Sali Berisha: Rama do të përfundojë i rrethuar me 20 makina si Kim Jong Un

20 Nëntor 2023, 09:29Politika TEMA
Sali Berisha: Rama do të përfundojë i rrethuar me 20 makina si

Sali Berisha ka folur sot për mediat para seancës plenare. Sipas tij aksioni opozitar synon mbrojtjen e të drejtave kushtetuese të popullit opozitar në Kuvend.

Gjithashtu ai shtoi se beja e opozitës është pa kthim.

“Jeni dëshmitë të një aksioni që synon mbrojtjen e të drejtave kushtetuese të popullit opozitar në Kuvend. Kështu si e ka nisur me 10 makina pas, do të përfundojë me 20 makina, njësoj si Kim Yong Un. Kështu do të përfundojë.

Sot jam paraqitur në Parlament, nuk mund të pranoj kurrë përvetësimin që bën Rama. Ai është marrë nga mercenarët e inkriminuar, siç është Arben Kraja, që e nxjerr jashtë si i inkriminuar. 

Do ia them të vërtetat Ramës, po nuk ia mbathi. Beteja është pa kthim”, u shpreh Berisha.

4 Komente

 1. b
  bumci aldo

  Berish ti me ata 10 zagar i han kokrren e mutit rames siq po ja han ketu e 11 vjet mor fashist i ndyer

  1. N
   Noci

   Personalisht mbaj mend se vetem ti kur ishe kryeminister ne çdo vend qe ke vajtur ke patur antiplumb ne trupin tend,sepse ke patur dhe ke shume gjak shqiptaresh per te lare.Rama nuk ka asnje ngarkuese me te tilla probleme dhe vazhdon te dale i qete me gruan dhe djalin e tij

   1. P
    Plehra sali si plehre do perfundoje !

    Ho Noci ky plehra lere qe antiplumb po e po por ky plehra qe bem gam gam ,, eshte Lepur ! se dikur luftonin ata qe e besonin ose ata qe i manipulonte..Sote se beson njeri me kete plehre.....e pe si ja futu Gerti em grusht dhe ehodhi si mi halesh.... Ky plehre e din qe ska len krime pa bere , vjedhje -vrasje- dhe cdo krim tjeter.. dhe te gjithe do perfundojne ne Burg .... Ky plehere doli kundra Evropes EU dhe kundra Amerikes USA ..

   2. L
    Lepurush erdhi polici fshihu haa

    Frikacak shko paraqitu te polici shurraq boll u fshehr ne hale lepurush

    Lini një Përgjigje