“Doriani shejtani” – Kush është “njeriu i Metës” në dosjen amerikane

25 Janar 2023, 11:02Politika TEMA

“Doriani shejtani” – Kush është “njeriu i

Një nga personar të cilit i del emri në dosjen amerikane ku shënohet si “Personi B”, quhet Dorian Ducka.

Doriani ka histori të larmishme me pushtetin. Ai u përmend orët e fundit si “këshilltari i Ramës”, por Berisha, që tani e quan “supermafioz”, e ka patur në qeverinë e përbashkët me Metën.

Madje Doriani njihej asokohe si mik i ngushtë i Damir Fazllic, me të cilin shihej në lokalet e natës në Tiranë.

Ja si e përshkruante Dorianin në 2019 portali i gazetarit Alfred Lela, që sot është zëdhënës i Berishës, në një shkrim me titull: “Kryeministri Rama shpërblen gruan e njeriut të Metës që i organizoi ‘darkën e gabuar’ në Berlin”

“Kryeministri Rama ka firmosur emërimin e Xhoana Lilajt, me profesion juriste, si anëtare të Këshillit Drejtues të AKEP-it.

Caktimi i saj në këtë pozitë, duket më shume si një shpërblim për kontributin qe bashkëshorti i saj, Dorian Duçka, pati në organizimin e ‘darkës së gabuar’ të kryeministrit me disa deputetë gjermanë në Berlin.

Duçka, njihet po ashtu edhe për raportet e ngushta me presidentin Meta, teksa ka shërbyer edhe si ish-zv/ministër i Industrisë dhe Energjisë”.

Duçka përmendet në media si "nipi" i Ilir Metës.

27 Komente

 1. D
  Dante

  Po mor po. Me meten dhe berishen ka qene! Dhe PO MOR PO. SI SHUME TE TJERE QE NGA META E BERISHA I BLEU RAMA DHE I VURI NE KRYE TE PUNEVE ASHTU ESHTE! PIKE. PUNET QE KA BERE DHE PER TE CILAT AKUZOHET NGA FBI KY DUCKA I KA BERE SI I BESUAR I RAMES, AS I METES E AS I BERISHES. MADJE I KA BERE PAAI U BE KESHILLTAR I RAMES. E MADJE PASI PS MORI TERE TEPSINE E PUSHTETIT PER VETE. KETO MUNDIMET PER TA TREGUAR SI NJERI TE METES NUK PIJNE UJE. ESHTE NJESOJ SIKUR SOT AGRON CELA OSE NASIP NACO TE BJERE NE BURG DUKE QENE DEPUTETE TE PS SE POR MERO BAZJA TI QUAJE SI NJEREZIT E METES MQNS KANE QENE NJEHERE W NJE KOHE ME METEN. JO MOR JO. NUK PI UJE KJO. U BLE NGA RAMA SIC U BLE LEFTER KOKA, NASIP NACO, AGRON CELA ETJ. DHE QE ATE DITE KUR KALON ME PS, JE NJERI I PS. JE NJERI I RAMES.

  1. L
   L

   Në një shtet të degraduar, degjeneratat janë Vipa cool.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Na mbushet mendjen , na qenka "njeriu i Metes," por qe i sherben hajddutit RAMA O legenat e Temes, ju doli boja, si pacavure e piste, ngelet duke shpifur si zagare Krijesa langaraqe qe i sherbeni deri ne vdekje hajdutit qelbesire Edvin Rama bajga

   2. M
    Muharem Kaso

    Eshte fiks djale i tezes se Ilir Metes . Nje mashtrues profesionist qe ka ngrene me gjitha qeverite . Ky dhe Elona Guri kane pronat e Metes ne emer te tyre neper bote . Edhe Enveri edhe Hitleri te jete ky po prap ne kembe do bie sado lart te hidhet.

    1. p
     pilo lala

     Nqse krimin ata njerez e kane bere me perpara se te beheshin miq me Edi Ramen, nuk eshte faji i tij. Nasip Naco mund te denohet per nje faj qe e ka bere kur ka qene me LSIne, nuk eshte faj i i Edi Rames cfare ka bere Nasipi para 7 vjetesh. Po tja tregonte Nasipi krimin Edi Rames, dhe ai ta mbronte, ketu ndryshon puna.

     1. G
      Genci

      Ducka eshte cuni dates se Metes. Ja ke fut kot.

     2. Y
      Yxyxyx

      KUPTOHET SI NJË MAFIE QË ESHTË MUNDUAR DHE MUNDOHET TI NJGJISË MENDUZAT NË MNYRË TË FSHEHTË DHE HILEQARE KU TË MUNDET, ME ARSYETIMIN SE NJË DITË DO TË PËRDOREN. Na çmëndën, mafjozët e çmëndur.

      1. T
       Tomaso

       Ajo dosja amerikane ne fakt tregon shume qarte qe ky pisi ducka qe punon per ramen sic punon lefter koka e nasip naco ka paguar leke qe te hapet hetim ne amerike kundra kompanive qe lobonin pro PD dhe pro LSi. Dhe po ky njeri pisi Ducka ka bere lidhjen mes Km rama dhe ish shefit teFBI. Dhe ky ish shefi stregonte fare fbi ne US qe takonte ramen apo qe merrte leke. Dhe po ky ish shefi lobonte qe te hapte hetim ne amerike kundra berishes dhe metes. Shyqur Zotit qe tani e kane ne dore amerikanet. Se te jete per ramen, rama ta le kopilin ne dere

       1. D
        Demo Leshi

        Me këtë komentin më dukesh si Tommaso Buscetta, bile më mafioz se ai.

        1. T
         Tomaso

         Po ti demo leshi se e zgjedh vete mbiemrin per vete "leshi", lexoje si te duash zbardhjen e dosjes se FBI. Por po ta lexosh thjeshte dhe qarte kupton fare lehte qe Rama eshte zhytur thelle. Po e lexove pastaj si militant skam cte te bej. E rendesishme eshte qe hetimi behet ne US nga FBI jo ketu. Te tjerat Demo Leshi skane rendesi.

       2. E
        Elona Guri Botox For Ever

        Dorian Ducka eahte kusheri i pare i Metes. Nga Skrapari. Djale halle djale daje. Ka qene per 12 vjet ktyetari i komisionit te jashtem ne LSI.

        1. D
         Ducka jane plehra

         Mos harroni edhe Endri Ducka eshte spiuni I Ilir Metes edhe ky drejtor sot ne MFinancave te blerjet e pronave Shteterore. Kane lidhje me Ahmetaj keto te dy dhe Ahmetaj spiuni Ilir Metes, koke turku do e bej Rama

         1. V
          Veshaj

          Ka qene cka qene rendesi ka cfare eshte. Dhe ka vite qe i ka dhene duart Metes se Rama paguante me shume. Madje cdo gje eshte bere per t ja fitur Metes dhe Berishes. Prandaj bente rama si gjeli maje plehut se kishte korruptuar edhe shefin e FBI se! Ahahaha! I madh Rama. Vetem se pas arrestimit te shefit te FBI se, Rama u be per kompresa se ceshtja lidh direkt Ramen me ate. Prandaj ta gezoni Ducken e i pafshi hajrin. Tani ju kapi per koqesh Amerika.

         2. E
          Eni

          Po po jo po njeriu I Duces....

          1. k
           k

           Janë të gjithë të bashkuar per te vjedhur kombin.

           1. b
            besimtari

            Keta politikurvat tane jane bucore qe pjellin per vit dhe po nuk e pate mendjen ta lene kapilin ne dere.Ptu ju shkerdhefte kina dhe india gjithe gjinine femer qe keni ne fis

            1. G
             Genc tironsi

             MERO E GJITH BO BLA BKA BLA ED RAMA DUÇKA E DUÇKOLLARET BOJN PALL ME PARET E GRABITME. FAJIN E KA DREJTESIE E PA BOME O NJEREZ NDAJ BOJN QEJF DUÇKALLARET, METALLARET, BERISHISTET E PAMISTET . KTU MARO FILMI.

             1. J
              Jorind

              Genco se ju tironsit jeni te trashe. Mos harro qe kjo ceshtja perfshin direkt Ramen. Meta me Berishen jane viktima. Rama paska korruptuar dhe shefin e FBI ise. Po ja qe nje dite te kthehet cdo gje mbrapsht edhe me interesa madje.

             2. Y
              YLLLI

              PA DYSHIM QE RAMA JU KA Q PRAGUN BERISHES E MUTIT TE CEPANIT MENDER DHJERARAKUT SPIUN.VAZHDON SERIA BABOLE E SAL HALE VICIDOLIT EDHE PER CA DITE.

              1. D
               Drini

               Te gjithe krahet politik, jane te dhjere me pisllek deri ne fyt.

               1. Q
                Qyqari Mero

                I shkreti mjrero , perpelitet si kurvat te gjeje diçka per te ngushelluar tifozet !!

                1. H
                 Himarioti

                 Eeeeh, Rama qeverisë me njerëzit e Berishës dhe Metës, si Berisha por, pa Berishën. Shqipëria shkoi për lesh.

                 1. K
                  KACIDHJA

                  DORJANI ME SHOKE JANE USHTARE-ZAGARE TE MAFIES SALI,EDI, ILIR ,LULZIM DHE OLIGARKEVE PER TI BERE GROPEN POPULLIT.TE TJERAT JANE PERRALLA ME MBRET.DERI KUR DO DUROSH O POPULL I UDHEHEQUR SHTREMBET NGA AMERIKA,KOKA E KESAJ MAFIEJE.

                  1. F
                   Fbi

                   O kacidhe. Shyqyr qe kemi ameriken se keta do na q... nonen. Dhe nuk e di se cfare opsioni ke ti, Rusine apo kinen se ato ne fakt shkelqejne nga drejtesia ahahahaah

                  2. A
                   AI

                   Pra cuni tezes se Ilirit punon per Ramen....te gjuthe e dine we ka 5 vjet qe punon per Ramen personalisht....ka dhjetra filmime bashke...

                   1. D
                    Denisa

                    Kryeministri Edi Rama duhet te sqaroje kete skandal: "Në vitin 2018 Ministria e Energjisë shpalli fitues të një gare të mbajtur nga Albpetrol për koncesionin e tre fushave naftëmbajtëse në jug të Shqipërisë, kompaninë Transoil Group AG. Më 31 mars Transoil Group AG u shpall fitues mes nëntë kompanive ndërkombëtare pjesëmarrëse. Të dhënat dhe dokumentet tregojnë se Transoil Group në Shqipëri administrohej pikërisht nga Shefqet Dizdari, avokati i cili në 2019 i ka shitur studion ligjore amerikanit Charles McGonigal dhe shqiptaro-amerikanit Agron Neza. Kjo kompani kishte lidhje biznesi me gjigandin rus të prodhimit të gazit, Gazprom, kompani që zotërohet në shumicën e aksioneve nga shteti rus. Kompania ‘Transoil Group’ ka qenë e regjistruar në Zvicër dhe më pas ka ndryshuar emrin në ‘Terraoil Swiss’, me administrator pikërisht Shefqet Dizdarin. Në vitin 2020 ka pasur një vendim të Gjykatës Administrative Vlorë, e cila thoshte se përzgjedhja e kompanisë zvicerane në koncesionin e tre fushave naftëmbajtëse në jug të Shqipërisë u krye nën favorizim dhe shkelje të barazisë në tender. Sipas gjykatës, Terraoil Swiss sh.a me administrator Dizdarin, në aplikimin e saj në tender nuk ka dorëzuar dokumentet e kërkuara për kushtet teknike."

                    1. J
                     Justice

                     Wow! Keto fytyra te shpifura fshatari qe Une s’ju hedh qurret , keta plehra Jane miljardere dhe populli American punon nga mengjesi ne dark dhe skan leke! Keta brek grisur qe i duket Kona trekenche miles ways qe Jan nga nje vend I humbur plehre, pa moral, pa zot, pa shkoll vetem te mashtrojn, te vjedhin dhe te racing a dyeing grate kane profesion dhe keta fytyra te shpifura me Edin pm nje gje e gjate pa lezet fare si jevg i ben pordha te huajve qe nje pardesy te bardh e te shpifur e quan fashen. Delusional people. Well now you all can taste little bit American laws.

                     Lini një Përgjigje