Balla thirrje ish-bashkëpunëtorëve të sigurimit: Mos u fusni në listat e zgjedhjeve

24 Janar 2023, 15:20Politika TEMA

Balla thirrje ish-bashkëpunëtorëve të sigurimit: Mos u fusni

Kreu i Grupit Parlamentar  të PS, Taulant Balla u ka bërë thirrje ish- bashkëpunëtorëve të sigurimit që të mos futen në listat e zgjedhjeve të 14 majit.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se nëse futen në lista dhe zbulohen se kanë qenë pjesë e sigurimit do të humbin mandatin por edhe do të deskriditohen publikisht.


“Thirrja ime për  ish-bashkëpunëtorët e sigurimit  të shtetit është që të mos tentoni që të hyni nëpër lista këshillash, primare apo për kandidat për zgjedhjet e 14  majit sepse do të humbni mandatin tuaj dhe do të deskriditoheni publikisht në rast se tentoni që të hyni. DO të bëhet transparenca e secilit prej tyre”,- tha ai.

 

4 Komente

 1. x
  xhoxhi

  O Balla lëri këto.Çu bë me dosjen e Ilir Metajt?Bëtë namin atëhere dhe tani nuk flisni fare.Na thoni ka qënë apo jo spiun?

  1. E
   Emigranti

   O tauland po spiunat e udb Asfalis Te cias do i lesh te kandidojn

   1. N
    Nxirjuani Emrat Ho z.Balla..

    Ho z...Balla mjaft dhe TI or Burre.. Nxirja Emrat atyre mjafte me presione... Nxirja Emrat dhe le te meren ata njerz qe Ju kane bere dem per Spiundhiqet. ! Mbase keni dhe te drejte. ! Se shumica e atyre qe kane vuajtur i kane haruar ato njerez te dashur qe Ju Jane vrare apo qe kane vuajtur. ! Se te gjithe ne peegjethsi ,,e kishin mendjen tek demshperblimet ! Dmth vdekjet e te dashurve te tyre ,iu kombesuan me demshperblimet. ! Popull pa gjake. ! Gjakun e kane tju shkojne nga mbrapa ketyre plehrave Miliardere Komuniste dhe Kriminele neper Demo. !

    1. D
     Damiani Gjika plot Nur

     Ça të nxjerri daku? Emrin e vet. Lenini I Librazhdit eshte deri ne fyt me mut ... mjaftojne pergjimet e Elbasanit te prokurorise qe ky trupulë të shkojë në Reç si sekretar partie.

     Lini një Përgjigje