Kreshnik Spahiu: Ja dosjet në SHBA për 3 politikanët shqiptarë që duhet të shkojnë në burg

25 Janar 2023, 09:03Politika TEMA

Kreshnik Spahiu: Ja dosjet në SHBA për 3 politikanët

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se SPAK duhet të nisë hetimet ndaj Edi Ramës për lidhjet me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI.

Kjo, sipas tij Spahiut e bën Shqipërinë shtetin e parë në Evropë që ka 3 kryetarët e partie kryesore në hetim për akuza të rënda dhe për të tria bëhet shkak SHBA.

“E para dosja zyrtare e Metës për lobim në SHBA që ka deklaruar zyrtarisht Arben Kraja; kemi Lulzim Bashën për çështjen e aferës për lobimin rus dhe kemi Edi Ramën për të njëjtën gjë, që ka financuar një zyrtar të lartë të FBI”, tha Spahiu.

9 Komente

 1. p
  populli

  Po ty or Kreshnik i Kuç e zi ku te te leme qe je me trup ne Gjermani e Koke ne Amerike ,apo je ne kete shtrirrje qe te mos kesh frike!Ata qe duhen denuar jane vetem nga kampi fshataresk or inatçor qe po konkuron vetem Tak Ngjalen ne kete pike se kur pyetet deklaron qe te gjithe duhet te futen ne burg,perveç pasardhesit te "fabrikes se sapunit"!Ndaj o Kuç e Zi rri se je mire nen fuksionin e Sales se edhe ai keshtu e filloi nen agjenture.Nuk e kupton qe ke rene ne nivelin e nje fare I.Demalise dhe te nje fare G.Burimi qe formoni pa dijenin tuaj nje treshe nga "Mergata e Qyqeve"!

  1. V
   Vjosa

   Po SALI karaxhiçin ku e le mor maskara projektusi i kursit të PLEPAVE BASHKE ME SALI KRIMINELIN QE E SHKATERRUAT DREJTESIN. FARE E KEQE U SHOFSHI KRIMINELA TE POPULLIT.

   1. I
    Ik ore pjerdhu,se nuk ka ngelur shqiperia per ty..

    Pershendetje.. Ho z .kreshkak.. Caji i Rusit te ben dem...mos pije shume...Mere keshilla tek mjeket .. Po me nje brime i bie shkrimeve... Normal qe Populli mezi prete Arestimin e Krimineleve ,Emrave qe permend... Por ku eshte ndima e juaj qe po i jepe Politikes dhe Popullit Shqiptare ! Nga Qebatoret e Gjermanie apo duke pire simbas Tradites qe ke,duke pire Vajin Rus...Pyetje. :. ha i ke lexuar ato Libra qe na i nxjere ne sfond mbrapa dollapit...Se je Politikan i madhe TI LEXON..

    1. E
     Eni

     Kreshnik ik bej ndonje pune....po le nam...nuk te voten njeri ty ish shefi kld se....

     1. U
      Une kuptoj

      Berishen kesaj radhe e kurseve.

      1. A
       Adem

       Ku eshte shkruar ne kete akuze qe Rama ka dhene 220 euro? Dini te lexoni apo deshironi qe te jete ashtu. Po deshira ju ben te semure nga shendeti mendor ose te paguar nga dikushi.....

       1. N
        Noci

        O shoku .ato lajmet qe lexuam thoni se lobimi eshte bere per nje parti qe nuk eshte e Rames.Ti i fute ne burg tre po i katërti dhe me i rrezikshmi eshte Burrel i mire tani

        1. S
         Sindikata e Suflaqeve

         Vrap se ka ardh suflaqe te fresketa babuinet sumekuq te Rripjelljes....Fajin e ka Saliu edhe per kete te FBI, edhe per Alden e Ahmetajt, edhe 137 fluturime carter, edhe per qindra tendera sekrete, edhe per PPP, edhe per avullimin e fondeve te pandemise dhe termetit, edhe portin, teatrin, Butrintin..te gjitha e ka fajin Saliu. Ai eshte ne pushtet dhe duhet te mos hape gojen kur kokeboshi i Zanes se Ramiz Alise, Vin Suma, pa asnje talent pervec llapaqenosjes dhe mashtrimit, e dhjet fare perfundimisht.

         1. V
          Vlesh ka thone J.

          Niku ku e ke kryesorin, kriminelin! E ke qejf parane thone! Ka pagu gjo nongrata?

          Lini një Përgjigje