Avokati: Agron Neza hynte në zyrën e Saliut sa herë i donte qejfi, sot Berisha thotë që nuk e njeh

25 Janar 2023, 16:17Politika TEMA

Avokati: Agron Neza hynte në zyrën e Saliut sa herë i donte

Avokati Idajet Beqiri thotë se Agron Neza i cili sipas një aktakuze të drejtësisë amerikane, dyshohet se i ka dhënë 225 mijë dollarë ish-agjentit të FBI-së, Charles MsGonigal, ka hyrë disa herë në zyrën e ish-kryeministrit, Sali Berisha.

Beqiri u shpreh se Berisha ka njohje me Nezën, pavarësisht faktit që sot ai e mohon diçka të tillë.

“Kush i ka dhënë paratë? Kush është Agron Neza? Pse keni frikë nga biografia, se iu del kushëri i parë i Besnik Mustafajt? Se iu del miku më i ngushtë dhe njeriu më iu afërt i Azem Hajdarit?

Futej në zyrën e Saliut ky Agron Neza sa herë i donte qejfi atij dhe sot Saliu thotë nuk e njoh. Nuk e njeh Saliu vëllanë e Agron Nezës? Çfarë po flisni kështu?”, theksoi ai.

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal.

Ndaj McGonigal janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, duke shkelur sanksionet amerikane. Ai bashkëpunoi me një ish-diplomat sovjetik, që punonte si përkthyes për miliaderin rus Oleg Deripaska.

Departamenti i Drejtësisë thotë se ai fshehu nga FBI-ja detajet e një udhëtimi që bëri në Shqipëri në vitin 2017, së bashku me një ish-zyrtar të shërbimeve shqiptare të zbulimit, i cili i kishte dhënë 225 mijë dollarë.

18 Komente

 1. s
  saliu duhet te shpallet terrorist

  kriminel intriganti sali nuk njihte baxhanakun e jo te njohi keta.te dhjefsha drejtesine dhe kete popull budalla

  1. p
   pilo lala

   Saliu i mbante rrotull tij te gjithe spiunet e Sigurimit, i duheshin.

   1. M
    Mese e vertete ..

    Pilot lala . Mese e vertete ,se vetem kjo ishte menyra per ti mbajtur nenpresion... Por pake Si vone Populli u Ndergjegjesua te mare veshe dhe te bindet qe Saliu eshte legen i legenave ,ha ka ku te shkoje ke nje Spiun i mirfillte terhoqe zvare nje popull 32 vite .Hajde e mere veshe ...

    1. M
     Mese e vertete ..

     Pilot lala . Mese e vertete ,se vetem kjo ishte menyra per ti mbajtur nenpresion... Por pake Si vone Populli u Ndergjegjesua te mare veshe dhe te bindet qe Saliu eshte legen i legenave ,ha ka ku te shkoje ke nje Spiun i mirfillte terhoqe zvare nje popull 32 vite .Hajde e mere veshe ...

     1. M
      Mese e vertete ..

      Pilot lala . Mese e vertete ,se vetem kjo ishte menyra per ti mbajtur nenpresion... Por pake Si vone Populli u Ndergjegjesua te mare veshe dhe te bindet qe Saliu eshte legen i legenave ,ha ka ku te shkoje ke nje Spiun i mirfillte terhoqe zvare nje popull 32 vite .Hajde e mere veshe ...

      1. M
       Mese e vertete ..

       Pilot lala . Mese e vertete ,se vetem kjo ishte menyra per ti mbajtur nenpresion... Por pake Si vone Populli u Ndergjegjesua te mare veshe dhe te bindet qe Saliu eshte legen i legenave ,ha ka ku te shkoje ke nje Spiun i mirfillte terhoqe zvare nje popull 32 vite .Hajde e mere veshe ...

     2. B
      Bisnik Mustafai nga Gjirokastra

      Kusherir i pare i Besnik Mustafait haaaa me te drejte non grata nuk e njeh se Bisniku partise eshte nga Gjirokastra !!!!!!!! Keq shume situsta ne kampin e non grates......

      1. b
       berisha harron gjithe ata qe ka Vrare e jo me kta

       pyete se ku i ka fhsehur Eshtrat e Biznesmenit Kosovare R.Hoxha ose si e vrau Kosta Tebicken etj etj ? Nuk i mban mend fare . Po Baxhanakun qe e kishte Roje baruti ne Punishtet e Predhave te Gerdecit ? Nuk e njoh fare tha . As Miljonat qe i ka vjedhur Shtetit Shqiptare ,jo jo jo as Gjyqtain Vlonjat Konomi , Pronarin e tokave te Lalzit -jooooooo fare as qe ja ka degjuar Emrin e ju thoni per kta tipat e xhambazeve neper Bote . Te tille i kishte te gjithe rreth tij saleh brrisha ne qeverri e institucione ,qe s'lan cep pa i shpartalluar Shqiperise - Nuk mban mend .Futeni ne Burg t'i vij Memorja . Me shue Kriminela si brrisha keshtu ka ber Bota . Prangat .Ne Burg ai filon e i kujtohen te gjitha me radhe . Qe nga rjepja qe i beri Shqiptareve me Piramidat shkaku i 97-es e me radhe qe i dim tashme te gjithe si shqiptare pervec Bordellos se Dreqesise .Ata s'dijn asgje per Krimet e shpellarit dhe ky Harron

       1. a
        azem bejta

        Mos u quditni më rrenat dhe mashtrimet e Sali Karagjiqit Terë jeten vetem më rrena ka jetuar dhe si gënjeshtar ka per te vdekur

        1. G
         Gezimi

         Ahahaha...ja doli dhe ky Fanti spathi qe e rrasin kudo ku ka nevoje Partia! Eshte ky qe me urdher Partie u be Avokati mbrojtes i Izet Haxhise, nderkohe qe po me urdher Partie e ka paditur pikerisht ate Izet Haxhine se ja kishte zbutur kurrizin ne dajak ne 1996. Nuk thone kot se - Dajaku ka dal prej Xhehnetit!

         1. A
          Alex

          nje nga shtete me kurve nder kurvat eshte ky I joni bashke me njerzit primitive qe ka Me shume me I rendesishem eshte Big fuckin Brother se jeta e njeriut, dhe Edushi ben te zgjuarin poshte e perpjete neper bote kurse Saliu me Like Floririn japin leksione Demokracie , Fuck Off

          1. a
           azem bejta

           Sales më i konvenu genjen qe nuk e njef as Slobodanken(Lirinë) Më i konvenu genjen qe as Argita as Xeni nuk janë femijtë e tijë (ndoshta edhe nuk janë) Zoti e di

           1. F
            FATMIRI

            SALI SHKERDHATA KUR I SHTERNGOHET LITARI MOHEN EDHE ATA QE KA NE SHTEPI KY PIDHROBI EKA NE GEN MASHTRIMIN DHE DHE PABESIN KY KA LINDUR KRIMINEL DHE HAJDUT

            1. t
             tata luigji

             Salih bin laden ngelet njeriu me anti shqipetar i te gjitha koherave, ky eshte nje sharlatan qe nuk e beson me as familja e tij e inkriminuar Saliu gati per gjykimin e shekullit

             1. x
              xhemal

              Saliu eshte nje njeri i peshtire,i rrezikshem per jeten e shume njerezeve, nje vrases serial si Mattia Mesina Denaro qe shetit i lire mes viktimave,nen mbrojtjen e policise,drejtesise e tere shtetit,ai cdo dite mbjell terror,percarje,nepermjet shpifjeve e bile me nje armate te madhe te medias e qe nje zot e di nga i marrin leket,ky moster perfaqeson erresiren ne shqiperi ka shkaketuar tragjedi kolektive 94,96,97,98,2008,2011,e vazhdon ti beje karshi nje populli te tere ,Ka akoma guxim te tentoje te marre pushtetin..me kohe duhet te ishte perjashtuar nga jeta politike ndersa para drejtesise eshte shumeeeee voneeee edhe nje ore nuk duhet pritur. Kushdo qe mbeshtet salizmit eshte njelloj si mbeshtetes i nazifashizmit

              1. M
               Mese e vertete ..

               Bravo Xhelal ja ke numeruar mire ketij Spiunit legen Sali qe nje Zote e din Si eshte gjalle akoma . Populli shume i durueshem..se zvare duhej te merej qe ne fillimet e 90 kure u fute Si Kurvat mes Studenteve ..

               1. M
                Mese e vertete ..

                Bravo Xhelal ja ke numeruar mire ketij Spiunit legen Sali qe nje Zote e din Si eshte gjalle akoma . Populli shume i durueshem..se zvare duhej te merej qe ne fillimet e 90 kure u fute Si Kurvat mes Studenteve ..

               2. P
                Psikopati

                Sa jam cesh e sa jam dhi , dy hunderra sjan kushri ..hi hi ha ha Hu huh haaaaaa

                Lini një Përgjigje