Mustafa Nano: Berisha s’është vetëm vrasës, por edhe budalla! Tha protestuesit ishin “mish” për “topin tim”

24 Janar 2023, 09:07Politika TEMA

Mustafa Nano: Berisha s’është vetëm vrasës, por edhe

Gazetari Mustafa Nano thotë se Sali Berisha, ndoshta padashur e ka pranuar që ai është vrasësi i katër protestuesve paqësorë në 21 Janar.

Nano nuk ngurron ta quajë “budalla” Berishën, teksa shton se Berisha dje i quajti protestuesit si “mish për top”.

Me fjalë të tjera, kjo sipas analistit do të thotë se Berisha është shprehur me fjalë të tjera: “Dihet që unë do t’i vrisja, prandaj fajtor nuk jam unë; është ai që ‘mishin’ ma solli te ‘topi’ im”.

''Berisha nuk është thjesht një vrasës. Ai është edhe budallá. E pranon që vrasësi është ai. “Protestuesit në 21 janar u përdorën si mish për top”, ia bëri sot. Me fjalë të tjera po na thotë: “Dihet që unë do t’i vrisja, prandaj fajtor nuk jam unë; është ai që ‘mishin’ ma solli te ‘topi’ im”'', shkroi Nano.

6 Komente

 1. a
  astrit

  Nano ke nevoje per pushim, kaq e ke kapacitetin nuk te mban me truri.

  1. !
   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   astrit ! mbase ke noje ti per pushim !

  2. B
   Bureto

   @astrit! Muçi po bën veç interpretimin e asaj që dje nxorri nga goja dora vetë monstra Saleh. Nuk e dëgjuat? Ti çfarë interpretimi ke rreth saj?! Këtë na thuaj!

   1. g
    genti

    qe ishin mish per top kjo ska dyshim ,ndryshe nuk shpjegohet indiferenca e rames kur turma i doli jashte kontrollit (nje lider normal i del per zot turmes,nuk rri ta shikoje nga larg). Perdorja e turmave ne alb eshte praktike normale ,pastaj kur vijne ne pushtet ,ai qytetari i turmes harrohet ..... Politikes si ka hyre gjemb ne kembe keto 32 vjet ......populli nderkohe.....

    1. V
     Veleciku

     I zoti i turmes, kurr nuk ka menduar se Berisha eshte aq idiot, sa do te vrase popullin e vet ne bulevard. Ay e ka pranuar se I ka vra dhe do kish vra edhe Ramen dhe te gjithe lideret opozitar. Ky ka vra vetevehten dhe familjen e vet. Te thone: paste faqen e zeze e bishtin kulach.

    Lini një Përgjigje