Rama: 220 ndërhyrje në territor nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, është përmirësuar turizmi, shërbimet dhe rritja ekonomike

25 Janar 2023, 14:34Politika TEMA

Rama: 220 ndërhyrje në territor nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit,

Kryeministri Edi Rama shprehet se me 220 ndërhyrjet në territor nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit janë përmirësuar shërbimet, turizmi, zhvillimet rurale dhe rritja ekonomike.

Me një shënim në faqen zyrtare në “Facebook”, Rama shkruan se është koha që fjalët të lihen mënjanë dhe në fokus të jenë shqetësimet e njerëzve.

“220 ndërhyrje në territor nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, përfunduar në 2022 apo në proces për 2023, të cilat përmirësojnë jetën e komuniteteve, fuqizojnë shërbimet, turizmin e zhvillimin rural, rrisin ekonominë - më pak fjalë e akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që punojnë dhe kanë punë për të zgjidhur.”- shkroi Rama.

 

15 Komente

 1. A
  Ani

  Investimet e shumta e kene kthyer turizmin ne nje nga sektoret me fiyim prures se vendit

  1. s
   sallomi

   Turizmin iher e keni rregullu perfekt

   1. C
    Cockmadhi

    Hajde sa me shpejt shqipria ne BE

    1. E
     Eno

     Puna juaj e ka zhvilluar mjaft sektor te vendit sidomos ate te bujqesis dhe turizmit

     1. G
      Goni

      Vetem me kete frym pune te palodhshme turizmi jon do avancoj akoma me shum

      1. E
       Eduard

       Bravo per investimet qe po beni,me kaq shume zhvillim qe po i sillni vendit antarsimi ne Be po afron

       1. G
        Genci

        Vlera aq te mdhaja permban Rama sa e sigurt qe kurr nuk do lodhet te perparoj vendin

        1. A
         Aldo

         Nje investim qe eshte ne te miren e te gjitheve ne

         1. K
          Klara

          Keto nderhyrje qe jane bere kane sjell vetem gjera pozitive per ne sepse turizmi eshte nje nga arsyet se pse ekonomia jone eshte rritur

          1. E
           Elitan

           Po beni nje pune fantastike per ta transformuar kete vend.Ju lumte

           1. k
            keli

            Ska lodhje ne asnje moment per te madhin e vendit ton Rama

            1. b
             berta

             Sa mire qe turizmi sa vjen e permirsohet

             1. p
              para cdo sezoni ju fryni Tollmace shumgjyreshe

              kur fillon sezoni dalin te gjitha te spuara . Ogjekt Tursitile do te thot ; Hotel.Restorant ose Bujtin . kudo WC sipas madhesise Plazhit Numrit te frekuentuesve e pastreti siku te jet ne male te Malit apo ne shpella WC uji i pishem jane bazikja qe i duehn Turistit dhe kto duhet te jen kudo me Higjene Shembullore qe mos te ndryshojn nga ato te Hoteleve Lluksoze ne Kryeqytet . per mos te fol per sherbimet qe duhet njerez te kualifikuar ne te gjitha sipas Normave kudo ne Bote . Nji miku im Gjerman ju desh para dy vjetesh te priste ne radhe ne Sarande per WC nji ore sepse ishte vetem nji WC dhe tjetra e papstruar dhe mbahej mbyllur me tha ,nderkohe qe pronari ishte aty dhe s'e pastronte por e mbante mbyllur .Nuk vij me tha ne Shqiperi . Mbas 20 vjetesh po kur ti plotesoni te gjithe Kushtet .Turisti sdo me dit problemet apo mentalitetin e idioteve por te ket Kushte .

              1. D
               Dori

               Rritja ekonomike ka ardhur nga politikat e mira qe keni ndjekur ju

               1. L
                Loni

                Turizmi po luan rol te rendesishem

                Lini një Përgjigje