Lidhjet e Ramës me ish zyrtarin e FBI? Gjiknuri: Tymnajë e opozitës për të tërhequr vëmendjen nga provat për 21 janarin

25 Janar 2023, 10:43Politika TEMA

Lidhjet e Ramës me ish zyrtarin e FBI? Gjiknuri: Tymnajë e

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri i ka konsideruar tymnaja lajmet se ish-drejtori i FBI i arrestuar në Amerikë është ndikuar nga autoritetet shqiptare. Në një konferencë për mediat, numri dy i socialistëve u shpreh se drejtësia amerikane e ka zbardhur çështjen.

“Kjo është një tymnajë e ngritur nga opozita shqiptare për të sfumuar këto ngjarje dhe faktet e reja që kanë dalë për 21 Janarin. Gjithmonë ngrihet një alibi që gjoja ka më tepër rëndësi se vrasja e qytetarëve të pafajshëm. Drejtësia amerikane e ka zbardhur atë çështje.

Ngjarjet e Shqipërisë, ato që përmenden, nuk faktojnë përfshirje të autoriteteve shqiptare. Përsa i përket asaj të Nik Muzin, rasti i Muzin i është nënshtruar drejtësisë amerikane dhe askush nuk e ka hedhur poshtë që paratë kanë qenë ruse. Ka një vendim të drejtësisë amerikane, janë zbardhur dhe dokumentet.

Në vetëvete, problemi ka të bëjë me sa drejtë e ka zbatuar detyrën një zyrtarë i lartë i SHBA. Nuk ka faj kryeministri i Shqipërisë se ka takuar një zyrtar të lartë të FBI. Çdo politikan do e bënte. Nuk ka lidhje me Shqipërinë, por është cënuar interesi i SHBA”, u shpreh Damian Gjiknuri.

20 Komente

 1. V
  Vlora.Vlora

  po ca vemendje o rrobqir ,te shpetoi rama nga 40 milioneshi i rruges se astirit ,tani i erdhi radha e ketij kermes ,jeni mbytur ne zullume plehra te rilindjes qe na erdhet ne pushtet me premtime

  1. D
   Denisa

   Kryeministri Edi Rama duhet te sqaroje kete skandal qe ka te beje me qeverine: "Në vitin 2018 Ministria e Energjisë shpalli fitues të një gare të mbajtur nga Albpetrol për koncesionin e tre fushave naftëmbajtëse në jug të Shqipërisë, kompaninë Transoil Group AG. Më 31 mars Transoil Group AG u shpall fitues mes nëntë kompanive ndërkombëtare pjesëmarrëse. Të dhënat dhe dokumentet tregojnë se Transoil Group në Shqipëri administrohej pikërisht nga Shefqet Dizdari, avokati i cili në 2019 i ka shitur studion ligjore amerikanit Charles McGonigal dhe shqiptaro-amerikanit Agron Neza. Kjo kompani kishte lidhje biznesi me gjigandin rus të prodhimit të gazit, Gazprom, kompani që zotërohet në shumicën e aksioneve nga shteti rus. Kompania ‘Transoil Group’ ka qenë e regjistruar në Zvicër dhe më pas ka ndryshuar emrin në ‘Terraoil Swiss’, me administrator pikërisht Shefqet Dizdarin. Në vitin 2020 ka pasur një vendim të Gjykatës Administrative Vlorë, e cila thoshte se përzgjedhja e kompanisë zvicerane në koncesionin e tre fushave naftëmbajtëse në jug të Shqipërisë u krye nën favorizim dhe shkelje të barazisë në tender. Sipas gjykatës, Terraoil Swiss sh.a me administrator Dizdarin, në aplikimin e saj në tender nuk ka dorëzuar dokumentet e kërkuara për kushtet teknike."

   1. k
    k

    Jeni të gjithë hajdutë të degjeneruar o ndyrësirë. Ndryshe nuk mund të shpjegohet që populli ështe i varfër vetëm robqirët që kanë pushtet janë të pasur bashkë me ato kurvat që keni nëpër fise.TË GJITHË PA PËRJASHTIM.

   2. A
    AI

    Mos u beni qesharak me shume se hajdute....

    1. t
     tosi

     uroj qe te denohet urdheruesi

     1. y
      ylli

      gazetaret sikur po ndronin shume tem per 21 janarin

      1. D
       Dritan

       Eshte nje gjynaf i madh per ato familje qe nuk po marrin ate qe meritojne kane 12 vjet qe e kerkojne drejtesine dhe drejtesia nuk po i fut ne burg kriminelat e opozites qe urdheruan vrasjen e 4 qytetareve te pafajshem .

       1. I
        Ira

        Po po clidhje ka rama e ne kte ceshtje, turp ti vi ktyre gazetarve

        1. A
         Ana

         Mezi po pres qe ata plerat te denohen per ate vrasje qe kan ber

         1. G
          Geni

          Nuk do shpetojn ,joo, do mari secili nga ata vrases denimin e duhur

          1. A
           Armand

           Po ju erdhi veza te bytha tani edhe hajde shpikim noj budallik se skemi ca bejm

           1. E
            Erald

            Ore mir saliu qe ka pjerdh po kta te tjeret qe i mbajn ison se kuptoj

            1. I
             Ina

             Te marre denimin qe meritojne fajtoret

             1. G
              Genti

              Gazetaretsi gjithmone se bejne punen mire ne vend

              1. N
               Nida

               Tashme me faktin e ri qe ka dale,pergjegjesi do marre denimin qe meriton

               1. E
                Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

                Shih shih Gjika Plot Nur e kapi veten. Lajmero cunat problematike Dame Manalli, qe ta mbyllin edhe kete pune me mirekuptim dajaku. Kapeni ate gjykatesin ne USA dhe zbutjani shasine. Po me zgjedhjet do e besh prape nje "la casa de los votos" o shoku "idiota de la reencarnación". Gruan tende e takova, ishte duke ndihmuar guru-ne te vendoste kondomin.... :) Big time Puc Puc Ika te ndrohem per higjene

                1. y
                 ymer

                 i kane gati skenaret ata o shok

                 1. e
                  eni

                  E opozites ,apo e opozites se bashku me "shtepine e verdhe "tek rruga Labinoti?

                  1. A
                   Ani

                   Sa te mbaroje gjyqi shtyn dhe 1 vit Rama qare e ka....pastaj......Guantanamo

                   1. F
                    Fuck you all

                    lol! Your funny ps parti e sumes. Rahhma is all ways innocent! Wright

                    Lini një Përgjigje