Kërcënon Meta: Duam ndryshimin më 14 maj me çdo çmim, Rama që vë dorë mbi zgjedhjet ta përcaktojë 'çmimin'

24 Janar 2023, 12:25Politika TEMA

Kërcënon Meta: Duam ndryshimin më 14 maj me çdo

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta gjatë një komunikimi për mediat deklaroi se opozita do ndryshimin me çdo çmim më 14 maj dhe sipas tij ‘çmimin’ do ta vendosë Rama ‘që vë dorë mbi zgjedhjet’.

“Do ta shikojnë te kutitë e votimet nëse dikush vendos të vërë dorë.  Më 25 prill diheshin marrëveshjet dhe pazaret dhe kutitë ishin mbyllur.

Ishte marrëveshje e përbashkët e të dyve për rezultatin që duhet të dilte. Ne do të luftojmë deri në fund për fitoren e opozitës, për një proces të ndershëm dhe të rregullt.

I vetmi i interesuar për prishjen e procesit që po punon për prishjen e tij është Edi Rama dhe marionetat e tij. Ne jemi shumë të qartë në rrugën tonë, ndryshim me çdo çmim.

Çmimin le ta caktojë vetë ai që dëshiron të vërë dorë mbi procesin zgjedhor për herë të tretë apo të katërt”:, tha Meta.

28 Komente

 1. B
  Bardha

  Nuk e di a dote te dale ne maj ky azgani pa breke te mones

  1. K
   Kryekrimineli Shqiperise direkt nga Shpella Demika

   do dali qe c'je me taj ,si jo .do ulet ne gjunje para Te Gjatit dhe do ta kercenoje se mudnet edhe t'ja kafshoje .

   1. P
    Prec Ulaj

    Pa u bere zgjedhjet akoma, keta dalin dhe thone, na vodhen. Imagjino , keta jane me te sigurte se populli, qe do i humbasin zgjedhjet. Kete rradhe do humbasin edhe Shkodren.

    1. L
     Lësisti vjetër

     Shifni pak foton e këtij agjenti të sigurimit se si është katandisur . Duket si një plak me flokë të rënë dhe fytyrë të rudhur , pamvarësisht ndërhyrjeve esetike që ka bërë . Ky e ka të qartë që nuk e beson njeri për atë çka është dhe bën . Jo emrin e LSI të ndrojë ai , po dhe divorcin me Monën të bëjë , nuk e beson më njeri . Ky është kapo banda , bashkë me Saliun , e çdo të keqe që ndodh në Shqipëri . Pa u qërruar këta nga skena politike shqiptare , nuk ka qetësi ky vend . Këtë situatë e kanë të qartë të gjithë ata që duan demokracinë e vërtetë në këtë vend.

   2. K
    Krimineli kercenon hapur .Eshte ky Politikan ?

    gjuha qe ne flasim komunikojm me Opinionin edhe kur jemi duke mbedhur Kashet ne Cfurk ne dore me ngrit Mullarin , tregon qarte ate se cilet jemi ! Ke kercenon ky Cfurku salih Mullait kur thit Me Cdo Cmim ? Keercenime te tilla Mafiozesh nga nji Hajdut Shtetrore si ky ,i njohur tashme nga gjithe Opinioni edhe Drejtesia duhet te I z o l o h e n nga kjo Shoqeri . Eshte pikerishte Gjuha e Krimit qe perdoren kto 32-vjet saleh berisha dhe ky maskara i Cmimeve te Larta hajni Thsareve e Flotŕinjeve te Shtetit - ajo qe ka Kriminalizuar kte Shoqeri dhe cdo Institucion. Nuk ben vaki ne Bote te takosh Politikane te ksaj Kategorie qe kerkojne me cdo cmim , me Cfurk ne dore te ulen ne Pushtet !!!!!!!!!!! Kthheneni ne Mesjete dhe futeni brenda Mullarit kte Karikature te Njerzimit . Stop gjuhes se Kercenimit prej Krimineli . Kriminelet ,hajdutet e Shtetit fake Politikanet s'kan vend ne Politike ,por ne Burge

    1. S
     Spiuni I.M

     Nje spiune i sigurimit te shtetit diktatorial nje i korruptuar, vjedhes ,vrases nje alkolik qe qendrone i dehur gjithe diten nga frika e burgut do fitoje zgjedhjet haaaaaa .

     1. B
      Besnik

      Asnje vote!

      1. F
       Fatosi-kosove

       Hajde kriminel a i ke mbrehur sfurqet, sopatat e thikat, more kriminel i ndyre.

       1. P
        Patrioti

        Ik ore qelbësirë, njeri i ndyrë, hajdut me çizme. Një mut të madh do marrësh, mut muti.

        1. A
         Armand

         O si njk vdes ky vemje mor zot

         1. O
          Oligert

          Po i dim cmimet e tuja se i keni dhen provat duke bra e rrjep njerzit

          1. B
           Bora

           Dy lek sben ky Meta

           1. D
            Denisa

            Ndryshimi o Met nuk vjen me te paafte si ju

            1. D
             Deni

             Boll fole ti se do te rrafi mona te shpia

             1. V
              Vin

              ndryshim do ket kur te jesh ti me ate travestiten qe ke ne shpi ne burgun e Reçit. Hajdutet e mutit keni dhw fytyr te dilni.

              1. L
               Loni ish dashnori i Grida Sumes, oh jo, Dumes

               Ik mor shkerdhate, spiun muti!

               1. o
                oni

                ik o like floriri se ste shofim dot me sy

                1. k
                 koli

                 sa i rrezikshem hahahaha

                 1. V
                  Vera

                  Po nuk nxori i budalik nga goja nuk rrin ky idjot

                  1. d
                   doni

                   Ik ore meta mos na caj karin se dhe ti t kemi manget

                   1. f
                    fori

                    Pirdh pirdh ik n maldives o kar muti hajdut

                    1. t
                     tosi

                     ilir floriri mos fol ti per ndershmeri

                     1. r
                      robi

                      I forti i pazarit te ri spiuni Agush askush kokeducja , qe eshte gergufur sot para cupelinave te Jales per marrje te bashkise me 14 maj do marre noc rrokun. Tek Cim pordha qenefi tv mund te marresh keshilltare por ne zgjedhjet e 14 majit populli i kryeqytetit dhe gjithe Shqiperise do ti jape njeriut me te urryer te planetit per 98% te Shqiptareve nje humbje apokaliptike duke e nxjerre perfundimisht nga skena politike. Asnje keshilltar nuk do marre leshelija as ne Tirane, Durres, Elbasan, Shkoder , apo Vlore dhe kudo.

                      1. M
                       Mire shume jua ben,kure nuk keni bythe...

                       Ky tall k...me Popullin .. Shume mire ben..Florrite jua vodhi Popullit,,, Jeton Si Sheik tall k....me Popullin...cfare doni ore,more Popull.. Ne keni bythe ,,,,kure te dali terhiqeni zvare....Ose duroni dhe beni cfare i do k....ketij plehres ..

                       1. M
                        Mire shume jua ben,kure nuk keni bythe...

                        Ky tall k...me Popullin .. Shume mire ben..Florrite jua vodhi Popullit,,, Jeton Si Sheik tall k....me Popullin...cfare doni ore,more Popull.. Ne keni bythe ,,,,kure te dali terhiqeni zvare....Ose duroni dhe beni cfare i do k....ketij plehres ..

                        1. M
                         Mire shume jua ben,kure nuk keni bythe...

                         Ky tall k...me Popullin .. Shume mire ben..Florrite jua vodhi Popullit,,, Jeton Si Sheik tall k....me Popullin...cfare doni ore,more Popull.. Ne keni bythe ,,,,kure te dali terhiqeni zvare....Ose duroni dhe beni cfare i do k....ketij plehres ..

                         1. Noke

                          Keta e dijne fatin e tyre sa te dashur jane ne popull edhe sa vota do marrin prandaj i bejne prite pa ardhur zgjedhjet. Nje M . T te madh do marrin

                          1. A
                           Aman

                           PO ; KY DO TE NA NXJERRI NGA KJO SITUATE !!!!!!!!!! O DITEZI ! MOS KE HARRUAR SE KUSH JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!N Nuk e di ate "PROVERBEN" ( Kush eshte mesuar, nuk rri pushuar) Akoma nuk jeni ngopur , duke vjedhur !......... AKOMA I BENI THIRRJE POPULLIT TE VOTOJ PER JUVE !!!!!!!! POPULLI KA VOTUAR NJEZERI NE "SPAK" DHE PO PRET T'U VIHEN HEKURAT NE DUAR TE GJITHVE JUVE (TRADHETAREVE TE SHQIPETAREVE).....

                           Lini një Përgjigje