Shqiptareve qe po vdesin per buke se ne cfare vendi iket pa viza o Qorr! Ata duan programe per per te permiresuar ekonomine ndersa ky thote ikni pa viza! Po parate e udhetimit kush ua jep?

      1. K
       Kritiku

       Ore Arben, me dy klase shkolle, ku i shikon ti shqiptaret qe po vdesin per buke? Ke degjuar te pakten nje rast te tille? Jemi i vetmi vend ne bote me lokalet plot nga mengjezi deri ne darke. Rama nuk te thote qe te ikesh patjeter por te tregon qe eshte mundesia tani. Ti nese nuk do mos ik dhe keshtu ruan edhe leket. Na mbyten injorantet me kompjuter ne dore.

       1. A
        Arben.

        Hahaha! Me thua me dy klase shkolle! Mos flisni para kohe nese nuk i njihni njerezit. Nuk mund ta them sesa shkolle kam por mind te them qe kam nje diploma nga Shqiperia dhe nja tre te tjera ne perendim. Une nuk jetoj ne Shqiperi por ti vazhdo me kete mendje se do arrish suksese. Me sa kam pare ne TV Shqiptare dhe kam lexuar, nuk eshte kjo ikja pa viza ne Emiratet ajo qe mezi prisnin Shqiptaret. Mbase ti dhe njerezit e tu.

      2. K
       Kejsi

       Shume lajm i mire ky,me ne fund njerzit do te levizin me lehte ne kete vend.

       1. V
        Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

        Ju kam thene qe kemi nje kryeminister IDIOT, ndaj pas nje IDIOTI qendron nje cope mishi qe e keshillon. O burri i Lindes, o hajdut ! Po na duken Like Floriri dhe i biri i Sheqeres si yje Hollivudi prej teje.

        1. T
         Tuke qorri

         Hajvan. Kujtuam se do thoje SHBA

         1. K
          Kevi

          U gezuam shume per kete lajm

          1. N
           Nori

           Cdo gje po ecen mbare fale jush

           1. G
            Goni

            Nje mundesi shume e mire per te gjithe ato persona qe duan te levizin ne kete. Vend

            1. L
             Labi

             Sme ka terheq ky vend

             1. A
              Ani

              Ju lumt kjo eshte nje tjeter arritje nga qeveria juaj

              1. E
               Eno

               Dicka e cila do te ndikoj edhe tek matdhenjet midis dy vendeve tona

               1. F
                F-22 Raptor

                Po nuk pati viza nga Astiri deri tek Shqiponja, ne rregull jam une. Per mua edhe shkuarjen ne Bathore bejeni me vize, s'me prishe pune.

                1. H
                 Hajdari

                 Pas zbritjes në Hënë ky është lajmi më i rëndësishm....

                 1. ¿?

                  Ana, Kejsi, Kevi, Nori, Goni, Ani, Eno....... Shtate patronazhiste ne nje dere 4 pjerdhin 3 mbajne ere. Mos i mbaroni te gjitha sufllaqet, ruani ca edhe per ata shtate te tjeret, Dhallen pijeni te gjithe. Konkluzion statistikor: I njejti person qe del me keto 7 pseudonime preferon germen "n", edhe per "K" ka simpati si germe fillestare, mos ndofta i pelqen shume edhe ndonje gje qe fillon me "K"?

                  1. H
                   Ho Edo po leket ku TI gjejme..

                   Ho Edo e gjeve fare tani...Po ku TI gjejme Eurote te shkojne atje. ! TI akoma spo jua mbledhe ketyre. Spiunave te Florririt apo Saliut....APO Vasilit trapit dhe shperndaja Popullit fukara...qe te dali neper vendet Pa Vize...

                   1. H
                    Ho Edo po leket ku TI gjejme..

                    Ho Edo e gjeve fare tani...Po ku TI gjejme Eurote te shkojne atje. ! TI akoma spo jua mbledhe ketyre. Spiunave te Florririt apo Saliut....APO Vasilit trapit dhe shperndaja Popullit fukara...qe te dali neper vendet Pa Vize...

                    1. S
                     S'na ha Kari fare per Arabistanin !

                     eshte njelloj si me shku ne vende shkerdhatash si ne Greqi asnji ndryshim .

                     1. P
                      Po Azil Ekonomik pranojne ata Araber .

                      Po Azil Ekonomik pranojne ato Araber. !

                      1. P
                       Po Azil Ekonomik pranojne ata Araber .

                       Po Azil Ekonomik pranojne ato Araber. !

                       1. P
                        Po Azil Ekonomik pranojne ata Araber .

                        Po Azil Ekonomik pranojne ato Araber. !

                        1. P
                         Pota Party

                         Ky eshte lajm i shkelqyer. Po rritet konkurenca e vajzave qe hane mut arabi...Pa viza....hopa...

                         1. P
                          Pashukuj

                          O @kritik,jam i bindur qe je me dy klase shkolle dhe nuk i ke thone hala “meshnet” punes,por mend je tuj dhone shume..! Sigurisht ,në Dubaj amo po ta ka qejfi me shku,se ia di vleren pares qe fiton me lloj lloj trafiqesh dhe Dubai asht vendi ma i mire per t’i shpenzu ca si puna jote qe i kane “sunduqet” me paren e piset e s’dine ku me i çu.Ama jo ai qe e ka paren e gjakut,qe populli ( shumica) ne Shqiperi mezi kalojne mujin dhe po perpiqen si te gjejne nje mundesi te ikin nga vendi i tyre ,por jo turista si ty ne Dubai,por kudo qe te gjejne nje pune qe i jep krenarise se tyre pak dinjitet,paçka se mund te bejne punet me te rendomta,te cilat ne vendin e tyre shihen me perbuzje deri ne poshterim,se nuk kane mbrojtje dhe pike dinjiteti nga shteti i tyre.

                          1. I
                           Iliria

                           Po me Burundin kur do na i heqesh ? ..........edhe ministrja e brendeshme e Britanise ju a hoqi vizat shqiptareve me Ruanden.

                           1. g
                            genti

                            vendime per pakicen e shqipove ,si mund te shkoje ne dubai fjala vjen nje shqipo qe merr 500 mije te vjetra ne muaj ....

                            Lini një Përgjigje