Rama: Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje...

24 Janar 2023, 16:36Politika TEMA

Rama: Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI Charles McGonigal.

Rama shkruan se gjërat për të cilat akuzohet s’kanë as edhe një lidhje me të, se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë.

Ai i quan akuzat e opozitës “Big Brother i politikës” dhe thekson se ka vendosur se nuk do të merret më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri.

"Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve!

Jam mësuar, po së fundmi kam vendosur të mos merrem më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri pambarim! Më pak fjalë dhe akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që kanë punë për të bërë apo punë për të zgjidhur.

Duhen kuptuar edhe ata që s’dinë të bëjnë asgjë tjetër, ashtu siç duhen kuptuar edhe ata që s’duan të besojnë asgjë tjetër përveç asaj që duan medoemos të besojnë", shkruan Rama. 

55 Komente

 1. S
  Satër

  Si i dhj... në brek ke shkruar!.

  1. b
   ben.

   More bukurosh. Po emrin ta ka nxjere CNN dhe mediat amerikane referuar dosjes qe ka shkuar ne gjykate, apo kazane dhe ata??? Ben mire mos te kruhesh shume me kete gjene, se si dihet si perfundon.

   1. s
    saliu duhet te shpallet terrorist

    se ja rregullon nesho,bushati,sali krimineli me ilir moniken ketij qe ka ble cian fbin,kgb,dhe kinezet

    1. S
     Salih Kërma

     Mua...prdhëp...prodhimi dhe ky! Çfarë bëre moj Kimete, na e dhjeve Skënderbeun e Spiridhisë në Shalë, Çna bëre!!! Si ka mundësi që, kudo që ta prekësh këtë kast të ndyrë politiqënësh, në çdo nivel drejtimi, në pushtet apo opozitë, vetëm llum nxjerr??? O gjigant, o Skanderbe, ne të besojmë që të kemi të Virgjër në këto punë, por problemi është po filloi të "këndoi" ai Amerikani i FBI, ku do futesh??? Se ai nuk është si Saje Qorri, të cilit ja fute bukur, dhe heshti.

   2. P
    Prind

    Me i ndershmi nga te gjithe miqte paska rastisur Rama......????

    1. k
     k

     Pirdhni të gjithë në një poç.

    2. E
     Ernesti

     Ne mbremje emision te kazani Fevziut i ftuar Shkullaku ,Bushati , Lubonja , kriminologie Lala dhe ish kandidati per president i perditeshmi Artan Vogelush Hoxha mjere ata qd e shikojne kete emisione bajge ......Nuk ke pse meresh me keta gjitholloge qe nuk dine asgje por meru me pune dergo para drejtesise non graten Berrisha dhe familjen e tij kriminale dhe me spiunin I.M dhe mos u justifiko

     1. S
      Soni

      Keto mediat qimen e bejne tra

      1. D
       Denisa

       Ne fakt kryeminsitri Edi Rama duhet te sqatoje skandalin e zbuluar nga gjykata administrative e Vlores, e cila thote: "Në vitin 2020 ka pasur një vendim të Gjykatës Administrative Vlorë, e cila thoshte se përzgjedhja e kompanisë zvicerane në koncesionin e tre fushave naftëmbajtëse në jug të Shqipërisë u krye nën favorizim dhe shkelje të barazisë në tender. Sipas gjykatës, Terraoil Sëiss sh.a me administrator avokatin Shefqet Dizdari, në aplikimin e saj në tender nuk ka dorëzuar dokumentet e kërkuara për kushtet teknike."

      2. V
       Vini

       Po se jane budallenj prandaj

       1. D
        Dori

        Krahasimi qe Rama ka bere me Big brother tregon se sa qesharak eshte si lajm

        1. P
         Pjeter mustaku

         Pune tropojanesh

         1. T
          Toni

          Lajme te pavlera ku njerzit nuk kane interes qe ti lexojne.

          1. P
           Poni

           Fjalet e Rames i shkelin me kemb tgjitha kto lajmet e rrema qe nxirrni

           1. L
            Latif Dreqi

            Ti ne rregull e ke o Edvin...kot nuk flet.. Ato 225,000 Euro apo dollare me siguri kane shkuar ne destinacion.

            1. A
             Ani

             Po keshtu e fillojn keta kane kartuar se kryetarin qe kan aktualisht ne parti e kane per burg perkime ndaj popullit

             1. K
              Klaudjo

              Se ulni dot gjigandin Rama me kto lajme jo

              1. P
               Prind

               Me thuj me ke rri , te te them cili je! Te gjithe miqte e bashkepuntoret i ka te korruptuar.....por Rama çuditerisht nuk ka lidhje me keto gjera ????

               1. R
                Realisti

                Edhe ty po të marë Rama e të të bëjë ministër do vjedhësh. Jemi popull që vjedhjen e quajmë meritë e zgjuarsi. Ja, shiko Liken si kapardiset... Kemi nga mësojmë. Ata që nuk vjedhin janë në minorancë. Rama mund të jetë një prej tyre. Derisa të kapet që vjedh nuk mund të thuash që vjedh.. .

              2. E
               Eno

               E verteta del gjithmon ne shesh po leri te bej gjyqe ato se ne fund salin do shohin brenda

               1. E
                Elitan

                Akuza te kota dhe pa lidhje,po perpiqen te zmadhojne gjera kot.

                1. g
                 greg

                 shko shoku te baba jot sorosi edhe kerkoji nai ndihme.

                 1. E
                  Eduard

                  Shume krahsim te sakte ka bere zoti Rama kur i krahason me Big brotherin,se shume qesharak jane.

                  1. H
                   Himarioti

                   O Rama, mirë e ke ti por, nëse nuk i heq gurët, me të cilët të gjuajnë çdo ditë banorët e SHQUP-it, do të mbulohesh me gurë, pavarësisht nga gjatësia që ke.

                   1. a
                    anti25642654censurë

                    e paske kuptuar dhe ti që është më mirë me punu se me bo gam gam pas qënëve?? jo mor nuk ma merr mëndja!!ti kaq i urtë,kaq puntor??shiko se mo ke bërë kakën diku dhe të kanë parë bythën jashtë o pallosh!se ke bythë të madhe ti??

                    1. S
                     Skam Socialist ,por hakun mos tja hajme..

                     Ore ata qe meren me Akuzat kundra z...Rama Ju mungon pa tjeter ndonje dado ne koke...Mua as me intereson z..Rama fare ,,por Si ka punuar dhe punon ku Shqiperise te pakten i ka dhene nje hapsire te Rregullt... Duke filluar qe kure ishte ne Bashkine e Tiranes ,,qe pastroje Tironen nga shurerat e nje pjese qe ishin shume me Valixhet e drurit te Sekretariat te PPSH ....qe ka 32 vjete qe vetem vrete ,prete dhe djege te gjithe. Shqiperine..

                     1. S
                      Skam Socialist ,por hakun mos tja hajme..

                      Ore ata qe meren me Akuzat kundra z...Rama Ju mungon pa tjeter ndonje dado ne koke...Mua as me intereson z..Rama fare ,,por Si ka punuar dhe punon ku Shqiperise te pakten i ka dhene nje hapsire te Rregullt... Duke filluar qe kure ishte ne Bashkine e Tiranes ,,qe pastroje Tironen nga shurerat e nje pjese qe ishin shume me Valixhet e drurit te Sekretariat te PPSH ....qe ka 32 vjete qe vetem vrete ,prete dhe djege te gjithe. Shqiperine..

                      1. T
                       Tirona

                       Gjelle qensh Berisha and company. Malokeri e katundari pa fund. Na mbyti padituria, smira e ligesia turkoshake e dallkaukeve te Shqiperise. Veshtire se mund te behet ky vend.

                       1. L
                        Lanabregsi

                        Imagjinoni sikur Rama te kishte vrare sic vrau Saliu ne 21 Janar cfare do bente rrugaceria berishiste,do I vinte flaken gjithe Shqiperise.Jan specie kriminelesh qe frymezohen dhe udhehiqen nga nje kriminel si Sali shpellari.

                        1. O
                         Olsi! Olsi! Hiqi breket!

                         Si gjithmon ky ska lidhje. Vetem kur t’i hyje huri ne bithe sdo flase me.

                         1. T
                          TI hani k....

                          TI hani k..... Hurin nga Tastaturat e kompjuterit .. Trimat lepur jeni e ka treguar koha...

                         2. A
                          Amerikani

                          Kudo qe fut hundet Edi Rama ka vjedhje dhe korrupsion. Leket e popullit i perdor si brenda vendit dhe jashte vendit sikur eshte pronar i shqipetareve.Ne cdo skandal qe cfaqet eshte dora e tij Ai ,e largon bythen.Super hajdut. SPAK para se te mirret me pune te tjera ,te mirret me krye peshkun Rama se pas hetimit te tij do i lehtesohen punet dhe do marre frym populli Shqipetare.

                          1. A
                           Arditi

                           O amerikano ça u be me ate non-gratan apo i keni rene kot ne hak ju?

                          2. L
                           Landi

                           Or Beno,po ti ku e pe tek CNN,kam dy dite qe e shoh,dhe nuk ngjova asgje.Po ate Median Amerikane munt ta shkruash kush eshte dhe ne cfare faqe eshte,se jo per gje po ketej jetojme dhe nuk kam pare asgje.Apo ju te PD keni nje CNN tjeter nga ky.Hajde Beno,hajde.

                           1. S
                            SHQIP

                            https://www.dailymail.co.uk/news/article-11669301/Ex-FBI-agent-charged-aiding-Russian-oligarch-walks-free-500K-bail.html Ex-FBI agent charged with aiding Russian oligarch walks free on $500K bond: Prosecutors say he also took $225k in bribes from Albanian spy and had secret meeting with country's PM

                            1. T
                             The truth

                             O Landi, po ske kohe te shohesh CNN se he ne pune gjithe kohen ose s’kupton anglusht more mavri. E ke ketu linkun, thuaj ndonjerit ta perkthej. https://amp.cnn.com/cnn/2023/01/23/politics/fbi-official-charles-mcgonigal/index.html

                            2. A
                             Arjan

                             PRIT SE NUK KENI PARE AKOMA SE CFARE ESHTE NE GJENDJE TE BEJE NJE KRYEMINISTER I SHITUR TEK RUSIA DHE TEK ARMIKJA E SHQIPTAREVE SERBIA.RAHMUTI KY PSIKOPAT I MADH ,KALORESI I ORTODHOKSISE KA 10 VITE RRESHT QE GENJEN RIPJELLESIT E VEGJEL SE DO TI COJE NE QIELLIN E SHTATE ,SE DO BEJE SHTET SE DO GJEJE VRASESIT E 21 JANARIT TE GERDECIT .DHE DUKET I LUMTUR QE PARTIA DEMOKRATIKE E SALE QORRIT KA SHKU PER LESH ,DUKE U THENEPOPULLIT SHQIPTAR SE AI RSHTE ME I MIRE SE SALI PORDHA.SI ESHTE E MUNDUR QE KA AKOMA IDIOTE QE NE SHEKULLIN E 21 KUR TEKNOLOGJIA KA AVANCUAR LAJMET TELEVIZIONET INTERNETI BESOJNE TEK MASHTRIMET E KRYEMISTRIT TONE TE PAAFTE RAHMUT.

                             1. s
                              salpordha

                              Edvin ,mjaft talle bolet me saliun dhe anal istat e saliut.

                              1. P
                               Pellazgu

                               Jo mor zoterush rama. Ai nuk eshte nje dikush. Eshte dic i referoheshe ti kur nuk ishte nen hetim: e kam patur mik dhe doxtq kem mik te ngushte. Tani mbahu se te erdhi ngordhja! Do biesh vete ne gropen qe hape per te tjeret

                               1. 2
                                20

                                Rama vazhdo me 20 ti, dhe amerikanet do te te kerkojne te falur Shqiptaret patronazhiste, afro 50 perqind te adhurojne se ua ke qire fort memat. Ajt shnet

                                1. E
                                 Erzeni

                                 Qeneria berishiste, si ata qe jan rreshtuar me Saliun,dhe ata qe gjoja Jan kunder,ne fakti jan e njejta gje,vemjet me te nyta te kombit shqiptar.

                                 1. N
                                  Nje shok qe te do te miren

                                  I paska leshuar Merua patronazhistet qe nuk flasin shqip. Te kame thene o Mero zgjidhe showering me te mire se veten, po ku degjon ti. Inshalla nuk ka ndodhur ndonje gje andej nga ndermarja thuaj? Hajde te roni vet se skenderbeu na iku. Andej nga celula e Michiganit kemi ndonje te re apo kane rene squp? Te rroje partia dhe Kimetja se te tjerat rregullohen. Lavdi Partise se Punes se Shqiperis. Te na rroje sa malet i ndrituri skenderbeu I Elisa zhurmuses

                                  1. T
                                   Trapajane hesapi

                                   Dhe gjithecka shpertheu pikerisht pas denoncimeve me prova te reja ne SPAK.Pse?Per te spostuar vemendjen,per te orjentuar prokurorine e Tiranes drejte nje akuze qe eshte hic,dhe asgje tjeter,per te bere presion.A e degjuar Ilir Mutin ctha per 21 janarin,per Ministrin e Drejtesise,per regjistrimin e publikuar nga Artan Hoxha?Te njejtat gjera t'ha dhe Saliun.Gjithecka e koordinuar.Faji i Edi Rames?Vetem se nuk ben denoncim per shpifje per shkak te detyres.

                                   1. N
                                    Ne burg kryehajdutin

                                    Haha, paskan dale sugllaqet per te qetesuar te dhjerin ne breke - Rama, se ai eshte frikacak i madh!! Perdor mashat per te nxjerre geshtenjat nga zjarri!! Cdokend qe ka ne rrethin e tij miqesor po i del i kalbur, vetem ky eshte i paperlyer-:) Te paguaje tani 10 fishin Sorosi per lobuar mbylljen e ceshtjes

                                    1. D
                                     Dani USA

                                     Himarioti ke te dreit njeqinde per qinde ajo ka per ta gjetur po nuk i pastroi Bajgat me ne krye dajgen fatos lubonjen.

                                     1. k
                                      kakaroti

                                      Shqipet vdesin icik per kshu muhabetesh

                                      1. f
                                       fatkeqi

                                       Mbetiet e shqiperise e akuzojne ramen

                                       1. H
                                        Hudini

                                        Karma is a bitch brother man. It hits you when you don't expect it. Hopefully they don't gudge you in US because you're fucked!!! Good luck

                                        1. P
                                         Poshte banditet

                                         Rama dallohet per .aredhenie kkrrekte me te huajt e sidomos kue behet fjale per nje perzon me grade te larte ne FBI. E ka takuar, e ka prtur ngrohte, i ka dhene nje darke. E pastaj? Drejtesia amerikand e ka arrestuar. E pastaj. Per kero i vini rrotull koqeve te Rames? Ate te gjatin do u kape dora, a po se ka masallah. Ju vajtojcat e Foltores, e harruat ate Xheims Trafikantin qe erdhi vet i dyte ne Tirane i ftuar nga nongrata ne pragzgjedhje? Ju kujtohet qe dolen me Berishen duke bere thirrje popullit ri jepnin voten atij? Harruat thirrjet histerike te Trafikantit "vdekje socialisteve"? Per dy dite Trafikanti therriste vdekje socialisteve, Marshalli dy net rradhazi u çonte me eunukun e tij nga 2 zoçka te njoma qe te mos merziteshin, u fol edhe per tufa te majme me dollare. Xheims Trafikanti sa mbrriti ne Amerike u arrestua e u dergua ne burg, vendim qe gjykata e kish marre para se te vinte ne Shqiperi. Jane me dhjetra pamje televizive per kete rast. Ambasada Amerikane nuk i priti dhe tha se nuk kane lidhje me DASH. Ju eunuket e Kazanit te Foltores pse nuk u ndiet ate kohe dhe shkuat ti mbulonit mutin duke sajyar alibi ne lidhje me femrat qe i futi Foltorja 2 nete rresht? Maskarenje, analiste dhe ga,atare zorraxhinj.

                                         1. L
                                          Lola

                                          Nqs gjate rrugetimit , do ti ndalosh cdo qeni qe te del perpara , atehere nuk do te arrish kurre ne destinacion.

                                          1. T
                                           Titi

                                           O Ramushi Sorrosit,pyete nje here Olsin si eshte kjo pune se nuk I dihet.Humori dhe ironia nuk pine uje me.

                                           1. S
                                            Semi

                                            Mese eshte Fajtor Amerikaner nuk te falin do ja bejme si Berishes....nese jo ska asnje shqetesim....perdite shpifin

                                            1. A
                                             Arjan

                                             BABLOKU JONE ESHTE KAMPION ME DY RROTA NJE TIMON ,AI JA KALON EDHE JEZUSIT NUK GABON,TANI CFAJ KA AI QE SAIMIRI MERRET ME DROGE AHMETAJ KROKODIL DANDI KURSE RAHMUTI KOMANDANTI.

                                             1. F
                                              Flori

                                              Je Kryeministri me legen I te gjitha koherave burri me bythqire

                                              1. Fjona

                                               Z Rama nuk vjen nga shpellat,,,,,,,Ai eshte me soj e sorrollop , rrace "Intelektualesh" dhe nuk shkel kollaj ne (derrase te kalbur)... Sado qe te mundohen ata persona , t'i vene ate njolle , JANE ATA TE NJOLLOSURIT!!!!

                                               Lini një Përgjigje