Kryemadhi: Agron Çela kërceu me mua, tre ditë para se të kërcente me Elisa Spiropalin! 21 Janari" po rikthehet të harrojmë arrestimin e ish-drejtorit të FBI

24 Janar 2023, 09:38Politika TEMA

Kryemadhi: Agron Çela kërceu me mua, tre ditë para se të

Monika Kryemadhi ka komentuar largimin e Agron Çelës nga Partia e Lirisë drejt Partisë Socialiste. 

E ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Kryemadhi u pyet se si Edi Rama po e çmonton Partinë e Lirisë e drejtuar nga Ilir Meta. Ajo nuk donte të komente Çelën, por tha se "tre ditë para se të kërcente me Elisën, këcente me mua". 

Ylli Rakipi: Çdo palë zgjedhje që vjen Edi Rama fillon "çmonton" partinë tuaj. I fundit që ka ikur është Agron Çela.

Monika Kryemadhi: Tre ditë para kam kërcyer edhe unë me të. Tre ditë para se të kërcente me Elisën...

Ylli RakipiSi ishte kënga për ju, si e Elisës, "Monika sa e bukur je"?

Monika Kryemadhi: Problemi që ka sot Edi Rama, janë votat e Partisë së Lirisë. Votat nuk janë të lidhura me individin. Kemi korruptimin në qelizë të politikës.

Beteja nuk është për të sulmuar Partinë Demokratike por Partinë e Lirisë sepse bën diferencën. Edhe në 25 prill u bë betejë për të zvogëluar mandatet e LSI.

Pra, kjo është shumë e shëmtuar, por nuk kam ndërmend ta komentoj as ata që kanë ikur dhe as ata që do të ikin. Pse? Pika lidhëse e njerëzve që ikin është te inceneratorët. 

Kryemadhi ka folur dhe për rikthimin e çështjes së "21 Janarit" në vëmendjen e mediave, pas publikimit të një materiali nga Artan Hoxha, ky pretendohet se shfaqet komunikimi me radio i ish komandatit të Gardë që urdhëron vartësit të bëhen gati për zjarr. 

Kryemadhi tha se çdo çështje që mbetet e paqartë duhet hetuar, por shtoi se riaktivizimin e kësaj çështje e sheh si "konsum mediatik" me qëllimin që të heqë vëmendjen nga afera e inceneratorëve, të cilën ajo e ka denoncuar vazhdimisht. 

"Për mua, çdo çështje që është e paqartë duhet të hetohet. Pavarësisht se mendoj, se çështja e hedhur sot për konsum, është largimi i vëmendjes nga inceneratorët. Është për konsum mediatik. Sponsori kryesor i kësaj është Edi Rama.

Mos harrojmë rastin e arrestimit të ish- drejtorit të FBI që e lidh me çështjen e financimeve ruse. Ka lidhje dhe me pagesa të bëra nga Shqipëria", tha Kryemadhi. 

1 Komente

  1. K
    Kjo ka dhe bukuri natyrale !

    Plasi XHELOZIA sheshit , ç’ka Spiropali më shumë se Mona ?!!!

    Lini një Përgjigje