Situata nga moti i keq në Shkodër, Meta si Berisha: Shkak është bërë korrupsioni i qeverisë

24 Janar 2023, 12:06Politika TEMA

Situata nga moti i keq në Shkodër, Meta si Berisha: Shkak

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat. Meta foli për situatën e krijuar në qytetin e Shkodrës nga moti i keq.

Po ashtu si Sali Berisha edhe Meta  është shprehur se përmbytjet në Shkodër nuk kanë ndodhur për shkak të natyrës, por keqqeverisjes së korruptuar nga Edi Rama.

“Keqardhje për përmbytjet e ndodhura në Shkodër, jo si rezultat i fatkeqësie natyrore, por si rezultat i qeverisjes më të korruptuar deri në palcë e cila brenda tre muajsh, tre herë e përmbyt Shkodrën për shkak të korrupsionit të saj dhe nuk i dëmshpërblen banorët për pronat, shtëpisë, tokën që i është dëmtuar për faj të qeverisë.

1400 ha janë përmbytur, është vetëm rezultat i administrimit mafioz të sistemit energjetik të vendit tonë. KESH dështoi në Fierzë dhe shkarkon prurjet dhe përmbyt shtëpitë.

Fondet e dhëna për kullimin janë skandaloze dhe nuk mund të përballojnë situata të tilla. Hapja pa kontrolluar e portave të kaskadave të Drinit është e papërballueshme për kanalizimin”, tha Meta.

2 Komente

 1. S
  Spiuni I.M dhe Gim Gagashi

  Faji Rames qe bie shi haaa ky te keput ne mes i bie me te fortit po kur eshte i dehur .A ka femije ky i mbaruar se grua nuk ka dihet ky frikacake ,lepurush ky vojo kushi ,mic sokoli ,aliente apo alien ( ufo ) ky qe ka lindur ne lartesin 10 mije metra lartesi sinqerishte ky te rruan testiculet

  1. V
   Veleciku

   Cka bere ti moj qyqar per 5 vite qe ishe president. Me shume ishe i pir e i bere bythe, se ishe ne zyre. Kush te beri president o moj qyqar? Me kend e ndave floririn dhe arin, qe e keni vjedhur ti dhe ky vrastari plak. Shukat moj gjynah se te doli boja.

   Lini një Përgjigje