Sali Berisha nuk i ndahet Ervis Martinajt: E kanë ndarë në 6 pjesë

21 Shtator 2022, 14:04Politika TEMA

Sali Berisha nuk i ndahet Ervis Martinajt: E kanë ndarë në 6

Sali Berisha në mbledhjen e deputetëve të Rithemelimit ka folur edhe për zhdukjen e Ervis Martinajt. Berisha tha se prokuroria po mban një trup të ndarë më 6 copash.

‘Nuk ka sektor që ky nuk ka shtrirë tentakulat e veta. Ia morën lojërat e fatit Ervis Martinit dhe tani thotë ku është. E di vetë ai ku është. Ai ishte biznesmen i lojërave të fatit. Olsi Rama është përfolur si njeriu në hije i lojërave të fatit.

Shko e pyet Baton Stanishiçin dhe Ymer Çorapen se ata e dinë. A nuk shkruajtën ata se është në gjashtë copa në prokurori. Një njeri i zhdukur dhe një shtet bandit që thotë se është në gjashtë copa në prokurori. Do thoni ju, nuk e tha Fuga, por e thanë Fugat e tij.

Po kjo çfarë prokurorie është që thuhet se mban një trup me gjashtë copa dhe nuk bën një përgënjeshtrim? Sepse kontrollohet nga Rama. Nëse është në gjashtë copa, familja njoftohet. Është kod shekullor.'- tha Berisha.

Kujtojmë që Martinaj ka lidhje familjare me Berishën dhe prej vitesh as ai dhe as mediat e tij, nuk e përmendnin emrin e Vis Martinajt.

 

19 Komente

 1. K
  KS Partizani

  Po prokuroria Morg spitali është o budalla. Pjerdh pjedh se lirohesh plaku Mere

  1. I
   I përndjekuri nga krimineli Berisha

   Ky i di të gjitha , se është kryemafiozi i vendit , ky jep lejet për të vrarë , helmuar apo zhdukur pa nam e nishan . Kur qe në pushtet , nuk ndodhte asnjë veprim pa dijeninë dhe pa urdhërin e tij . Ky ishte president , kryeministër , ministër , kryepolic , kryeprokuror dhe çdo gjë tjetër. Ky e ka kthyer postin , në mjet për realizimin e dëshirave dhe ëndërave të tij rinore . Duke qenë afër nomenklaturës në kohën e monizmit , ka mësuar dhe shijuar për kompetencat dhe benefitet e pushtetit dhe i ka lakmuar gjithnjë ato , të cilat i realizoi kur Ramiz Alia e vuri në krye të partisë demokratike dhe të pushtetit. Ky është e keqja më e madhe e këtij kombi , që e ka pak varrjen prej gjuhe . Bëmat e tij janë të tmerrshme . Ky me mënyra nga më të ndryshmet ka bërë që të vdesin bashkëpuntorët e tij më të ngushtë në krime , si P. Arbënori , A. Spahia , S. Zhulali , ish shefin e SH.I.K-ut Gazidede , ka vrarë dhe zhdukur kosovarin Remzi Hoxha , ka helmuar prokurorin që ndoqi proçesin e R. Hoxhes , Xh . Hana dhe shumë gjëma të tjera që i ka bërë këtij vendi , kjo mbeturinë fosile e komunizmit stalinian.

   1. P
    Pilo Lala

    Saliu kerkon patjeter ta coje Policine ne drejtim hetimi te gabuar. Saliu dhe Shkelzeni e dine mire qe Ervis Martinaj fshihet ne fshatin e Liri Berishes dhe gjyshit te Ervisit ne Plave-Guci.

   2. T
    Taulant

    Policia e prokuroria duhet qe te sqarojn para familjes dhe qytetareve kete ceshtje. E kane per detyre kushtetuese kete gje. Ky person i krimit qe levizte pa u shqetesuar si u zhduk ? E vrane e rrembyen iku ku shkoi ? Pse kryeministri 1 jave mbas zhdukjes se ketij krimineli legalizoj lojerat e fatit ??? Apo ne kete histori ka vete dore . Mos te harrojm se kryeministri eshte vrases me pagese , qysh ne 21 janar 2011 kur hodhi protestuesit kunder Metes dhe 1 vite me mbas e beri Meten President , u vran 4 qytetar per qellimet e erreta te ketij politikani hajdut. Tani perzihet edhe ne biznesin e lojerave te fatit ... Per para ky vret baban jo sot qe drejton shtetin shnderruar ne nje 'grup te strukturuar kriminal' per qellimet e tij.

    1. K
     Kola

     Ervis Martinaj do te kthehet pas nje ose dy muajsh nga ishuljt Maldive, sapo burri i madh i shtetit Sali Berisha te marre pushtetin ne Shqiperi

    2. F
     Fanto

     Te dhimbset bashkekrimineli jot o i pafytyr e?

     1. M
      Millo

      Bashke me ti dhe ti te shkosh se nuk i duhesh me askujt vetem krime ke bere gjithe jeten

      1. B
       Beni

       I ka leshuar pllumat fare saliu njehere thote eshte gjalle dhe e di rama se ku eshte njehere del e thote qe e kan vrare smerret vesh se ca rrene ben

       1. S
        Sabjani

        O sali pse del e flet kot per gjera qe sja ke iden se spo din se ca po thua mor idiot mor plake matufe se as te shpikes rrena nuk din

        1. E
         Eh mer Sale

         Babasqapi ka ndrru profesion. Nga doktor na qenka ba kasap

         1. A
          Alban

          Un e di qe je plakur or matuf po jo qe te nxjerre goja kaq shume mut

          1. S
           S.B

           Mos ma vini re se ne pleqeri i kam fut nje mendje te lehte , e kam lidhur trurin me zorren e trashe

           1. B
            Berti

            Kerkon te perfitoje nga nje koment i rames po spo ja del se beson kush

            1. A
             Adnan

             I di saliu keto pune se eshte mafioz vet prandaj

             1. T
              Taulant

              O sali po ku i gje kto informacione kshu aman ahahahah

              1. L
               Liri

               O non grata po spaske ni gjo mduket. Rama tha sa t gjejm gjjtha provat zyrtare do flasim

               1. R
                Renis

                E ka zakon saliu te fusi hundet vend e pa vend

                1. S
                 Serxho

                 Nuk mund ti kerkosh llogari kryeministrit per nje kriminel te zhdukur, se te ishte per ashtu ti je i pari qe duhet te japesh llogari per gjithe krimet qe ke bere

                 1. e
                  erzeni

                  I dhimbset se e ka patur ushtarin e tij...e me pas ja mori Rama

                  Lini një Përgjigje