Rama publikon videon: Gjithçka gati për të mikpritur BE-në në Shqipëri

5 Dhjetor 2022, 20:52Politika TEMA

Rama publikon videon: Gjithçka gati për të mikpritur

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë pamjet nga ambientet ku do të zhvillohet samiti i BE-së dhe Ballkanit Perëndimor.

“Ia dolëm”, dëgjohet të thotë kreu i qeverisë në anglisht me një nga organizatorët e këtij eventi.


Ndërkohë bashkangjitur videos, Rama shkruan: Gjithçka gati për të mikpritur Bashkimin Europian në Shqipëri.

Të martën pritet të vijnë në Shqipëri plot 44 liderë të Europës dhe rajonit. Përveç tyre do të ketë dhe përfaqësues të organizmave ndërkombëtare, politikë dhe financiarë, mes të cilave dhe Banka Botërore.

13 Komente

 1. b
  birce

  Ky eshte gjigand, solli gjith BE ne Shqiperi ndersa NON GRATA dhe hajduti floririt do dalin ne miting....!!!

  1. P
   Pordhe me rigone....

   Corapekuq cfare do te fitoi Albanistani!? Corapekuqi: Europen("te gjatin") Kesaj i thon te futesh doren ne nje thes me p!dh e te kapesh te vetmin c@r qe ndodhet brenda...... gezuar ramazonin

   1. P
    Pordhe e foltore-nevojtore

    Je vertete pordhe po pordhe plaku qe bie rruges pisge fare je

   2. F
    Fred

    Fantastike! Vjen era Europe, madje, mund te jene te rralla keto mjedise pune te kuruara me aq shije e mjeshteri si keto. Ju lumte mendja dhe krahet! Suksese Shqiperi e jete te gjate KM Edi Rames!????????????????

    1. R
     Ra

     Po po por vellau nga Beogradi a do te bike?

    2. t
     tata luigji

     Vetem Edi Rama e ben shqiperin dhe pike. pas Ismail Qemalit Edi Rama ka punuar per shqiperin Jet te gjat o gjigand SUKSESE NE. SAMIT

     1. P
      Pensionisti i Porcelanit

      Piktori eshte skenograf i shkelqyer!

      1. K
       Kalec Dega

       Me leket e kujt o legen i Albanistanit varfanjuk!

       1. S
        S.B S

        O Kalec more Kalec As kaq nuk di ? Po lexo dhe kupto o derëzi Evropa paguan për dasmën e saj Kjo dasëm nuk është jona Ne u kemi dhënë klubin dhe shërbimin

       2. I
        I madhe je gjigand

        Je i madhe suksese kulture

        1. U
         USA

         O I MADHI EDI RAMA PO I JEP FAME BOTERORE SHQIPERISE, O GJIKAND I KOHERAVE MODERNE , PUNA JUAJ ZGJUARESIA JUAJ PO I JEP FAME BOTERORE SHQIPERISE, RESPEKTE PER JU O DIAMANT I CILESISE SE PARE , JE I ADMIRUARE NGA E GJITHE EUROPA DHE BOTA RROFSH PER SHQIPERINE , JEMI KRENAR ME JU , NA BEN SHUME TE LUMTUR DHE PSE JEMI LARG JUSH , ME ZEMER DHE SHPIRT JEMI ME JU DHE ATY , TU BEFTE DITA 1000 OI MADHI I KOHERAVE USA

         1. D
          D.Didani

          Pyet ndonje bythgrisur ku i ka bere leket per hotelet dhe vilat prrallore ....o Kalec! Shteti ne se nuk do kete edhe karrike per tu ulur mysaferet e shteteve ,nuk mund te quhet shtet! Mos flisni gomarlleqe!!

          1. S
           Sapa

           Edhe po to shperngule Brukseli zyrat me gjithe zyrtare ne Tirane dhe te marre drejtimin,ky vend hajdutesh nuk behet.

           Lini një Përgjigje