“Është i afërt me PD”, Edi Paloka: Agron Neza s’ka lidhje me PD, ai ka paguar 225 mijë dollarë për Ramën

25 Janar 2023, 20:29Politika TEMA

“Është i afërt me PD”, Edi Paloka: Agron Neza

Edi Paloka thotë se Agron Neza, personi i përfolur në dosjen amerikane, nuk ka lidhje me PD-në.  

Edi Paloka shtoi se Neza është djali i ish-sekretarit të parë të Tropojë për Partinë e Punës dhe ka punuar në SHISH.

Ai shtoi se zyrtarit të FBI-së i janë paguar hotelet dhe udhëtimet për ta sjellë tek Rama.

Paloka: Nuk ka asnjë lidhje me PD-në. Ai tha se është fis me këtë dhe atë, dhe dihet se në Tropojë lidhje farë e fisnore aty janë. Ky është djali i ish-sekretarit të parë të Tropojë për Partinë e Punës dhe ka punuar në SHISH. 

Ky është Neza që Rama bën sikur nuk ka njohje dhe merr shefin e FBI dhe e sjellë në Shqipëri dhe e paguan 225 mijë dollarë dhe Rama nuk di gjë. Apo që Duçka i paguante udhëtimet dhe hotelet për ta sjellë tek Rama, por ai nuk e dinte. Nuk ka budalla që i ha këto.

Dihjet se kryesori në këtë hetim është oligarku rus, miku i Putinit, i cili sot rezulton edhe investitor strategjik në vendin tonë. Rama në këtë gjë është në krye dhe thotë se nuk ka lidhje. 

Qëllimi i vetëm është lufta kundër opozitës. Shkon deri aty sa shkon që të korruptojë një zyrtarë të FBI-së për ta përdorur për  qëllime pushteti në Shqipëri. E vetmja zotësi e Ramës në këto vite është korrupsioni sepse korrupton edhe ambasadorë dhe përfaqësues të lartë.

Rama tha se Neza vjen nga Lëvizja Demokratike dhe është shumë i afërt i të ndjerit Azem Hajdari, fis me Besnik Mustafaj.

Rama: Fola për zotin Agron që vjen nga Lëvizja Demokratike, shumë i afërt i të ndjerit Azem Hajdari, fis me Besnik Mustafaj, njerëz të nderuar padiskutim, të cilin se kam njohur më parë asnjëherë dhe nuk kam shkëmbyer as letra as interesa. E kam takuar vetëm në praninë e zyrtarit të lartë të FBI. Sa i përket personit tjetër ka qenë zëvendësministër i Energjitikës në koalicionin e vitit 2013 dhe pastaj për një farë kohe ka punuar pranë meje pa pagesa.

11 Komente

 1. T
  Tirana

  Po ky Paloka, di ndonjeri te na thote se i biri i kujt eshte?

  1. D
   Demiri

   Eshte palaco.

  2. Vjosa

   E more PALLOQE kapeni si imbyturi në në fijen e kashtes po KASHTA eshte e KEPUTUR dhe ju të foltores po mbyteni Bashke me komandantin tuaj.

   1. N
    Nul Moka

    Dhe ti Paloka je djali i sekretarit të partisë të punës të ministrisë të industrisë, pse nuk e thua o thuathuq....!?

    1. M
     Muharem Kaso .ish i persekutuar

     Po ti mer thuthuq i biri kujt je ? Sa me kelysh komunisti te ishe aq me shum beje kariere ke Partia jote o i biri i Toninit e nipi i kurves kolektive te PKSH Justina Paloka

     1. Robt ku ti kesh Palokë. TROPOJAN-Gashiani...!!

      Ti klyshi thuthuq i një kurve, ti babai, burri, vellai dhe kushuriri i një bande kurvash dhe prostitutash, nuk duhet të flasësh për persona që ti nuk i njef as mirë, as hiç. Ti klysh kurve, mundesh të thuash çtë duash për personin dhe vetëm personin Agron Neza, sepse ndoshta e ke njohur apo takuar apo shikur diku korridoreve të partisë së Pe-Derave në Tiranë, apo në ndonjë çorbëtore të Tiranës, por ti o moter-kurvë, nuk duhet të hash mut me gojë për familjen dhe fisin e tij, të cilët, ti nuk i njef dhe nuk i ke parë kurrë. Babai i Agronit, i ndjeri Bajram Neza, vertetë ka qënë K/Komitetit dhe sekretar i Partisë së rrethit Tropojë, por ka qënë ai Bajram Neza, që po të mirrte drejtimin e PS-së, apo po ta kishte veshur "pardesynë e bardhë" të partisë tuaj të Pe-Derave, megjithë karrieren e tij në organet e PPSH-së, do kishte kishte marrë 90% të votave të Malsisë së Gjakovës, për çdo herë që mund të prezantohej në votime, pa patur nevojë të vidhte votat, pa patur nevojë të shperndante dollarë fallco, pa patur nevojë të kercenonte apo të vriste njërëz me influancë, dhe pa thirrur që ti bashkoheshin horat, hajdutat, agjentat e UDB-së Serbe dhe trafikantat e drogës. Pra, ky ishte Bajram Neza. Ty rracë qirit Thuthuq Paloka, Sali shkerdhatë tradhetar Berishës, Besnik mut Mutafajt, dhe krejt juve të qëngjës së grejzava UDB-ashjane, që vetë quheni "Foltore, bashktingllore, mesimore, novojtore, Pe-Deristore dhe byrektore", krejt Malsia e Gjakovës, Puka, Kuksi dhe Kruja, ju shkerdhefshim gratë, motrat, vajzat dhe kurvat e vjetra që ju kanë jasht-qitur. ps-Nuk shkruaj për ta mbrojtur Agron Nezen, sepse e para ai e mbron veten, por edhe lidhja e tij me Sali kopilin e kurvës Shiqere, me Dizdarajt e mutit e me disa rracë qirë të tjerë, ndoshta e meriton një lapër apo një dackë mediatike....!!!

      1. K
       Klevi jam kerrici i Faros

       Pas supes se mengjezi e ke hallall nje pjate grosh o gomar i shkrete.

       1. L
        Loku

        Ky nuk mbush fare

        1. X
         X X. X

         Bo bo c’fare shemtie mos e beso po deshe kur ha mut paloqja nje nder figurat kryesore th th th dhe dhj . . . . ertores me ne krye nongraden Sali kriminel Berisha . Ai zyrtari medemek i arrestuar besoj qe per aq leke sa akuzohet mund ti marre rroge per tre kater muaj dhe kurre nuk e besoj qe nje zyrtar aq i larte Amerikan te ndyje veten se thote Saliu apo Paloqet e tjere gjoja ti ndyje figuren e ( paster te nongrades ) E gjithe kjo vetem se po leviz si duket SPAKU se edhe keta si duket po punojne me hapin e breshkes , komunikuan akuzen Mediut akoma hic gje , tu verifikohet pasuria nongrades dhe spiun-hajdutit prap asgje se kurdo te fillojne deri athere kushedi sa do te korruptoje Rama gjithnje sipas Saliut kokes me qoshe

         1. T
          Tropojan, pro-Amerikan, kurrë Dumbabist.

          Ore moter-qiri Palaçe kurva, kur prokseneti jot Sali peder Berisha, e emroj Agim Nezen, vellain e ketij Agronit, si zë-dhënës të qeverisë dhe të diplomacisë Shqiptare, pse nuk kundershtove, apo pse nuk kundershtuat ju prostitutat e Pe-Derastisë, apo nuk e njifshit se djali i kujt ishte....!!! Ti klyshi i kurvës thuthuq Palaçja, dhe keta të tjerët si Sali nënë-kurvë Berisha, Azem shkerdhat Hajkari, Mehmet mut Elezi, Shaban moter-qirë Memia, Xhevdet spihun Mehmeti, Besnik derr Mutafaj, Skender pallosh Buçpapaj, Sali xhepist rracë-qir Lusha, Agron afjent Kuliçi, Erzen geshtenj Breçani, Babale shkerdhatë inçizuesi, Gani hajdut Dizdari, Adriatik rob-qir Llalla, Fatmira silikonë Hankari, Shefkie UDB-she Demiri, Besim Hajdarmuti, Guxim lavire Zeneli, Lulzim qelbësirë Basha etj etj etj, nga ku vinit ju o shkerdhata...?!!! A mos vinit në politikë dhe në sistemin e drejtesisë së një shteti, ngaqë ishit të burgosur politik, pas 25 viteve, nga burgu politik i Spaçit të Mirditës.....?!!! Rracë qiri thythyq, ti dukesh dhe e verteton që je prostituta e tradhetarit të kombit Sali Shiqere Berisha, sepse nuk ke pritur asnjë minutë, sapo tha rracë qiri Berisha që unë nuk e njof ketë person dhe nuk e kam parë kurrë, per Agron Nezen, ti me gjuhen si cfurk thythyqi, dole në mbrojtje të proksenetit tënd, duke thashethemuar si një kurvicë që je. Nejse, tash po e mbylli ketë flet-rrufe kunder kurvës Palaçja, duke i thënë : Palaçe, ti kamasutrojshin rracen tërë Afganistani.

          1. M
           Media kazane

           Qe je budalla dihet po me budallenje jane ata qe te marin ne interviste tv . AMERIKANI SOT DOLI I PAFAJSHEM NGA TRIBUNALI NE NEW YORK PER TE GJITHA AKUZAT .. ju media kazan duhet ti kerkoni falje gjithe personave qe keni pergojuar .Neser kazani i Fevziu duhet te beje nje emision dhe te terheqi cfare ka thene turpe njerez te pa civilizuar

           Lini një Përgjigje