Rama reagon për atentatin ndaj kryeministrit të Sllovakisë: I tronditur nga lajmi i tmerrshëm, mikut të dashur i uroj shërim të shpejtë

15 Maj 2024, 19:34Politika TEMA
Rama reagon për atentatin ndaj kryeministrit të Sllovakisë: I

Kryeministri Edi Rama është shprehur i tronditur nga lajmi i atentatit me armë zjarri ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico.

Me anë të një reagimi në rrjetet sociale, Rama e quan homologun e tij si një mik të dashur, ndërsa i uron atij shërim sa më të shpejtë.

“I tronditur nga lajmi i tmerrshëm i sulmit të tmerrshëm ndaj Kryeministrit të zgjedhur të Sllovakisë, një i mbijetuar i madh dhe mik i dashur të cilit i uroj shërim të shpejtë dhe një rikthim spektakolar”, shkruan Rama.

5 Komente

 1. E
  Erdo

  E njohur Sllovakia Kosovën?

  1. E
   E treta e vërteta

   S'ke nevojë ta quash mik, nëse nuk e ke mik. Përndryshe, mik e ka Vučić dhe Orban. E nëse e ke mik, të them: 1 apo 2 herë mund të jetë rastësi, e treta nuk është!

   1. P
    Prind

    Ke te drejte qe tronditesh, nuk eshte se ai e meritonte me teper nga ty ????

    1. s
     sapa

     Arlind Qori kryeminister i shqiptareve te ndershem!

     1. T vjen keq Per mikun..e Per ate te japonise tu duk keq..shih kur t shkrihesh noj dit me diell edhe ti,Per gjith poshtersite qe vazhdon t besh..shendet der ather

      Lini një Përgjigje