Tensione në komisionin hetimor, Salianji përplaset me socialistët: Doni që Balla të shoqërohet me forcë? Njoftojeni të vijë ose...

15 Maj 2024, 18:20Politika TEMA
Tensione në komisionin hetimor, Salianji përplaset me

Seanca e sotme e komisionit hetimor parlamentar për çështjen e të dhënave të sistemit TIMS, u shoqërua me tensione.

Debatika nisur për rendin e ditës, pasi në orën 17:00 ishte thirrur për të dëshmuar ministri i Brendshëm, Taulant Balla.Ky i fundit nuk është paraqitur, ndërsa kryetari i komisionit, Ervin Salianji, u ka kujtuar socialistëve se mosparaqitja në mënyrë vullnetare mund të rezultojë në shoqërimin e tij me forcë.

“Nuk mund të vazhdojmë me rendin, kur është parashikuar të flasë Balla. Shkoni gjejeni dhe njoftoni. Ju a doni që të shoqërohet me forcë? Doni që ta sjellin me polici ministrin e Brendshëm? Qeshni, se ju mendoni se po je ministër je i paprekshëm”, tha ndër të tjera Salianji.

9 Komente

 1. K
  Kritiku

  Po te vendoset Saliani si kryetar i ketij komisioni qesharak, nuk pritet gje tjeter, se sa nje teater i shpifur.

  1. H
   Haka Tekizoti

   U bë ky trapi të kërcënojë për përdorim force. Balla mund të shkojë dhe, nëse nuk mbyllen dyert nuk pranon të flasë. Ç'do të bëjë pastaj Babalja. Kështu është kur Kuvendi ka ndyrësira në radhët e tij.

   1. B
    Baca-Bajram

    Foli dhe ky idioti! Pse nuk shkon te paraqitet ne gjykat ky spurdhiaku, por fshihet si mi halesh skutave nga drejtesia!? Ky eshte nje paradoks i shoqerise Shqiptare ku nje njeri qe duhet te perballet dhe te japi llogari para drejtesise caktohet kryekar i komisionit hetimor ne Parlament. Prandaj drejtesa eshte katandisur ne kete gjendje ku shkelsit e ligjeve bejn drejtesine!!!!

    1. J
     Jari N

     Salijani, Gridare Duma do varur për koqesh e jo të drejtoi komisjonin ky Bastard, ky shpiksi i Babales që do ishte kalbur në burg,

     1. B
      Bashkfshatari

      Pse po e vonojne gjygjin e ketij birit te kurves se Luzhanit

      1. E
       Emigranti

       Hapu dhe!

       1. B
        Babale ne aksione

        Haaaaa Haaaaa tragjikomike nje i denuar me burge si shpifes nje Babale i vertete , deputet dhe drejtone nje komisione humore i tipit Shega me kater burra ....

        1. N
         Noci

         Ky trapi babalist e krahason vehten me prokurorine qe te merr me polic po nuk i shkove.Te dy komisionet behen per zhurmë dhe mundësisht publikisht te fyejne njerezit e mazhorancës,qe jane me te zote se ata ne ironi.Por ju dështoi plani se u mbyllen dyert pasi çashtja ndodhet ne hetim

         1. D
          Drejtesia e munguar

          Jam pa fjalë!!! Babalja kërcënon ministrin e brendshëm nëpërmjet ligjit. Hapu dhe!

          Lini një Përgjigje