Nard Ndoka: Në 21 janar për pak më vranë dhe mua, por urdhërin s'e dha Berisha

23 Janar 2023, 18:24Politika TEMA

Nard Ndoka: Në 21 janar për pak më vranë dhe mua, por

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka në një intervistë për Ora News tha se personat që humbën jetën në bulevard më 21-janar i vrasin sa herë që vjen 21-janari.

Ai thotë se “provat që dalin sot nuk janë të reja. Të gjitha regjistrimet ekzistojnë tek policia, i kanë institucionet tona. Përgjegësia është thjesht e Gardës së Republikës.”

Ndoka kujtoi ditën kur ka ndodhur ngjarja, kur thotë se ishte prezent dhe ka parë gjithçka. Madje ai shprehet se mund të ishte dhe një prej viktimae.

Kreu i Partisë Demokristiane bën përgjegjës përngjarjen vetëm personin që ka qëlluar mbi turën.

"Kanë kaluar shumë vite. Unë kam qenë në shesh më 21 janar, madje 5, 6 metra larg nga njëri prej tyre që humbi jetën. 

Po keqpërdoret kjo situatë. Sa vjen 21 janari dalin konferencat e shtypit, kjo është pjesa më e turpshme. 

Së pari, ka një ligj, nuk mund ti japë asnjë politikan urdhër një gardisti të përdorë armën. Gardisti e ka të qartë kur do të hapë zjarr, kur do të qëllojë në ajër. Provat që dalin sot nuk janë të reja. 

Të gjitha regjistrimet ekzistojnë te policia, i kanë institucionet tona. Përgjegësia është thjesht e Gardës së Republikës.

Ne ishim drejtuar që t’ju kërkonim të tërhiqeshin. Rama në atë kohë kishte frikë ishte futur thuajse poshtë urës së Lanës. Unë e kam kuptuar që plumbat janë ushtarak. 

Personazhi drejt nesh është gjuajtur nga turma me gur dhe ai nga frika e goditjeve ka ulur automatikun. 

Në atë moment mund të isha dhe unë një prej viktimave. Është përgjegjësia e atij që ka armën në dorë. Dhe nëse komandanti i gardës çmendet, gardsti duhet të dijë për ligin. Të mbajë përgjegjësitë e veta. Këta i vrasin sa herë vjen 21-janari. Kjo është pjesa më e pisët", tha Ndoka.  

54 Komente

 1. s
  saliu

  Ik ore dopio kar

  1. P
   Pronari çadrës pistoletë

   Ta kishte marrë ndonjë plumb por ta linte sakat jo ti merrte jetën , do ishte zgjidhja më e mirë për këtë idiot funksional .

   1. F
    Fisniku i Freskut

    Po kush e dha urdhrin vdekjeprures o spiun i felliqur, meqenese e ditke se nuk e ka dhene Perbindeshi i Vicidolit, Doktor Sali Mortja??!! Ky dyhet thirrur urgjentisht ne SPAK, t'i zbertheje breket!

    1. P
     Para takimit me sheikun e Dubait!

     Ku je mer model! Ky ka dale me shit veten tek ata sheiket e Dubait? Hmmm apo po gezon diellin para takimit me sheikun! Sa t'paguajne mer Nard!?

     1. T
      Tironci vjeter

      ????????????????????

     2. A
      Abc

      Ta zeme si thua ti, o Ndoka, po ky Saliu ç'pati qe i mbuloi krimet me çadra pistoleta? Po prokurorine pse e ndaloi qe te pyeste per rrethanat autoret e krimit? Po serverin pse e fshiu? Po prokuroren dhe presidentin pse i kualifikoi si lavire? Je bere per gjynaf, o Nardi i Ndokajve! A ke ndonje grime dinjteti apo je shitur krejt? Shko mbytu ne shurren tende, mjeran ti dhe mediat qe te japin hapsire!

      1. C
       Cika

       Korrekt - argumente qe e bejne saliqen serbin autor te vrasjeve. Ndersa Nardi, nard do mgelet.

       1. t
        tetovari2

        Po si s'të kapi ty një plumb,po shkoi e mori në qafë fakirat!?

        1. N
         Nord Karalloja eshte nji Cop Muti e Halese

         Mjafton te lexosh kte Plehr dhe kuptoshe nivelin e Politikanit Opozitare . Kty nuk e kan te qarte akoma se Politika Drejton ,KOmandon,Urdherion Ushtri,Polici.etj . Mipro Leksionet per kta plehra njerezore jane te teperta .sepse kta Sharlatane nuk njohin as Ligje as Pergjegjesi .Pikerishte kjo injorance i coj kta Sharlatane ne cdo Krim qe i bene Shqiperise ,sepse kta jetojne ala sot me Koden Primitive e Lighin e Shpellave . Uroj qe kjop te jet Deklarata e Fundit te NordKokoloqes si Politikan . Kta duhet te zhduken si Opozite se kta s'kan qen dhe s'jane kurr Politikan,por zagare rrugesh te tufezuar . Kulmi kulmi te lexosh Idiotin Ndoka . Kjo tregon qarte gjithcka kan bere deri me sot . Vetem nji gje duhet te dini vllezer shqiptare . Sapo te Arrestohet Kryekari Majmunerise semure me Sida ne tru , te gjithe kta bij Bushtrash do heshtin dhe pergjithmone .Sepse deri me sot s'kan pare Ligj

        2. S
         Shqiptari

         Mos e dhente zoti! Te ishte vrare Nard Gjeniu! Si do bentr ky vend pa kete personalitet?Jemi me fat qe gardistet nuk e tereziten ate te mallkuar dyfek drejt Nard Figures.Eshte fat i madh qe je mes nesh,o Nardo!

         1. E
          Emiljano

          Shqiptari hahahaha, ky eshte personazh nga me qesharaket,eshte krejt analfabet dmth derdimen legen

         2. B
          Bardha

          Ndigjoni kete hajvan se ta kishin vrare ne Shqiperi nuk do kishte ma filozof bole

          1. E
           Emigranti USA

           Shyqyr qe na ka shpetuar Nardi se ndryshe nongrada Sali do mbetej gjithnji upozite Nardi thote humben jete , jo , jo o gjithollog ata u pushkatuan nga brenda kryeministria ndyshe s’kishte pse zhdukeshin provat bile bile u shperblyen vrasesit

           1. T
            Trimi

            Nje hale me pak

            1. P
             Pt'huuu edhe një gelbazë në surrat, peder.

             O Nard Noka po ku je more rracë kurvash. O Nard Noka, ti shkerdhefsha kurven që të ka dhier, gruan që gogsitet dhe pjerdh kur qihet, vajzen dhe motren. Kjo ishte hyrja. Sipas llogjikës tënde të një moter-qiri, krejt faji, 101% është i gardistave, sepse patën urdher apo s'paten urdher, gardisti e din ligjin se si duhet të sillet...!!! Dmth, 123% fajin e kanë ushtarët e gardës, dhe askush tjeter...!! Nard Noka, unë dhe Luigj Sakati ti shkerdhefshim tanë robt e shtepisë, sepse sipas teje, komandantët e skuadres, togës, batalionit të gardes së republikës, qënkan parazitë në Gardë dhe nuk po sherbejshin për asgjë, meqense ushtari i thjeshtë i gardës, të sapo rekrutuariot nga fshati, po njifkan në detaje detyren e tyre, dhe reagimin e tyre në situata kritike...!!! Dmth, oficerët dhe komandantët e gardes, nuk sherbejnë asgjë...!!! U mendova pak, dhe vendosa të jem dakort me ty, por ti Nardi i nënës dhe gruas kurvë, do të më pergjigjesh per një enigmë që po më lodh trurin : Vajzë qiri Nard Noka, a mundesh të më spjegosh, pse drejtesia e një shteti, psh e Ukrainës, e akuzon personalisht Putanen e Rusisë, per krimet e luftës, që ushtarët Rus dhe mercenarët e Wagnerit kanë bërë dhe bëjnë në Ukrainë..., sepse sipas trurit tënd o Nard Nok rracë kurva, fajin e kanë vetëm ushtarët, sepse ata e dijnë ligjin se si duhet të veprojnë në luftë...!!! O rracen dhe minjt e tavanit ti shkerdhefsha o klysh kurve. Sipas trurit tënd të një vajzë-qiri, Sllobodani, dhe vellai i tradhetarit Sali Berisha, Karaxhiçi, nuk duhej të gjykoheshin në Hagë, për krimet që kanë bërë ushtarët Serbë në Kosovë apo Bosnje, sepse, sipas teje, Slloboja, që ta qiftë rracen që ke në varre, nuk ka asnjë faj, dhe fajin e kanë ushtarët e tij dhe Arkani; që i dinin ligjet dhe kanë abuzuar me ligjet e luftës...!! Sipas trurit tënd, o Nard Nok pederi, Pinocheti si person, nuk ka asnjë faj, per krimet e oficerve dhe ushtarve të tij, që vrisnin njerëzit me turmë duke i mbeshtetur ne muret e rrugës. I hidhnin njerëzit e pafajshëm nga helikopteri në mes të oqeanit. Dmth, fajin nuk e ka Pinoçeti, por e paskan vetem ushtarakët, të cilët sipas trurit tënd të një rracë-kurve, i dinin dhe i njifnin ligjet se si të veprohej....!! Dmth, sipas llogjikës tënde o Nard Noka hej ta shkerdhefsha rracen, Enver Hoxha, Kadri Hazbiu etij, nuk paskan asnjë faj, per krimet që kënë bërë operativat e sigurimit të shtetit, sepse operativat i njifnin ligjet se si duhej të vepronin. U lodha, por më ka mbetë edhe pak forcë për të qirë rracen tënde të pederit o Nard Noka.

             1. P
              Pro Djemve Shqiptare

              perfect!!!!!

              1. S
               Super ..

               Super prekt...njeshe.. Po ky rota k...Nardi ka vene Kamera tek Vila trapi..haron qe kamerat i shikon e gjithe Bota.. Po trapi Trap ngelet ...nese milionat i ka bere Legeni.. Te shikojme ha do ti gezoje...

               1. S
                Super ..

                Super prekt...njeshe.. Po ky rota k...Nardi ka vene Kamera tek Vila trapi..haron qe kamerat i shikon e gjithe Bota.. Po trapi Trap ngelet ...nese milionat i ka bere Legeni.. Te shikojme ha do ti gezoje...

              2. v
               vlonjati

               Debil me diplome,nje servil i perjetshem i banditit Vicidolas.I ka thene me kohe mendjes "ik pirdhu".Gjynah dhe me teper gjynah edhe per ata qe e marrin seriozihht kete idiot te lindur dhe i botojne idiotesite e tij!

               1. W
                Whitesnake

                Tmerr te ishte vrare ky! Me kë do tallnim rakun keto 12 vjet?!

                1. s
                 sali

                 Kete njeri pa shtylle kurizore do kishte bere mire ta kishte kapur nanje plumb ne vend te atyre te gjoreve qe iken kot,do ishte lare nje hale

                 1. N
                  Noci

                  Pa te duhet ty mor Nard kjo pune.Ti thua se politikanet nuk mund te japin urdher se e ndalon ligji po na trego nje ligj qe ka zbatuar Berisha se mos harroni ne ngjarjet e 2 prillit ne Shkoder edhe sot ju thoni urdherin e dha Alia.

                  1. L
                   Lukja

                   Interesante asht se ne PD-ne e Berishes ka shume kurva, popo kurva dhe shume homoseksual ku ben pjese edhe gomarica Ndoka. Rrace e ndyre. Imagjinoni kete gomar te bente detyren e ministrit.

                   1. C
                    Ca rendsie ja

                    Ky palaco ne radh te pare esht nje cope miu me pamje qesharake, me mbathje si pederast,ku e di ku ca urdhra kan dhen dhe kush ka dhen ca,dmthn qe ky os3 berisha din nga urdhrat,ju duheni fut ne burg te paret dhe kush ju ka treguar urdhrat ,se jan sekrete shteterore,dhe kush se ju jeni nje tuf larosh qe se di si ju beson ky popull,kush tregon planet dhe urdhrat kur do vritet nje pushtetar,a ju jeni pushta po si sdoli nje kryeminister tju mari ca keni e skeni dhe tju leri pa lek kaq ,vdisni vet ju pastaj

                   2. K
                    Kodra

                    More koqe gomari ,po si s’te vrane me cader pistolet??apothika me helm Oooo Plere !!! Kush e shpiku cadren pistolete dhe thiken helmuse? Garda??? Eshte me se e qarte Gjakpiresi Sali

                    1. B
                     Bisila

                     O zot kush merret me politik ky asht nje cop mishi me dy sy tamam majmun po kush te vete ty o legen ty te ka vrare zoti bashke me Salem.Ik more surrat.

                     1. k
                      kacaku

                      Kur sdel njeri ta qi ne byth kete sallamin , eshte bere si gic nga shendeti , ha , pi e rembe ndonje rock ne byth

                      1. s
                       spata

                       Nje derr i kenaqur qe ha jashqitjen e Saliut.

                       1. F
                        Fuad Cela Verzheshtes

                        O Nard Qeni, kafshe pre historike Spiun i Sigurimit te Shtetit , o rrace bastardesh po Saliu me spiunat e Sigurimt e ngriti P.D.- ne, se firmosi platformen me Ramiz Aline e Xhelil Gjonin , se me njerz te tredhur si puna e jote e Shaban Tapise Spiun Qukapiiu , Spiunin Sabr Godo, Fatmir Mediu , Besnik Mustafaj, Xhevdet Mehmet , Sait Dollapi etj. Maloke Tropoje hajdute kriminele spiuna bene qef komunistet . Genjeu Ameriken vodhen dogjen shkaterruan Shqiperine o surrt qen i pershtire, po qente nuk vriten..Amerika tani dn lojen e Sali Ramizit u tall po ku do shkoj pa e paguar ...

                        1. M
                         Mikeli

                         O burre muti! O karr i kalbur! Po kur nuk e dha Berisha urdherin per te qelluar, atehere kush e dha, Lulzim Basha? Po Lulzimi o karr maloku, edhe gruan e tij e qinte me lejen e Saliut!

                         1. 1
                          1

                          Urdherin nuk e dha Saliu po e dhash une qe shikoja televizorin.

                          1. T
                           Tropoja

                           Rrotullohu dhe nga ana tjeter se te djeg dielli gjithmone ne nji pozicion bej si ben ne politike

                           1. B
                            Black Jack

                            Kujt I rruhet per ket mut gay ????️???????????? lene t’haj na i chap buke

                            1. P
                             Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

                             Nard Ndoka - Turpi i botes se Krishtere. Rrnofte Sali birisha vampiri i viçidolit.

                             1. Z
                              Zot fali !

                              Foto e nje ORANTUGAN....PREHISITORIK ZOT NA FAL !

                              1. S
                               Shqipëtar!

                               “Urdhërin që dha Ai, nuk e dha Ai” ndoka nard. dora vetë

                               1. V
                                Vizitori

                                Narde po te futim per skaner djek aparaturat nga budalleku qe mbarte

                                1. O
                                 O Nard!

                                 Që je idiot, je. E ke treguar me prova Nard. Por që je pis, e tregove me këtë intervistë. Dhe ti e di- ose dikush aty rreth duhet të ta mësojë me durim- kush rri me kriminelët , është kriminel. Por ai që i mbron kriminelët, është më kriminel se kriminelët. Dhe e fundit, me që dhjamesh në një parti që mban emrin e Krishtit, ti nuk kupton, madje i turpëron parimet kristiane!

                                 1. O
                                  O Nard!

                                  Që je idiot, je. E ke treguar me prova Nard. Por që je pis, e tregove me këtë intervistë. Dhe ti e di- ose dikush aty rreth duhet të ta mësojë me durim- kush rri me kriminelët , është kriminel. Por ai që i mbron kriminelët, është më kriminel se kriminelët. Dhe e fundit, me që dhjamesh në një parti që mban emrin e Krishtit, ti nuk kupton, madje i turpëron parimet kristiane!

                                  1. R
                                   Rexhina

                                   U Nard Dhoga mos u qederos se sbie mortja ne hale.

                                   1. F
                                    Fatmir Xhamballati

                                    Meqenëse Nard Ndoka e ditka që Saliu nuk ka dhënë urdhërin për të qëlluar ,atëherë e di emrin e personit që ka urdhëruar që të qëlloi!?

                                    1. F
                                     Fatmir Xhamballati

                                     Meqenëse Nard Ndoka e ditka që Saliu nuk ka dhënë urdhërin për të qëlluar ,atëherë e di emrin e personit që ka urdhëruar që të qëlloi!?

                                     1. F
                                      Fatmir Xhamballati

                                      Meqenëse Nard Ndoka e ditka që Saliu nuk ka dhënë urdhërin për të qëlluar ,atëherë e di emrin e personit që ka urdhëruar që të qëlloi!?

                                      1. F
                                       Fatmir Xhamballati

                                       Meqenëse Nard Ndoka e ditka që Saliu nuk ka dhënë urdhërin për të qëlluar ,atëherë e di emrin e personit që ka urdhëruar që të qëlloi!?

                                        1. N
                                         Nard Hajdari

                                         Sipas ketij loqes vetem ushtaret naziste duheshin denuar jo oficeret qe jepnin urdhera! Hitleri s'duhej te kishte vrare veten se fajin e kishin ushtaret. O zot ! Cfare rrot kari eshte ky dordoleci Nard Ndoka !

                                         1. a
                                          antar partie i Sal trapit

                                          Po ku di gje ti o rrot kari ty ste tregojne ata te shtepise e jo pordhitikanet qe jane dhjetefish me bira kurvash se ty o kokrra e injorantit

                                          1. l
                                           luani u.s.a.

                                           Nard Ndoka: Uji i nxehte eshte me i nxehte se uji i ftohte!!!!

                                           1. T
                                            Tironsi

                                            O Nardi je tragjikisht i trashe .

                                            1. P
                                             Piktori

                                             Kari ne shezllong duket , po Nardi ku o ?

                                             1. J
                                              Joy

                                              O Narda alamet goce dukesh me rroba banje...po ku te con mushka me 4 cm ne ereksion o Nardoooo del e kapardisesh lart e poshte duke folur sikur e ke kerpudhen ne goje.

                                              1. V
                                               Vezhguesi

                                               Thiu (derri) me breke kush eshte? Nard Karnoka. (pergjigje e sakte).

                                               1. A
                                                A vlen dëshmia e Nardit ?

                                                Doktori thotë ishin PLUMBA CIVILË , të shtëna nga ÇADRA PISTOLETË , ky thotë ishin PLUMBA USHTARAKË , të shtëna nga një gardist frikacak . Ç’pret drejtësia që nuk e thëret këtë ?!!

                                                1. G
                                                 Gjeli

                                                 Te qifsha ropt ku i ke e ku si ke rrace kopilash

                                                 Lini një Përgjigje