''Krijoi çdo barrierë që ngjarja të mos hetohej'', Andi Bushati: Çfarë i thashë Berishës pas 21 janarit

24 Janar 2023, 09:03Politika TEMA

''Krijoi çdo barrierë që ngjarja të mos

Analisti Andi Bushati tha se Sali Berisha bëri gjithçka që ngjarja e 21 janarit të mos hetohej, duke u shpallur publikisht fajtor për vrasjen e 4 qytetarëve.

Sipas Bushatit, mënyra e vetme që do ta shfajësonte Berishën nga kjo ngjarje ishte të linte çdo hapësirë që kjo ngjarje të hetohej plotësisht.

“Vetëm një dorë e vetme mund ta bënte gjithë atë mekanizëm alibish, mbrojtje mediatike që ngjarja të mos zbardhej. Mbaj mend që në darkë të gjithë bënim atë pyetjen: çfarë interesi kishte Berisha, se vetëm dëm i bënte.

Ditën tjetër kam bërë një shkrim ku kam shkruar se Berisha kishte vetëm një mundësi që të shfajësohej; të linte çdo hapësirë që ngjarja të hetohej, nga ajo ditë ai bëri krejt të kundërtën; krijoi çdo barrierë që ngjarja të mos hetohej.

Një njëri që nuk është i interesuar që ngjarja të hetohet, publikisht shpallet vetë fajtor dhe merr përgjegjësitë e ngjarjes”, tha Bushati.

11 Komente

 1. t
  tirona

  Po mire mor shpirtlig me keto qe thua ti sot po lufton me mish e me shpirte qe ky fashist te vije perseri ne krye dhe te na vrase perseri .Qofsh ti qe je urrejtja ndaj Edi Rames nuk duhet tju beje kaq shpirtzinj,Rama duhet te largohet por ne asnje menyre qe te vije ky mortje ne pushtet!!!!!

  1. H
   Hufff hallit...

   Ho Tirona ,Ti ke te drejte,, por ky Plehre nipi i Diktatorit Hysni. ! Ky e di TI se si rabilitojet ky Plehre,, tja rastesh tek hyndet e ti dali tek balli.Atehere plehra e haron TI dali ne mbrojtje Sales plehres..

   1. H
    Hufff hallit...

    Ho Tirona ,Ti ke te drejte,, por ky Plehre nipi i Diktatorit Hysni. ! Ky e di TI se si rabilitojet ky Plehre,, tja rastesh tek hyndet e ti dali tek balli.Atehere plehra e haron TI dali ne mbrojtje Sales plehres..

    1. K
     Kalec Dega

     i the leshin e mamamse... - lol

    2. z
     zalli

     nje çike nip komunisti,nje çike spiun ,nje çike perdredhuc, sa do te duket se po ndryshon ti bushat i madh si emer e i vogel si mendje,nuk ndryshon kurre ,çfare do te te quaje te gjitha i meriton.

     1. A
      Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

      edhe ti more sahanlepirsi i malokut sali bllokmeni,jep keshilla te mira,si djegija e mandateve. Yt plehre spiunit,ku eshte kjatandis ky popull e te ndegjon ty.

      1. E
       Evita

       And Bushatliu! Kjo declaration e jotja pa's 12 vjetesh tregon shume per nature hipokrite tende! Megjithate, kesaj I thone " me Bishton nder shale". S besoj se duhesh t'i dhe hipokrizia jote te flase me per kete ngjarje te re d ku vrane 4 shiptar ( shqiptar ama!). Sepse ti u shpalle "komploist !!!" per 21 Janarin, dhe ke 12 vjet qe perpiqesh ta relativizosh ngjarjen ne favor te ustait, sot Nongrat. Here here's duke summary Ramen. Jo mer zotni, Berisha duhesh arrestors qe ne mengjesi e dats 22 Janar. Pastaj edhe ca te tjere we zhduken private dhe penguin ne mos hetimin e kesaj ngjarje. Ata ishin nje band e ndyre, qe shqiptaret e kane memorization per jete. Berishes I duhej prere dita e denimit e llogaritur qe 22 Janar. Andi! U vrane 4 shqiptar! Edhe ti je fajtor! SB te perdori gjasme si " komplotist", qe do te thote se je pjese e loves dhe kesaj ngjarje! Turpi me i madh per njeriun e stem eshte ta quash " I perdorur!" Cilesohen si njerez pa moral, egoist, te lehte dhe hipokrite! Kaq! Mjafte nga argumentata e tua te dhjera!

       1. "
        "BOHOTINA"

        Thuaj cte duash Bushat, ty te kane divorcuar njerezit e thjeshte ne vend. Dhe mos harro se ata jane shumice.

        1. E
         Erzeni

         Berisha edhe sot, nuk të llogarit ty o pederast. Ti dhjet dhe mbushesh në mut, deri në fyt, nga berisha. Ti je bërë sinonimi i asaj që, kush të rreh të do. Bëjibtë fala ndroqit o kok loqe.

         1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

          Berisha lejon vetëm "hetim mediatik" në ushtrinë ku bën bën pjesë dhe Bushati. Komandanti i kësaj ushtrie jep udhëzime për portalet dhe kanalet tv ,ku komisarët Lubonja, Hoxha etj të emëruar të përjetshëm, mbjellin opinione ,kur m'u.. quhet hallvë !

          1. P
           Populli

           Thote Bushati: Berisha, po te linte hapesire hetimi, atehere "shfajesohej". Bushat, me keto shfajesime, e prezanton veten nje kriminel mediatik. Bushat: meso se angazhimi nga shteti i nje reparti te tere me efektiv rreth 500 ushtarake, per te qelluar me arme zjarri me municion luftarak mbi 100.000 protestues eshte KRIM KUNDER NJEREZIMIT dhe nuk ka me asnje nevoje per alibi shfajesimesh. Ka nevoje qe nje nga ju gazetaret, t'i beni thirrje Gjykates se Hages qe te angazhoje te gjitha mekanizmat per ta hetuar e gjykuar kete krim. Kaq. Nese nuk je barbar apo kriminel mediatik, kuptoje kaq gje.

           Lini një Përgjigje