Monika Kryemadhi: Do të vazhdoj sa të kem frymë luftën ndaj korrupsionit, por s'kam besim tek Prokuroria

23 Janar 2023, 17:25Politika TEMA

Monika Kryemadhi: Do të vazhdoj sa të kem frymë luftën ndaj

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do ndalojë derisa çështja e inceneratorëve të zbardhet plotësisht.

“Derisa unë të kem frymë unë nuk e quaj të humbur sepse është një proces që unë do ta vazhdoj, do ta vazhdoj pafundësisht deri kur kjo gjë të shkojë aty ku duhet,” – u shpreh ajo.

Kryemadhi tha se pret që e pakta qeveria shqiptare të ndalojë pagesat.

“Fati si i keq edhe i mirë i kësaj është që kjo vepër nuk mund të parashkruhet për shkak se është një vepër koncesionare e cila ka një afat 30-vjeçar. Pra, deri në vitin 2047 kjo është një vepër penale e kryer dhe e realizuar,” – sqaroi deputetja.

Kryemadhi u shpreh se nuk ka besim se prokuroria do ta zbardhë këtë çështje, edhe pse siç theksoi do të vijojë deri në fund denoncimin e asaj që e quajti aferë korruptive.

“Prokuroria nuk ka nisur asnjë hetim për inceneratorin e Tiranës ose është shantazhuar nga qeveria dhe nuk po vepron. Unë nuk kam ndonjë besim te prokuroria. Prokurori i ri është administrativ, dosja është ndarë që më parë. 

Aty ka të bëjë me vullnetin e drejtësisë për ta zbardhur çështjen. Unë e kam bërë detyrën si qytetare që ta çoj deri në fund. Edhe informimi i opinionit publik është i vështirë me media që kanë përfituar për sponsor nga inceneratori”, tha Kryemadhi.

18 Komente

 1. H
  Hallexhiu

  Mirë që po na mbysin hallet por nuk të lë rehat dhe kjo qelbësira, baxhella e mutit.

  1. h
   hik moj Kerme shko e pallohu Jales

   po kur bo edhe kjo funderina sikur po ja rras kush ! hahahahahahaha hik mer Karikature e Njerzimit e na Trego Live Letrat e Pronesise qe keni ne Lalz ,pastaj do vijne edhe pyeptjet per te tjera Vila ,Hotele ,Bisneze etj . Floririn ne Zvizer e keni mcef apo Londer . Hajt se s'keni ku me e fut koken te gjithe me radhe ju Funderinat qe s'lat pron e gjithcka pa i vjedhur ktij Shteti . Kujdes mos te plas Silikoni ne Tru o te dhifshin qent e tirones ne surrat ,ne ato syze .Kur vishet edne kjo rrospia si (............) hahahahaahah oh Karrvnavale Halese e mban edhe ti syze ptuuuuuuuuuuuu

   1. M
    Monika hajdute me cizme

    vazhdo,vazhdo se mos kap ilirhajdutin me vidio.zonja pare y kthye ne atdhe,apo jeton ne londer

    1. T
     Tani

     Kesaj i shkon ajo shprehja popullore " hajduti bertet, kapeni hajdutin"

     1. T
      Tani

      Kesaj i shkon ajo shprehja popullore " hajduti bertet, kapeni hajdutin"

      1. 6
       600 vjet nuk u poqe , o shqiptar ................

       baxhelle. eunuket e tu e kerkonin haracin ne mes te nates, nuk prisnin mengjesin.

       1. b
        balsha

        e vetmja gje qe i ka mbetur kesaj ikones se modes, eshte te hyje te BBVip.

        1. m
         macja

         Me vjen turp qe jam grua ,kur te shof ty qe flet me kete gjuhe moj .lerja ndonje varfanjaku te luftoje korupsionin jo ju familjarisht hajduta me cizmeeeeeeeeeee.

         1. M
          Mona mos e nxirr zogun se na tromaks

          Kjo te fyen me keto qe thote.Nuk i kuptoj keta njeres sidomos kete cift te shpifur per budallenj na mbajne?Keshtu eshte kur nuk ju tregohet vendi jemi frikacake dhjeramane dhe ata tallin bythen me ne.

          1. s
           spata

           Mire bene moj kukulle klloun. Beje pastrimin tend ne radhe te pare qe te besojme per ato qe thuan .Lere kete politke dhe merru me moderrnizimin e pjesve te trupit . Pak flori te shikoj te ekspozuar . Nuk di ato qe fshihen poshte te veshurave .

           1. s
            spartaku

            Qafsh nonen ne pith moj Munik,edhe kete e the moij baxhelle

            1. a
             american16al

             Ne Shqiperi cudite jane nga me absurditet dhe te te paimagjinueshme, kjo hajdute ordinere dhe e paskrupullt do te luftojne korrupsionin..!!??? Ajo ka te drejte kur vazhdon te lejohet se bashku me debilin Meta te dalin xhiro ne Tirane…!

             1. T
              Tit vasili

              Mona ka shume te drejte prokuroriia nuk eshte ne krye te detyres se ndyshe ti bashke me ate shemtiren qe ka koken me qoshe duhet te ishit brenda per vjedhjet qe keni bere pise femer na harxhuat 300 000 euro dhe asnjeri su ndreqet

              1. Vjosa

               Kur bo humor kjo dhe kjo çizmja e Like Floririt. Kjo më e korruptuara në Shqiperi e më tej do të luftoj korrupsionin thote o pika,pika.

               1. K
                Kjo do luftoje antikorrupsionin

                Shqiptari ka (mémoire court) si te peshkut harron shpejte nese shqiptari do ishte intelegjent nuk do votonte te tille poubelles . Nje e korruptuar kerkon te luftoje korrupsionin nje e korruptuar qe ka tre femije ne Londre me studime me nje rroge te vogel shteti me vila ne bregdet me 13 wc kjo e korruptuar do luftoje anti korrupsionin qe te mbijetoje e jo korrupsionin . Kur ke nje popull rurale te pa zhvilluar dhe nje gazetari servile te paafte qe kane frike ta pyesin ku i gjeni te ardhurat ju zonje. Une personalisht jam thiruar ne polici pasi kisha bere nje demandé per naturalisé per pasaporte ku jetoje dhe ne document duhesh te deklaroie depozitat bancaire i kisha deklaruar mbas dy vite ne pritje vjen zarfi nga policia zoteri paraqitu ne polici ne date ... ne oren ... shkoje pa e ditur perse kur polici fillon sa e ke rrogen sa e ke qeran sa paguan ushqime ne muaj sa te ardhura keni si familje . pasi ke depozituar 62 mije euro atehere ja shpjegova sa marim sa shpenzojme sa ekonomizojme ne nje muaj e shumzone per 12 muaj per kaq vite dhe dilte shume 62 mije euro ekonomi shkuan documentat praoe ne parlament dhe mora pasaporten .Eh ky eshte shtete jo Shqiperia ku injoranti behet gazetare e mesuesi muzike behet prokurore ndaj ndryshoni o njerez se eshte turpe tju drejtoje spiuni dhe komunisti nongrata Berrisha

                1. M
                 Muli Noka

                 sa shume para te shqipetareve kan ik per surratin e kesaj plere dhe prap nje cop shemtire mbetet. ska kirurg ne bote ta bej te duket femer kete.

                 1. F
                  Fshatari

                  Monika/plastika - Ilir/ bythqire zhdukuni nje her e mir.

                  1. M
                   Merakliu

                   Monika e paska nda menjen me ja fut vetes dhe burrit.Hajt per hajer

                   Lini një Përgjigje