Spartak Ngjela: Më 21 janar, Berisha është shfaqur me automatik në dorë, ka pamje

23 Janar 2023, 13:46Politika TEMA

Spartak Ngjela: Më 21 janar, Berisha është shfaqur me automatik

Avokati Spartak Ngjela thotë se serverat e Kryeministrisë në lidhje me ngjarjen e 21 janarit të vitit 2011 nuk janë fshirë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ngjela nënvizoi se disa ekspertë i kanë thënë se ka disa pamje, ku ish-kryeministri Sali Berisha, zbret shkallët e godinës me automatik. Ngjela shtoi se Rama ia ka konfirmuar vetë këtë gjë dhe se ishte në dijeni për urdhrat që ka dhënë Berisha atë ditë.

“Këta kanë qenë naivë. Serveri nuk prishet. I morën ata serverat, ata kujtonin se i kishin fshirë, nuk fshihet serveri. Gjithçka që ke të inçizuar këtu, e ke edhe në Kaliforni. Ata e kishin dhe mua më thanë që janë të gjitha.

Madje, thanë që e kemi Saliun duke zbritur shkallët me automatik. Këtë ma tha edhe Rama, e ka konfirmuar Rama. Por Rama pse nuk e denoncoi? Personalisht mua, pasi i thashë unë, më tha po, e dinte edhe ai, që atëherë”, theksoi ai.

20 Komente

 1. L
  Lida

  Familjaret e viktimave te 21 janarit te bien dakord e te dalin ne konference shtypi per te denoncuar Edi Ramen e socialistet qe perse nuk e ndjekin problemin e serverit apo pamje ku KRIMINELI GJAKATAR. SALI BERISHA sic thuhet shfaqet me automatik ne dore.Socialiste SPAK dhe BKH tani jane me organike te plote perse nuk insistoni e dergoni materiale per 21 janarin. Zgjohuni socialiste se boll po talleni me familjaret e viktimave.

  1. b
   ben.

   Lida motra. Shiko se jua ka me te futur Taku. Saliu nuk eshte vetem me automatik ne dore, po ka edhe bomba dore , 1 antitank ne kuriz, 1 thike ne thembe, kuptohet i veshur me antiplumb te zi. Tip Ramboje.

   1. S
    Sali Ram Berisha

    "ben."Jam vertet tip Ramboje, por si "kulla e Pizes"

   2. k
    kosova

    SEPSE EDIT i konvenon nje PDme Saliun rri ne pushtet me gjat,

   3. A
    Ali Peza

    Po te nxirrni filimin e Rames dhe Berishes njekohesisht ne Gerdac kur vajten pas shperthimit do te shihni nje xhest te Rames duke i rrahur shpatullat Berishes qe sinjifikon;"hajt mos u bej merak".Shikojeni me vemendje.Keta duket sikur lozin kalçeto.

    1. M
     Mero gazetari

     Ne ate periudhe sapo kishin perfunduar marreveshjen ogurzeze te ndryshimeve kushtetuese dhe ishin ne muajin e mjaltit.

    2. S
     Semi

     Taku ti the 1 milion te vriten...mban pergjegjeso ti?

     1. Q
      QYTETARI

      ngjela eshte nje megalloman idiot e i rrjedhur qe nuk di se si e durojne prezantuesit ne emisione!!! nje impotent qe kenaqet me ndonje kompliment vend e pa vend nje avokat qe nuk ka fituar asnje qyq!!

      1. K
       Kater snajper dhe une ne dritare do hapnim zjarr

       Saliu ka qene me snajper ne dritare,e ka pranuar edhe vete po llallat e aspakut nuk kane prova

       1. 1
        1

        Taku mos e lesho azat fantazine se do filloje te meret Agron Llaka me ty

        1. M
         Minister Kumbaro (Vezirhanëm)

         Po kujt i rruhet qe Berisha ka qene me automatik dhe Kico Ngjela me nendetese !! Mua me duhet milionat e iceneratoreve, eurot te Aldes dhe Ahmetajt, vjedhjet e Tualet Balles, Butrinti i shitur dhe porti i Durresit i falur, 137 tendera sekrete, Miliardat e Gonxhes dhe Benet Becit, pasurite e Tan Lames-Shkrelit dhe Tan Agollit... Berishen aty e kishit aty e keni aty do ta keni...Sumekuq te PPSHse. Pabythsa rripjellesa. Nuk zhduket opozita me historira te Tak kllounit. Po me pronen, me punen, me varferine, me eksodin do te na thoni gje o putanat e Edvinit-karikaturistit te sigurimit

         1. L
          Latif Dreqi

          "Minister Kumbaro (Vezirhanëm)"! U çfryve? Vrap te Mul Noka se e ka gati burekun me pras qe ja ka dhone Sahaleja per autoret e komenteve te tipit trakt ne emer te Popullit qe mbaron me inicialet "VF-LP"

          1. T
           Tersi

           ...edhe miljardat e bythfishkurit kumunist sali nga vjedhja e pasurive kombëtare, fabrikave,uzinave, floririt, piramidave, edhe miljardat e shkërdhenit nga vjedhja e depove të armëve (djersa dhe gjaku i popullit) në fabrikën e vdekjes, vrasësit të 26 qytetarve...edhe miljardat e p.thatës argitë me tokat e lalëzit, durrsit e gjith bregdetit...edhe miljonat e kompleksit partizani të dhëndërrushit...edhe miljardat e munika like flori kumunistit, të minierave, të mermerit,të hidrocentralve, të trafikimit, drograve, dhe korrupsionit....të gjitha, të gjitha..Të gjithaaaa!

           1. Z
            Zaloshnja

            Po ndertimet e dhjetra mijra banesa pas termetit pse nuk i permend?

           2. N
            Noci

            Gjithkush mund te besoje ne diçka serioze por me kollaj se besojne ne shqiptaret ne rrenat e ketyre qe u duket se diçka dijne nuk gjen kund ne bote.Une jam shkodran dhe kemi patur nje shprehje batute" genjeu njeri ne Bahçallek e kur arriti ne Parruce i besoi genjeshtres se tij

            1. Y
             Yp Xhixhi

             Berisha me automatik ne dore me 21 janar - nese edhe me kete brrockull o Take ai Edi Rama nuk te hedh nje kocke, me mire shko e lepija prap Saliut se nuk te rri gjuha pa lepire mollaqe.

             1. T
              Taulant

              Pse ti nuk e beson? I mori automatikun nje gardisti dhe ju drejtua komandant Prendit duke e goditur me qyte ne fytyre. Nese nuk qelloni ju, do shkoj ti qelloj une - ju tha.

             2. T
              Tropoja

              Çfare turpi gazeta meros sa poshte bie as ne nivelin e muhabetit te kryepleqve ne ndonje katund te humbur diku ne albanistan

              1. L
               Loni

               Prape juve? Ore ju kam thene keta jo Barin se kane per gje ta hane por edhe Karin. Kjo eshte pune karash, duhen bythe te forta ta mbash Saliun. Me 21 Janar u treguan pak me te zellshem se zakonisht dhe ju ka ngel brenda. Taku i di mire keto gjera se e ka ngrene ne rini, sot ne pleqeri nuk i del huqi.

               1. k
                kosova

                Ai kryegardisti qe doli me Sy te mavijosur para medijave,te jeni te sigurt se e ka nga Saliu.Sepse si shtaze e terbuar,duke par se protesta po kryhej,dhe Oopzita do te korre fitore ne krijim opinioni,ai u qmend dhe ka ngere shkallve tek Lul Basha dhe Lllupo duke i kercenuar qe te shtijne ne drejtim njerzve te cilet ishin akoma aty,ta pergjakte Opoziten,sepse Saliu e shefni se PDne e llogarit prone te tije.e jo nje subjekt politik shqiptar.SALIU eshte marri te flasim pse akoma ska dal para drejtesis.eshte marri per gjith shtetin shqipetar,per gjith sistemin e drejtesis,qe ky nuk eshte deri me sot prapa grilave.

                Lini një Përgjigje