Kallëzimi për vrasje më 21 janar, Berisha: Budallallëqe, përgjegjësi ishte Rama

24 Janar 2023, 12:52Politika TEMA

Kallëzimi për vrasje më 21 janar, Berisha: Budallallëqe,

Sali Berisha shumë shpejt pritet të thirret nga SPAK për të dhënë llogari për 21 janarin 2011 pasi tashmë është i kallëzuar zyrtarisht për vrasje.

I pyetur sot në lidhje me këtë kallëzim, Berisha preferoi t’i quajë ‘budallallëqe të Ulsiut’ kallëzimin dhe akuzoi Ramën si përgjegjësin kryesor të asaj ngjarjeje.

 “Të mos merrem unë me budallallëqet e Ulsit, ai sillet si truprojë e Edi Ramës.

A ia vlen ta komentojmë atë? Njeriu direkt përgjegjës, organizator kryesor është një dhe vetëm një Edi Rama. Kurrë nuk do t’i ndahet kjo akuzë”, tha Berisha.

20 Komente

 1. B
  Bredhi

  O sharlatan,felliqesire ,po vrave 4 shqiptare o serbi mutit.

  1. D
   Drejtesi Aleksi nga parajsa

   O te ka ardh dite me te shkerdhy ropt ku ti kesh o gjakpires qe ke duart me gjak.

  2. B
   Besnik

   Hahahaaaaaaaa! I cmenduri! Miu!

   1. B
    BABALE i PD

    Sali beje nje padi ne tribunalin e Paris qe i vrau Rama nga shtepia haaaa plak me frikacak se ky nuk ka shqiperia kur ta theresin ky do dhjesi breket do qelbi zyrat e prokurorise

    1. F
     Fatosi-kosove

     Mir e thua o babale i PD-s, le ta bej nje padi ne France siq e beru kunder SHBA-s, bile edhe hartuesin e padise ne France e ka, ate genc burimin qe del shpesh ne debate dhe shifet se vuan per te.

    2. S
     Sindi

     Nje fajtor ka data 21 janar dhe ai jeni ju ndyresira Saliu

     1. D
      Dionel

      Normal qe do dale e te flase i lir ky plakush Saliu se SPAK-u nuk vepron

      1. Y
       Ylli

       Ky ka probleme mendore se nuk ka mundsi

       1. e
        eni

        ti paske qen kokrra e mashtrusit o pler, po si ke goj edhe vazhdon flet

        1. r
         renis

         o sali ti duhet te futesh nje ore e me pare mbrapa hekurave

         1. x
          xhoxhi

          Edhe njëri që u bë burrë dhe ja thyevi hundët e nxorn budalla.E more Sali ske faj ti se të la populli ti vesh kazmën çdo gjëje.Të gjithë thonë ti je vrasës ti thua e ka Rama.Kur e dije pse nuk e arestove kur ishe në karike?Tani pse nuk shkon të deklarosh në SPAK për ato që di?Ngjela thote(ka të dhëna) more kalloshnikovin dhe more shkallët për të bvrarë tani pa pikë turpi del e na thua i vrau Edi Rama.Vërtitu nga të duash për 4 vrasjet,Gërdecin etj etj do shkosh në burg por më vjen keq se do e bësh në pleqëri

          1. K
           Kriminel i peshtire .Ti Vret e te tjeret jan Pergj

           E keni tehene e sterthene disa her ,Ky eshte Muri qe na la Miku jon i Madhe me 91 ne der ! Ky injorant e njeri Primitive do donte shekuj qe te integrojen ne shoqerine Njerzore ne Njerzimin . __________Ky i pafytyre Karkurva e papare ne kte Bote ,, Vret shqiptaret ,i zhduk qe Familja os t'i gjej as eshtrat e nderoje si e do Kodi i Shqiptarit , dhe Akuzon nji Ufo ne Mars thot :Ai e vrau . Del si Idiot e pellet medieve ,(ngaqe e ka ber te rruges kte gje te paprecedente ne shoqeine Njerzore .qe Vret shqiptare dhe nuk Denohet ) duke i thene Opinionit : I pate ju ata qe Vrava ne Gerdec un ku Familja ime fitoj Miljardat nga shitja e Prones se Shtetit Shqiptare ? Nuk isha une . I vrau Kosta Trebicka ! Kurse kta ne 21 -Janare , i qellova un nga taraca e Kryeministrise ,sepse i pruri Rama pa deshiren time ,edhen te paftuar dhe i Vrava . Pra fajin kush e ka thoni ju e ? patjeter Rama ._________ Eshte injorim i qenies Njerzore e turp i madhe qe 10 vjet ne Pushtet Pushtat dhe s'na e hoqen qafe kte Kerme Mesjtare .

           1. P
            POPULLI KERKON DREJTESI ! KRIMINELI NE BURG

            ky o MUTI MADHE QE NA LA NE DER T'DEMOKRACISE MIKU JON I MADH ME NA S'JELL DEMOKRACINE E KRIMINELEVE E MASKARENJEVE DUKE SHKATERRU GJITHCKA E VJEDH E VRA PA U NDENSHKU SE BORDELLUA DREJTESI I SHERBENTE KTIJ KRIMINELI TE NDYT

           2. u
            urimi

            i pafe si ka ftyre ihere edhe thot kshu pa piken e sedres

            1. B
             Beni

             Po rames kur ja gjeti qe e ka fajin se se kuptum

             1. g
              genci

              Po vrasesi i 21 janarit je ti o berishe o trap

              1. l
               latif

               Berisha eshte krimineli i vetem i 21 janarit keshtu qe te denohet nje here e me pare

               1. t
                tosi

                po ky eshte kriminel duhet persekutuar

                1. K
                 Kosovar, padron hoteli në Kosovë...!!i

                 Çdo ditë ndodh, që dikush ja qin motren, nënën apo gruan dikujt, dhe ky fenomen ndodh që kur njeriu ekziston. Por, që dikush, si Lulzim Basha, të shkerdhejë rëndë, në mënyrë shtazarake, në të njëjtën kohë, babë e bijë, ky fenomen nuk shikohet shpesh tek homosapiensat. Sali kopilit të Shiqeres, Lulzim Basha ja shkerdheu barbarisht Argiten në hotelat e Kosovës dhe të Tiranës, pastaj të shkerdheu ty Sali, në një mënyrë të tmerrshme dhe origjinale, që nuk njifet as nga metodat e kamasutras, dhe me ty nuk ka perdorur as vazelinë, gjë e cila të shkaktoj shumë dhimbje, të cilat të kanë bërë aq trap sa dukesh si një zombi fytyr-boksuar. Ti kurva kombëtare nga Viçiqëdoli, kur tregon apo akuzon hapur një njeri për një krim, ti duhet të kesh fakte ose thashetheme aq bindëse, që njeriu që ti akuzon, mund të denohet nga gjykata, pa fakte konkrete, por për bindje të thellë (intim konviksion )...!!! At'herë, ti sperma e një shkau, mqse je i bindur që Edi Rama i vrau ata 4 fakir-fukarenjt në mes të bulevardit, pse nuk e denoncon në prokurori, në prokurorinë tënde private të Tiranës...., ose nqse nuk ke besim tek prokuroria jote në Tiranë, pse nuk e denoncon Ramën në Paris, në Iran, në Siri, në Beograd, në Moskë ose në Kore të Veriut...!!! Pse, pse, pse nuk bën një denoncim diku në botë, meqense të duhet më pak guxim për të denoncuar Edin në një gjykatë, se sa guximi që ke marrë për ta akuzuar Edin publikisht në media, siç po bën. Sali pampersi, Sali kopili, Sali hajduti, Sali tradhetari, Sali kokë-boksuari, nqse deshiron të shkosh edhe në Madagaskar për të denoncuar Ramën, bileten AR, hotelin dhe avokatin etje, ti paguaj unë. Pa qi nanen Shiqere, ti paguaj unë. Argita dhe Lulzimi më njofin mirë kush jam....!!!!

                 1. c
                  ce

                  A do dale ndonje prokuror trim si ai qe i vuri hekurat Adrian Shullanit hajdutit te Bankes ne mes te Tiranes, qe ti vere hekurat perbindeshit te vicidolit qe megjithese vrau 4 vete para zyres se tij akuzon Edi Ramen. Kjo eshte pertej cmendurise. Sot eshte marre i pandehur ish presidenti i Rumanise pas 30 vitesh kur urdheroi hapjen e zjarrit mbi demonstruesit . Eshte ai president qe rrezoi Causheskun nga pushteti. A do ndodhe dhe ne Shqiperi njesoj , te presim.....qeveria e kap lepurin me qerre.

                  Lini një Përgjigje