Monika Kryemadhi: Ilir Meta, politikani më i fortë dhe vizionar. Ramën e ka sjellë ai në pushtet

23 Janar 2023, 19:30Politika TEMA

Monika Kryemadhi: Ilir Meta, politikani më i fortë dhe vizionar.

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi, komentoi mënyrën e bërjes së opozitë të bashkëshortit të saj Ilir Meta.

Kryemadhi tha se Meta tregoi gjatë kohës që ishte në president të parashikonte të gjitha pasojat që do të vinin si pasojë e braktisjes së zgjedhjeve lokale dhe djegies së mandateve.

Kryemadhi theksoi se Meta është një politikan që njeh shumë mirë realitetin politik shqiptar, njeh kundërshatrët dhe mund të bëjë edhe i vetëm një opozitë shumë të fortë.

“Unë nuk jam askushi që ta gjykoj për opozitën që bën zoti Meta. Faktet treguan se qëndresa e tij e fortë apo  kundërshtimi permanent që ai i bëri bojkotit të zgjedhjeve lokale apo djegies së mandateve, tregoi se ai kishte të drejtë, tregoi që është vizionar dhe që e njeh politikën.

Eksperienca e drejtimit të institucioneve të ndryshme e bëjnë që jo vetëm ai të njohi realitetet shqipatre dhe sjelljet politike të individëve të ndryshëm, si zoti Rama apo zoti Basha, por ajo që e karakterizon e të qënit shtetar e bëri që të gjente dhe pasojat që do vinin më pas. Çfarë tha ai doli, pavarësisht se ne mund të ishim euforik në djegien e mandateve.

Mendoj se është një nga njerëzit që bën opozitën më të fortë edhe kur është i vetëm”, tha Kryemadhi.

Sipas Kryemadhit, Meta është njeriu që e ka sjellë në pushtet Edi Ramën dhe njeriu që e ka hequr nga pushteti.


“Se përjashtojnë dot Ilir Metës s’e kanë 30 vjet që duan dhe s’kanë ç’i bëjnë. Problemi i tyre është dhe ka qenë gjithmonë Ilir Meta se ai e ka sjellë në pushtet, ai e ka hequr nga pushteti Edi Ramën. 

Në vitin 2000 Meta si kryeministër e bëri Ramën kryetar bashkie, në 2003 kur Nano donte ta hiqte e mbështeti përsëri, në 2007 pa LSI s’e merrte dot bashkinë”, tha Kryemadhi.

13 Komente

 1. k
  k

  E kam titullin per këtë foto. HAJDUTI INJORANT DHE KURVA HAJDUTE.

  1. A
   Andi

   Keta te dy, eshte rrokullisur tenxherja dhe ka gjetur kapakun, jane si thesi i qymyrit te zinj jashte, akoma me te zinj brenda.

   1. R
    ROÇKODAN

    Agush metaj eshte cun I pazarit te ri, te thyen ne mes te rruan karin

    1. t
     tata luigji

     Kurve e piste nuk ka rendesi mjafton qe Edi Rama po ju shkerdhen me fis, tani to kurve e degjeneruar se. bashku me ate kokecepin ju ka ardhe fundi, do ju qim me gjithe forcen qe na jep zoti

     1. J
      Jari

      Të qiftë KINA ty Nënën o Baxhella Mona.

      1. T
       Toni

       Sa teneveritur, kush i mron keta shba?

       1. t
        taipi

        KUR SE FUTIN ANDEJ NGA KA DALE KE TE DREJTE TE TALLESH

        1. V
         Vjosa

         Dy Mostrat dhe dy hienat që i kane pire gjakun Shqiptareve.

         1. I
          Ishi i Monikës

          Iliri si nikolaje çaushesku, e plaçkiti popullin dhe shtetin, vetëm për të ti plotësuar dëshirat, nga hotelet luksoze deri te update të "zogut" tënd në formën e një tetëmbëdhjetë vjeçareje. Çfar duhet bërë iliri që të ngopesh më në fund, sepse e bëre atë të flas haptas për suicid.

          1. N
           Noci

           Ramen e solli Nano ne 98 si minister kulturë sepse ua dinte kapacitetin dhe me vone kryetar bashkie qe vendos kryetari i partisë dhe jo burri jot qe se bashku me ty kishit filluar te shfrytezonit qenien si kryeminister.Ne 2013 ju skishit nga te shkonit dhe ju ngjitet mbrapa me te fortit Rames qe u tregua me politikan i zgjuar se burri jot duke ju shkaterruar partinë e familjes

           1. K
            Keti dhembe cakallja

            Kjo debilja jo vetem nga surrati qe te neverit kur e shikon po kur ftojne kete sharabajge per te dhene mend e ta degjosh ( te me falin pre gjuhen ) po te vjen per te dhiere na flet per spiunin-hajdut qe e njeh e tere dynjaja po harron te thote qe pervec politikes eshet edhe hajdut qe nuk i njeh leket por vetem euro ,dollare ose verdhushka se ka problem le te jene shufra ose lingota s’ka problem

            1. B
             Bardha

             Rrofte mona e shallvareve pa breke

             1. z
              zalli

              Po ty moj zonje ça te mbeti ne dore,a po huri se helbete duke kaluar gardh e ne gardhe njeri do te mbetej,ta kesh me shendet gjith jeten do te te shoqeroje.

              Lini një Përgjigje