‘Shpërthen’ juristja: Me Metën, Zoti po merr hakun e shqiptarëve!

24 Prill 2024, 09:14Politika TEMA
‘Shpërthen’ juristja: Me Metën, Zoti po merr hakun e

Juristja Brisida Gjikondi, e ftuar në emisionin ‘3D nga Alban Dudushi’ në RTSH, ka komentuar çiftin Meta-Kryemadhi, dhe u shpreh se është degradim total i ish- presidentit Meta.

Për më tepër Gjikondi theksoi se Meta nuk ka më figurë si lider politik, si një burrë shqiptar, apo qoftë edhe bashkëshort.

Unë e shikoj si një degradim total të Ilir Metës dhe tamam sikur perëndia po merr hakun e shqiptarëve sepse degradimi i tij është aq i madh sa që dhe SPAK dhe procedimi ligjor nuk ka çfarë i bën më shumë se kaq.

Sepse është shbërë edhe si lider politik edhe si burrë shqiptar edhe si bashkëshort, pavarësisht që ja lë të gjitha bashkëshortes dhe të gënjej të gjithë shqiptarët sikur te gjitha fajet i ka pasur Kryemadhi, po tregohet një qenie shumë e ulët” u shpreh Gjikondi.

5 Komente

 1. e
  emigranti1991

  Me Metën, Zoti po merr hakun e shqiptarëve!

  1. R
   Raimond vlonjati bytheqiri

   Ai keshtu ka qene gjithmone ,rrugaç ,i poshter dhe hajdut.Edhe Monika nje baxhelle e shpifur eshte.Dmth jane qe te dy te poshter ,ka gjetur muti kaken.

   1. T
    Texas

    Doli ne treg romani : Presidential I cmendur .Mos elexoni se do cmendeni dhe ju

    1. c
     ce

     A ka poze me te shpifur per nje ish president se kjo, taman nje i marre qe kerkon trute ne maje te hurit.

     1. D
      Dursakja

      Për mua kjo juriste është nga intelektualet e rrallë të kohës sonë! Kjo meriton gjithçka, krenari që kemi një intelektuale të tillë dhe një grua me vlera kaq të vyera njërëzore. Pastë gëzime dhe lumturi, meriton të gjithë respektin dhe mirënjohjen mbarë popullore!

      Lini një Përgjigje